Babylon 5

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 253 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #98950

    Babylon 5 jest jak DS9. Ludzie krytykują pierwszy sezon, ale trzeba wobec serialu po prostu przybrać nieco inne oczekiwania niż zwykle, jeśli chodzi o sci-fi. Kolejne sezony z pewnością są dużo lepsze, ale i pierwszy miał kilka perełek, które szczególnie nabierają wyrazu w kontekście całości.

    Dla mnie jest to jeden z lepszych seriali sci-fi jakie widziałem, zaraz po DS9 i BSG (uprzedzając uwagi, nie widziałem Firefly ;>).

    Jeśli kogoś to interesuje, to SF Debris w swoich filmach omawia nie tylko odcinki treka, ale także B5 właśnie - http://sfdebris.com/babylon5.asp

    Galactica
    Participant
    #98952

    Ja oczekuję coś podobnego do SGU, BSG i może też V. Serial ma trzymać w napięciu i ma nie być durną strzelanką czy wesołym skakaniem po planetkach gdzie każda akcja ludzi kończy się 100 procentowym sukcesem, a czasem nawet większym.T'R, ta krytyka pierwszego sezonu przypomina mi trochę sytuację z SGU. Tylko w przypadku B5 serialowi pozwolono rozwinąć skrzydła.Firefly oglądnąłem 1x01 i mi sie spodobał, ale to już w innym temacie resztę napiszę. 🙂

    Coen
    Participant
    #98957

    B5 powstał w innych czasach (jak to bosko brzmi :D). Wtedy i ludzie mieli inne oczekiwania i było mniej możliwości, dzięki czemu seriale dostawały większy kredyt zaufania. Najlepiej obrazuje to kontynuacja B5 - Crusade. Serial był o wiele gorszy, właśnie skakaniowo-planetowy (choć jako przygodówka był naprawdę fajny), to zdjęty został z anteny tylko dlatego, że producenci za bardzo zaczęli się wtranżalać w wizję artystyczną twórcy.

    Krusty
    Participant
    #98961

    T'R, ta krytyka pierwszego sezonu przypomina mi trochę sytuację z SGU. Tylko w przypadku B5 serialowi pozwolono rozwinąć skrzydła.

    Ale w przeciwieństwie do SGU się rozwinął, zresztą już końcówka pierwszego sezonu była wyśmienita...

    Galactica
    Participant
    #99052

    T'R, ta krytyka pierwszego sezonu przypomina mi trochę sytuację z SGU. Tylko w przypadku B5 serialowi pozwolono rozwinąć skrzydła.

    Ale w przeciwieństwie do SGU się rozwinął, zresztą już końcówka pierwszego sezonu była wyśmienita...

    No przecież powiedziałem, że się rozwinął. Końcówka pierwszego sezonu SGU też niczego sobie przecież jest.

    Cztery odcinki za mną. Coraz bardziej mi się podoba chociaż pilot trochę przynudzał.

    Galactica
    Participant
    #99191

    Akcja się rozkręciła. Chyba szykuje się małe kuku 😀 Kto przetrwa początkowe odcinki ujrzy rozkręcającą się zabawę. Przyjemnego oglądanie życzę sobie i innym 😀

    Flashbones
    Participant
    #99192

    Im dalej tym będzie lepiej tylko 5 sezon będzie nieco słabszy ale również bardzo dobry.

    Galactica
    Participant
    #99321

    W drugim sezonie jest lepiej niż w pierwszym. Ogląda się miło i przyjemnie 😀 SPOILERY (chyba)Zawiodłem się jednak na wojnie, która trochę krótko trwała. I oczywiście klasyka czyli jak postępują niektórzy ludzie gdy toczy się wojna. Sytuacja przypomina mi tą z byłej Jugosławii i działaniami ONZ czy też z Masakry w Rwandzie i ONZ. Nawet obecną sytuację na północy Afryki jest dość identyczna. Jednak pokazano ciekawie epidemię wsród Markabów i zachowania osobników z różnych gatunków.Myślę, że wybuchnie wojna domowa wśród ludzi 😀 KoniecTo mój tysięczny post. Wypiję drinka za forum i forumowiczów 😀

    Galactica
    Participant
    #99508

    Kolejne dwa sezony tj. 3 i 4, za mną. Oglądało mi się bardzo przyjemnie. Ostatni odcinek czwartego sezony był tak jakby zakończeniem całej serii, a jednak jest piąty, który właśnie rozpoczynam.. Polecam każdemu kto do tej pory nie oglądał.

    Galactica
    Participant
    #99623

    Skończyłem ogl;ądać piąty sezon Babilonu 5. Nie był tak dobry jak poprzednie, ale przyjemnie się oglądało.Zakończyłem swą przygodę z B5 czy mi coś pozostało ❓ Jeżeli tak, to co ❓

    Pitmistrz
    Participant
    #99624

    No jest 7 filmów i Crusade.

    Ja osobiście polecam Third Space.

    http://www.filmweb.pl/film/Babylon+5+Thirdspace-1998-122693

    Galactica
    Participant
    #99648

    Obekrzałem pierwszy film. Fajnie się oglądało, a koncepcja opowiesci mi przypadła do gustu.

    Pitmistrz
    Participant
    #99650

    Masz racje fajnie to zrobili jako uzupełnienie serialu.Szkoda tylko że żadne inne seriale w tym uniwersum nie wypaliły.

    Flashbones
    Participant
    #99654

    Szkoda tylko że żadne inne seriale w tym uniwersum nie wypaliły.

    Wielka szkoda.

    Galactica
    Participant
    #99656

    A no szkoda. Może kiedyś.Jestem po River of Souls. Mam mieszane odczucia. Trochę przynudzał, ale spodobało mi się pokazanie poraz kolejny do czego może doprowadzić arogancja i myślenie, że jest się nieomylnym.Thordspace nigdzie nie ma z napisami online. Chyba, że ktos wie coś innego na ten temat 😀

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 253 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram