Babylon 5

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 253 total)
  • Author
    Posts
  • Pitmistrz
    Participant
    #99657

    Ja tam wiem gdzie jest w oryginale.Mi napisy na szczęście nie są już potrzebne. 😀

    Coen
    Participant
    #99658

    http://napisy24.pl/search.php?str=Babylon+5 10 od góry i ściągnąć, albo wypożyczyć film gdzieś 🙂

    Galactica
    Participant
    #99667

    Obejrzałem film o Zwiadowcach. To chyba miał być początek nowego serialu, ale nie był. Film oglądało się całkiem przyjemnie, ale chyba troszkę się powtarza scenariusz i sytuacja z B5. Spodobało mi się pożegnanie G'Kara z ambasadorami i komentarz po nim 😀 Teraz kolejny film przede mną, ale muszę poszperać jaki. :DEDIT:Oglądnąłem Lost Tales. Fajne nawet, ale troche podzielone na dwie części. Ta pierwsza mi się spodobała 🙂 , a ta druga troche mniej, ale tez ujdzie.To chyba wszystko oprócz Thidspace i Krucjaty. Czyż nie mam racji ❓ (powiedzcie, że nia mam 😀 )

    Cross
    Keymaster
    #100593

    Fanów uniwersum na pewno zainteresuje wiadomość, że istnieje freeware'owa gra nawiązująca do świata Babilon 5.

    Film: http://www.youtube.com/watch?v=JS86-buFW18...player_embedded

    Download: http://www.victorygames.pl/Babylon-V-I-ve-Found-Her

    Pitmistrz
    Participant
    #100598

    A ja przeszukiwałem neta w poszukiwaniu gier z pod znaku B5 i nie znalazłem tego.Może masz jeszcze w zanadrzu coś z SG?

    Cross
    Keymaster
    #100603

    Jestem na nieustającym polowaniu, jak coś znajdę - będę wrzucał 🙂

    r_ADM
    Participant
    #100604

    Jest jakis mod Homeworld 2.

    Flashbones
    Participant
    #100605

    Jedyna grą która trochę pożyła był Stargate Resistance, ale chyba nie można juz w to grać, planowane było MMO Stargate Worlds, ale projekt padł.

    Reyden
    Participant
    #100614

    B5 - niezły serial choć miał wpadki , do tego niezłe filmy .Na początek serial od którego się to wszystko zdarzyło . 1 sezon jako tako , sezon 2 akcja się rozkręca , sezon 3 - apogeum akcji , sezon 4 - trochę gorzej ale trzyma nadal poziom , sezon 5 - poza paroma epizodami wygląda jak by był dokręcony na siłę . Filmy - In The Begining - sporo wyjaśnia w sprawie wojny Ludzi z Minbari , resztę dodaje dwuodcinkowy epizod 3x16/3x17 . ThirdSpace - film pokazujący próby zabawy w boga i olewanie wszystkich i wszystko przez Vorlonów , mało brakowało aby było po naszej przestrzeni . Legend of The Rangers - film mający być w zamierzeniu pilotem do 2 serialu w uniwersum - niestety się nie przyjął , choć wg. mnie fajny . Call To Arms - Sheridan buduje w tajemnicy superokręty - prawdopodobnie najsilniejsze okręty zbudowane przez młodsze rasy , pilot Crusade ; również całkiem dobry .River of Soul - raczej słabo pamiętam więc się nie wypowiem .The Lost Tales - najsłabszy film wg. mnie - poza paroma wątkami zmarnowany potencjał . Na końcu Crusade - jak dla mnie to taka wersja TNG w świecie B5 - znany z CTA Excalibur zamieniony w okręt naukowy choć nie pozbawiony swojego potencjału bojowego wyruszający na poszukiwanie leku , pomysł fajny ale gorzej z wykonaniem .A co do B5 : IFH to ta gra ma już ładnych kilka lat - grywalna wersja pojawiła się w 2005 roku , sama gra ( koncepcja ) jest jeszcze starsza .

    m1ch4l
    Participant
    #100616

    Heh, o B5 napisałem już wiele stron tekstu, więc zamiast wymyślać coś nowego, skopiuję kawałek posta sprzed ponad 2 lat.Pilot średnio mi się spodobał. Raczej potwierdził moje obawy. O ile słabe efekty mi nie przeszkadzały, to raziły mnie płytkie postacie, kostiumy oraz fabuła, która nie zdołała mnie zainteresować.Pierwsze odcinki w zasadzie niczego nie zmieniły. Dalej było średnio i oglądałem nieco na siłę. Epizody były przewidywalne, nie powiązanie ze sobą i przeważnie nudne. Przełom nastąpił w okolicach połowy sezonu, wraz z pierwszym odcinkiem bez happy endu. Potem było coraz lepiej. Postacie nabierały głębi, zaczęła się pojawiać jakaś łącząca odcinki historia. Krótko mówiąc, po pierwszym sezonie serial miał u mnie opinię średniaka z nadzieją na poprawę.Początek drugiego sezonu znów trochę zawiódł. Gdy już wydawało mi się, że będzie coraz lepiej, wróciły "oderwane odcinki" o nieciekawych fabułach. Na szczęście trwało to krótko. Pod koniec drugiego sezonu mogłem już powiedzieć, że lubię Babylon 5. Postacie polubiłem (choć nie twierdzę, że są to najlepsze charaktery serialowe - do tego im daleko), fabuła zaczęła wciągać, nawet efekty się poprawiły.Sezon trzeci oglądałem już w pełnym zainteresowaniem. Punktem kulminacyjnym był odcinek 3x10, który do dziś uważam za najlepszy w serialu. Po nim byłem już fanem.Sezon czwarty również dostarczył podobnych przeżyć, moim zdaniem to najlepszy sezon.Piątka już nieco słabsza, co pewnie wynikało z tego, że podczas produkcji serialu nie było pewne, czy będzie on miał 4 czy 5 sezonów. Dlatego większość wątków zamknięto w s04 i potem trzeba było wymyślać nowe. Mimo wszystko, wtedy byłem już na tyle przywiązany uniwersum B5, że samo "przebywanie" w tym świecie wystarczyło. A ostatni odcinek to jedno z piękniejszych zakończeń jakie widziałem.To było pisane dość na świeżo, więc pewnie jest prawdziwsze od tego, co czuję teraz. Bo prawdę mówiąc, w pamięci zostały mi głównie zalety serialu, wady chyba troszeczkę pomniejszym :).Co do innych składowych uniwersum B5:Crusade - słabizna, bardzo się zawiodłem. Nie znosiłem postaci Galena. W ogóle czułem jakby serial celował w inną, dużo młodszą widownię.Z filmami jest różnie, jedne są lepsze, inne słabe. Nie pamiętam dokładnie każdego, a nie chce mi się szperać po forach. Więc napiszę tylko, że najbardziej podobały mi się In the Beginning i Legen of the Rangers.W gierkę (I've Found Her) nie grałem. Próbowałem kiedyś zainstalować ale cośtam mi się udawało i od tego czasu prób nie ponowiłem.

    Smok Eustachy
    Participant
    #243719

    Można to gdzieś obejrzeć na jakimś vod?

    Q__
    Participant
    kaimada
    Participant
    #243724

    Można to legalnie z Polski kupić?

    Ja posiadam zestaw B5 Collection na DVD i jestem zachwycony.

    Z kupowaniem remastered czekam, bo liczę że wejdzie do Polski na HBO Max w przyszłym roku.

    kaimada
    Participant
    #243727

    To teraz trochę o moim ponownym oglądaniu Babylon 5.

    Na święta dostałem w prezencie Babylon 5 Ultimate Collection DVD. Napisy angielskie są, to do komfortowego oglądania serialu w zupełności mi wystarcza. Oglądam serial czwarty raz, jeśli policzymy oglądanie w wieku przedszkolnym-wczesnoszkolnym. 😉

    Podjąłem decyzję o najbardziej zaawansowanym oglądaniu serialu w moim życiu, czyli używając trzech rzeczy:
    1) The Lurker's guide to Babylon 5 - strona internetowa z podsumowaniami odcinków, ale przede wszystkim z komentarzami z lat 90ych JMS w okolicy premiery każdego odcinka z osobna
    2) A Dream Given Form: The Unofficial Guide to the Universe of Babylon 5 - papierowa i uboższa wersja Lurker's guide, ale nadal dobrze się to czyta
    3) Babylon 5 Encyklopedia - to sobie doczytuję tylko w wyjątkowych sytuacjach, jak np sprawdzenie jak to dokładnie z tymi Dilgarami było

    Jakość wydania DVD jest bardzo dobra i zauważalnie lepsza od moich starych kopii trzymanych gdzie na dyskach. Jestem strasznie ciekawy na ile lepsza jest wersja HBO Max, ale ta jest naprawdę zadowalająca.

    Jeśli chodzi o sam pierwszy sezon, dotarliśmy do odcinka 16.

    Pilot jest... Słaby. Niestety jest to słabej jakości film, który chce zrobić za dużo w zbyt krótkim czasie. Jego największą zaletą jest zapadający w pamięć oneliner "there is a hole... in your mind", a także od początku prezentujący dobre aktorstwo Peter Jurasik w roli Londo Mollariego. Katsulas w roli GKara zyskuje z czasem.

    Po pilocie pojawił się serial i gdyby to emitował Fox to po piątym odcinku by to zdjęli z anteny. O ile pierwszy odcinek jest ok, to odcinki 2-5 są słabe, z tragicznym Infection na czele.

    Na szczęście w szóstym pojawia się Chekov... W sensie Alfred Bester i Babylon pokazuje że może być świetnym serialem, z tajemnicą, genialną fabułą i porządnym aktorstwem.

    Ósmy odcinek wywraca trochę sytuację do góry nogami i prezentuje coś przez co od dziecięcych lat wiem, że nigdy nie wszedłbym do symulacji VR poprzez jakieś łącze z mózgiem. Jest tam bardzo ważne pytanie "co jeśli nigdy nie wyszliśmy?". Zwariowałbym.

    Kolejne odcinki prezentują dobry poziom, ale to co robi odcinek 13 to do dziś jest dla mnie niesamowite. Mamy tam B-plot który jest dużo ważniejszy od przepełnionego akcją A-plotu, który na dodatek jest kulminacją budowanego przez 12 odcinków wątku piratów. I to to powinno nas bardziej interesować, a jednak wiemy że to Mr Morden jest ważniejszy. I mimo że jego towarzysze robią rzeczy dobre dla naszego ulubionego Londo, to wiemy że raczej dobrzy nie są. Co jest śmieszne przy postrzeganiu Vorlonów, którzy wykazują się arogancją i ich czyny są wg naszych miar złe, a odruchowo uznajemy ich za tych dobrych w całej historii.

    Kolejne dwa odcinki troszkę gorsze, ale już szesnasty z "procesem" Sinclaira naprawdę dobry. Pokazuje że continuity w Babylon 5 jest bardzo ważne, że akcje będą powodowały reakcje, a także że Earthforce to organizacja militarna oparta na pewnym prawie i pewne kruczki prawne warto wykorzystywać. Jak dla mnie to jeden z lepszych odcinków O'Hare'a i nadal żałuję, że nie mógł w pełni Sinclaira rozwinąć. Tak wiem, że cierpiał na schizofrenię, a Doyle go nie znosił. Ale w tym Sinclairze ja widziałem niewykorzystany potencjał na takiego porządnego, stoickiego oficera. Ale wiadomo Amerykanie wolą kowboja, choć nie wyprzedzamy historii...

    Q__
    Participant
    #243729

    Pilot jest... Słaby.

    Mówiąc o "The Gathering" zwróciłbym uwagę na jeszcze dwie rzeczy.
    1. Że czuć tam, od samego początku, iż JMS chce - mimo osadzenia B5 w typowo Trekowej czy też post-Trekowej konwencji (humanoidy*, itd.) - iść, przynajmniej częściowo, w futurologizującą SF serio - statki kosmiczne wyglądają jak funkcjonalne, w miarę wiarygodne, konstrukcje, a w możliwość zaistnienia w przyszłości przedstawionej stacji uwierzyć znacznie łatwiej, niż patrząc na - epatującą umowną Obcością, choć wspartą solidnym Manualem - DS9.
    2. Że Kosh nie jest może enigmatycznym Obcym poziomu lemowskiego, ale postacią pozaziemca jakiej daremnie wypatrywaliśmy wówczas w kanonicznym ST.
    Owszem, pierwsze rozciąga się na cały serial, a drugie zostaje z czasem podminowane anielstwami i - w sumie przedszkolną - astropolityczną rozgrywką Ładu z Chaosem, ale jedno i drugie w pilocie właśnie się pojawiło i to robiąc - w momencie jego oryginalnej, czy polskiej, emisji - ogromne wrażenie.

    * W tym momencie oznaczające, dość operetkowy na danym etapie, konflikt Londo - G'Kar przekopiowany z "Journey to Babel".

    w tym Sinclairze ja widziałem niewykorzystany potencjał na takiego porządnego, stoickiego oficera. Ale wiadomo Amerykanie wolą kowboja

    Tymczasem dostali w ziemskim ciele wariację na temat Suraka (że jednak wyprzedzę 😛 😉 ).

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 253 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram