Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Autor "Świata Dysku" popiera wspomagane samobójstwo

Autor "Świata Dysku" popiera wspomagane samobójstwo

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Participant

Sir Terry Pratchett zaofiarował się jako przedmiot testowy dla "Trybunałuu wspomaganego samobójstwa", który daje ludziom legalne zezwolenie na zakończenie życia przy medycznej pomocy

Pisarz, cierpiący na chorobę Alzheimera, chce stanąć przed trybunałem i twierdzi że "ten czas naprawdę nadchodzi" , czas, gdy wspomagane samobójstwo zostanie zalegalizowane.[more]

Chce zobaczyć trybunał, przed którym nieuleczalnie chorzy ludzie będą mogli prosić o pomoc, a gdzie jednocześnie eksperci będą mogli sprawdzić, czy nikt na ich decyzje nie wpływa

Prawnik od spraw rodzinnych i lekarz prowadzący będą musieli potwierdzić rodzaj i uciążliwość choroby.

Autor wielu bestsellerów poruszył tę sprawę kilka dni po tym, jak Kay Gilderdale został oskarżony o pomoc w samobójstwie jego własnej córki, sparaliżowanej na skutek choroby, zwanej chronicznym zmęczeniem mięśni.

W oświadczeniu dla BBC Panorama powiedział, że nawet wtedy, gdy ktoś cierpi na przewlekłą, ale nie śmiertelną chorobę, która przysparza mu cierpień, trzeba mu pomóc, jeśli chce umrzeć

Sir Terry powiedział:

"Gdybym wiedział, że mogę umrzeć kiedy tylko zechcę, wtedy każdy dfzień okaże się nagle warty miliona funtów. Gdybym wiedział, że mogę umrzeć, chciałbym żyć. Moje życie, moja śmierć, mój wybór."

Powiedział, że wielu obywateli Wielkiej Brytanii popiera prawo do decyzji o swojej śmierci i uważa, że pomoc medyczna byłaby przy tym rozsądna.

"Oczywiście nie spodziewam się i nie oczekuję, by każdy lekarz w Anglii był gotowy asystować przy zaaranżowanej śmierci, nawet w obliczu całkowitej bezradności medycyny. To ich wybór. W tej sprawie wybór jest rzeczą bardzo istotną.

"Są jednak inni, być może starsi, być może mądrzejsi, którzy to zrozumieją. Uważam, że medycyna, która przez wieki pomagała nam żyć dłużej i bardziej zdrowo, powinna też nam pomóc umrzeć w pokoju między tymi, których kochamy, w naszym własnym domu, bez długiego pozostawania w poczekalni Boga."

Źródło: Press Assotation Yahoo News[/more]

Barusz
    Participant

Co to znaczy "nikt nie wpływa"? Że chętny nie może mieć rodziny? Bo jak rodzina jest za/przeciw/obojętna to to jest już przecież wpływanie (swoją drogą - chcielibyście być w stanie bliskim wegetatywnego i doczekać się rodziny deklarującej się jako "obojętna w sprawie wspomaganego samobójstwa"? ;>). Albo że potęcjalni spadkobiorcy Nie mogą zbliżać się doś na więcej niż 10 metrów na przestrzeni roku przed zabiegiem?

Zawsze jest jakiś wpływ, problem (w wypadku jego zwolenników) sprowadza się do wyznaczenia jego dopuszczalnego zakresu.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram