Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Assault Cruiser Refit: klasa Regent

Assault Cruiser Refit: klasa Regent

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Author
    Posts
  • Smiecho
    Participant
    #6918

    Dołączona grafika

    Już niedługo, od 16. sierpnia, gracze Star Trek Online będą mogli w cenie 2500 Zen kupić nowy statek - Assault Cruiser Refit, czyli klasę Regent. Jest to unowocześniona wersja znanej z gry i z filmów klasy Sovereign z dwoma interesującymi dodatkami.

    [more]Pierwszym z nich jest uniwersalna konsola umożliwiająca wypuszczenie w przestrzeń, a następnie zapalenie wysoce niestabilnego gazu metronowego. Podobny manewr wykonał komandor Riker podczas walki z Son'a w filmie "Insurrection" i dokładnie ta scena stała się inspiracją dla twórców gry do stworzenia konsoli Metreon Gas Canisters Console.

    Dołączona grafika

    Drugim z dodatków jest wyrzutnia torped kwantowych. Unikalną cechą tej wyrzutni jest kąt ostrzału wynoszący aż 180 stopni, czyli dwa razy więcej, niż standardowe 90 stopni. Wyrzutnię będzie można przenieść na dowolny statek, ale na raz tylko jedna może być zamontowana na okręcie.

    Szczegółowe statystyki:

    • Minimalna ranga: Vice Admiral (Fed)
    • Kadłub (Hull): 39,000
    • Modyfikator osłon: 1
    • Załoga: 800
    • Sloty na broń: 4 przednie, 4 tylne
    • Sloty na urządzenia: 4
    • Stanowiska oficerów mostka: 1 taktyczne Ensign (1 slot na umiejętności), 1 taktyczne Lieutenant Commander (3 sloty na umiejętności), 1 inżynieryjne Lieutenant (2 sloty na umiejętności), 1 inżynieryjne Commander (4 sloty na umiejętności), 1 uniwersalne Lieutenant Commander (3 sloty na umiejętności)
    • Sloty na konsole: 3 taktyczne, 4 inżynieryjne, 2 naukowe
    • Zwrotność: 7 stopni na sekundę
    • Modyfikator impulsowej: 0.15
    • +10 mocy broni (Weapon Power)
    • +5 mocy osłon (Shield Power)
    • +5 mocy Auxiliary
    • Metreon Gas Canisters Console Mod
    • Wide Angle Quantum Torpedo Launcher [Acc] [CrtH] [Arc]

    Dołączona grafika

    Statek może przyjąć wygląd klas Regent, Sovereign, Noble oraz Majestic. Dla ciekawskich kilka dodatkowych obrazków przedstawiających, jak wygląda nowy Regent:

    Źródło: Season 6 Dev Blog #22

    [/more]

    welgar
    Participant
    #106662

    Teoretycznie coś dla mnie, ale czy statki za flotową kasę nie będą od niego leprze ?? od dylemat

    Slawek
    Moderator
    #106663

    "Leprze", nie. Lepsze, może. Na pewno inne. A sam Regent będzie posiadał swoją własną wersję flotową na Tier 5 stoczni.

    Póki co zaś płacimy 25$ za nowy skin, przekolorowany Eject Warp Plasma i torpedę z nowym modyfikatorem. A jak już dobije się do Tier 5 stoczni, to kolejne 5$ za upgrade...

    Cała reszta statystyk ani trochę nie lepsza od okrętów dostępnych na poziomie RA - raptem rozkład boffów i przydział mocy inne. Może wezmę dla zabawek i trochę urozmaicenia od nudnego już Odyssey'a, ale nie wiem czy przy tym zostanę na dłużej. A zanim dobije którakolwiek nasza flota do Tier 5 stoczni to minie rok albo więcej.

    Najbardziej mnie zaś boli brak Imperial costume. Usunęli go z C-Store, zapewne będzie w wersji flotowej, ale póki co osoby, które go nie zakupiły muszą obejść się ze smakiem. A muszę przyznać, że to jedyny skin cruisera w grze, który autentycznie mi się podoba.

    Jamjumetley
    Participant
    #106664

    Wczoraj byłem już prawie pewien, że wydam ciężko zarobione Zen na nowy okręt, ale przespałem się z tą myślą. Minął hurra-optymizm, a z nim ochota na polatanie tym cackiem. Po prostu d*** nie urywa.Torpeda w teorii fajna, ale na obecną chwilę trudno powiedzieć, czy poza szerszym kątem ostrzału statystyki pozostaną niezmienione w stosunku do tradycyjnych kwantówek. Gaz metreonowy? Na ekranie - bajer. A w grze? Znów prawie nic nie wiadomo.Są w C-Store ciekawsze pozycje. Regenta może i kupię, ale na pewno nie teraz.

    Slawek
    Moderator
    #106665

    To już lepiej kup Excelsiora. Tańszy o 500 Zen, a statystyki niemalże te same. Ot różnice w paru boffach i przydziale mocy. Ba, Excelsior jest najbardziej zwrotnym krążownikiem Federacji (Turn Rate: 8), a w dodatku posiada wbudowany Transwarp, nic przy tym nie tracąc. Sam nabrałem ochoty, by go sobie odkurzyć.Okręty okrętami, ale w przypadku Regenta naprawdę płaci się 25$ za garstkę nowych zabawek i skin dla Assault Cruisera...

    welgar
    Participant
    #106670

    Chciałem go kupić aby mi zastąpił mojego sovereiga, ale faktycznie też jeszcze się wstrzymam bo walić ekwiwalent 25$ w ciemno nie mam ochoty.

    FAB
    Participant
    #106672

    Ja się cieszę, że pojawiają się nowe statki, dodatkowo cieszę się, że to nowe wersje zasłużonych okrętów. Nie jest najlepszy, ale Sovek zasługiwał na ulepszenie i w końcu się doczekał i dobrze.

    Jamjumetley
    Participant
    #106683

    Wygląda na to, że dobrali klasie bardzo celną nazwę. Z relacji graczy można wnioskować, że jest wyłącznie interrexem pomiędzy Sovereign a Odyssey. Taki na odwal, sprawujący władzę przejściowo podczas bezkrólewia 😛

    Slawek
    Moderator
    #106684

    Nędzny okręt jest nędzny.Kupiłem z ciekawości, bo i tak nie mam co z Zen robić na chwilę obecną (nie kupuję jednorazowych itemów, tylko rzeczy na konto/postać) i koniec końców stwierdziłem, że wydałem 2500 Zen na torpedę, której będę używał co najwyżej na beam boacie.Okręt kiepski. Statystyki porównywalne z okrętem dla Rear Admiral, a do tego odniosłem wrażenie, że w ogóle nie regenerują się na nim osłony - pomimo 125 mocy. Podczas całego STFa wszystko musiałem odnawiać przy pomocy zdolności. Z Odyssey takiego problemu nie miałem.Konsola w praniu wypada gorzej niż w założeniach - ot kolejny Eject Warp Plasma, z tym, że nie spowalnia wrogów i trzeba (po 10 sekundach...) ręcznie odpalić chmurę. Szkoda tylko, że wybuch nie jest w stanie nawet zadrapać BoPa w CSE, o innych okrętach nie wspominając...Torpeda jedynie fajna, co już wspomniałem. DPS/DMG mniejszy niż przeciętna kwantówka, ale nadrabia to 180 kątem ostrzału, co jest całkiem przydatne na krążowniku używającym Beam Array - nie trzeba się co chwila obracać, aby oddać strzał. No i w przeciwieństwie do Rapid Fire Missile (z Lobi Store) można zamontować to na rufie.

    MnICH
    Participant
    #106686

    Ciagle zastanawiam sie jakiego cruisera kupic dla swojego inzyniera, lecz po kazdym namysle koncze na paczce Odysseya i wtedy odtraca mnie koszt 5000 zen. Przy Regencie bylo to samo... pewno w koncu wydam te 5k + sloty na statki. 😉

    Jamjumetley
    Participant
    #106688

    Konsola w praniu wypada gorzej niż w założeniach - ot kolejny Eject Warp Plasma, z tym, że nie spowalnia wrogów (...)

    W tooltipie podane jest:

    Eject Metreon Gas Cloud:

    -90% Turn Rate

    -75% Impulse Speed

    Disables Cloak

    Slawek
    Moderator
    #106690

    Tooltip tooltipem, ale jakoś Raptory przeleciały sobie przez chmurę bez większych problemów, gdy testowałem.Cofam też to co mówiłem o regeneracji osłon - to samo uświadczyłem właśnie na Armitage i nie wiem, czy mi się coś ubzdurało, czy też mamy kolejnego buga po patchu. No ale poważnie, moc osłon wysoka, a regeneracja niemal niezauważalna - musiałem otworzyć okno statystyk, aby się przekonać, że mimo wszystko jakoś minimalnie to wzrasta. Całą resztę regenerować musiałem zdolnościami boffów.

    FAB
    Participant
    #106692

    Pewnie pełne zdolności gazu odblokują przy następnym patchu, bo najwidoczniej zapomnieli programiści to aktywować 🙂

    LIBERTO
    Participant
    #106693

    co do regeneracji osłon też to zauważyłem. pomaga na to wyrownywanie wszystkich tarcz- znacząco szybciej się odnawiają wtedy

    Jamjumetley
    Participant
    #106702

    Bardzo fajna recenzja. Dobrze się słucha. Okręt ukazany również w akcji.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram