Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Battlestar Galactica na DVD w Polsce

Battlestar Galactica na DVD w Polsce

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Author
    Participant

Serial Battlestar Galactica dotarł w końcu na polski rynek. Za sprawą firmy TiM Film Studio 12 listopada pierwszy sezon BSG oraz miniserial zostaną wydane na DVD i trafią na sklepowe półki oraz do wypożyczalni.

[more]Informacje o polskim wydaniu BSG pojawiały się już od jakiegoś czasu, ale ciągle było ono przekładane, więc pozostaje mieć nadzieję, że tym razem termin zostanie dotrzymany.

Dane techniczne wydania (za stroną dystrybutora):

Obraz: 16x9, 1.33:1

Ścieżka dźwiękowa: pol. 5.1, ang. 5.1

Napisy: polskie

Informacji o jakichkolwiek dodatkach brak.

Od autora: po przeczytaniu notki na stronie TiM Film Studio boję się, że jeżeli tłumaczenie serialu robił ktoś, kto spreparował również notkę informacyjną, to będzie ono złe, a nawet niedobre. 😉 Takiego steku bzdur o BSG to ja dawno nie czytałam, zresztą możecie sprawdzić sami - odnośnik poniżej.

[via TiM Film Studio][/more]

Match
    Participant

Pierwsze zdanie z opisu jest po prostu...

Dołączona grafika

Jamjumetley
    Participant

Albo nawet:

Dołączona grafika

Takiej ignorancji jak w wypadku dystrybutorów filmów sci-fi, na prawdę nigdzie indziej się nie znajdzie... :[

Wolf
    Participant

No cóż, zdjątko powyżej chyba dobitnie wyraża wszystko odnośnie tej dystrybucji.

perekel
    Participant

Niestety w naszym kraju-raju fantastyka nie jest traktowana poważnie. Ręce opadaja jak się patrzy na tą ignorancję... 🙁

The D
    Participant

Myślę, że fani BSG są rozpieszczani. Star Trek przez 40 lat z okładem nie doczekał się wydania choćby z polskimi napisami.

Lo'Rel
    Participant

Bez sensu...

Gosiek
    Participant

@ The D - czy ja wiem? Sporo nowych/aktualnie wyświetlanych seriali zza oceanu trafiło już do Polski - zarówno tych dobrych jak i takich sobie. Z tych wydawanych na DVD wystarczy wspomnieć Rome, Lost, Heroes, B5 Crusade, 24, Buffy, Alias, Dr House, Millennium, ER, Weeds, Desperate Housewives, The Sopranos, Prison Break, Six Feet Under, X-Files, Smallville... I jeszcze pewnie kilka innych, których nie pamiętam. 😉 Nie wydaje mi się, żeby BSG stanowiło na tej liście jakiś wyjątek. Po prostu dystrybutorzy w końcu zrozumieli, że widzowie chcą oglądać te same produkcje co w USA i na razie głównym problemem pozostaje raczej szybkość wydawania czy też kompletność polskich edycji. A nie ich brak. Fakt, że starsze seriale - jak choćby trek mają gorzej. Ale niestety - sprzedaje się to, na co jest popyt. A na treka serialowego raczej go nie ma.

Dzikowy
    Participant

To jeszcze ktoś kolejną reedycję nakręcił? Bo chyba nie piszą o serialu Moore'a :)Na szczęście Szósta do siebie podobna.

Infango
    Participant

Ale się wysili pierwszy sezon, a ja już myślałem że to będzie to:

Dołączona grafika

Bo może bym się skusił na wersję z polskimi napisami, a tak chyba sobie po choinkę kupię EN, dobrze że znam angielski i nie potrzebuję napisów bo jak oglądam niekiedy seriale w pl to lektor zabija dany serial.

perekel
    Participant

Ale się wysili pierwszy sezon, a ja już myślałem że to będzie to:

Dołączona grafika

Bo może bym się skusił na wersję z polskimi napisami, a tak chyba sobie po choinkę kupię EN, dobrze że znam angielski i nie potrzebuję napisów bo jak oglądam niekiedy seriale w pl to lektor zabija dany serial.

Popieram. Ja też znam mowę Szekspira i też wolę oglądać w oryginale. A jak takie coś jak na załączonym obrazku kiedykolwiek wydadzą u nas, to ja przestanę marudzić i narzekać na rodzimych dystrybutorów.i co niektórych "tłumaczy". 😐

The D
    Participant

@ Gosiek. Może masz rację, nie śledzę za bardzo rynku DVD w Polsce. Choć akurat większość z tych, które wymieniłaś było emitowanych wcześniej w ogólnodostępnej TV i zdążyło zarobić sobie jakieś tam grono widzów i ogólną rozpoznawalność. Na tym tle Galactica, której jeden sezon puszczono o zapomnianej przez Boga godzinie się wyróżnia. Choć przypomina mi się teraz, że widziałem DVD z Kronikami Sary Connor zanim jeszcze TVP zaczęła emitować serial.

Slawek
    Moderator

http://www.empik.com/battlestar-galactica-...,prod27900012,p - 105zł...

Myślicie, że jest szansa na dalsze sezony oraz obniżkę cen z biegiem czasu?

Dalek
    Participant

Ale po co w ogóle kupować tą upośledzoną edycję?

Slawek
    Moderator

W jakim sensie upośledzoną?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram