Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Battlestar Galactica a Adam i Ewa

Battlestar Galactica a Adam i Ewa

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • cinus
  Participant
  #3887

  Portal SyFy podaje możliwą wersję zakończenia popularnego serialu Battlestar Galactica. Wszystko to oczywiście tylko niepotwierdzone domysły, jednakowoż wydają się być prawdopodobne. UWAGA: MOżLIWY SPOILER

  [more]Wielu fanów serii było zaskoczonych faktem, że Szef Tyrol - Cylon i jeden z 'Final Five' - nie tylko był żonaty, ale także miał dziecko. Wiele uwagi poświęcone było dla Hery, również hybrydy, jednakowoż o Nicholasie Tyrolu nie wiemy w zasadzie nic. Do czego jednak to wszystko prowadzi? Jedno ze "źródeł" wskazuje na to, iż przyszłość Nicholasa i Hery jest zapisana w Biblii - a konkretnie w Księdze Stworzenia.

  Cyloni poświęcili bardzo wiele wysiłków w celu stworzenia hybryd, jednakowoż wszelkie ich 'sztuczne' próby okazały się nieskuteczne. Dopiero związek Boomer i Helo przyniósł owoc w postaci Hery. Dlaczego jednak tak bardzo zależało Cylonom na dziecku posiadającym cechy gorszej według nich rasy, ludzi? Miała to być misja nadana im przez Boga.

  "Źródło" nie chciało ujawnić zbyt wiele szczegółów, dowiedziano się jednak, iż imiona nadane dzieciom nie są przypadkowe. Hera była żoną boga Zeusa, który z kolei patrzeć miał, jak Atena odbiera sobie życie po odejściu trzynastu plemion Kobolu (według Battlestar wiki). Inne informacje znaleźć można oczywiście w greckiej mitologii, jednak do czego odnosić się będzie to imię, możemy tylko się domyślać.

  W serialu przewija się wątek Boga Cylonów, tego, w którego wierzy także Gaius Baltar. Czy możemy utożsamiać go z Bogiem opisywanym w Biblii? Oraz, co ważniejsze, czy Nicholas i Hera to faktycznie Adam i Ewa? A jeżeli tak, to co z kolonistami?

  Niektóre religie, które połączyły teorie ewolucjonizmu i kreacjonizmu tłumaczą, iż Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi, ale tylko w sensie podgatunku, jako Homo Sapiens, poza nimi żyli zaś inni, prawdopodobnie gorsi w jakimś stopniu, także ludzie. Nasi Adam i Ewa zgodnie z ową teorią zawieraliby w podobnym wypadku DNA kolonistów, 'final five' i pozostałych siedmiu Cylonów.

  Na to, czy doniesienia okażą się prawdą, wypada nam poczekać do obejrzenia ostatniego odcinka serii. Do tego czasu możemy się tylko domyślać.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram