Forum Fantastyka Gry Artemis Spaceship Bridge Simulator

Artemis Spaceship Bridge Simulator

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Participant

Cześć Wszystkim,

Na Grojkonie w zeszłym roku dowiedzieliśmy się o bardzo ciekawej gierce. Chodzi o symulator mostka okrętu gwiezdnego, o wdzięcznej nazwie Artemis :). Gra wymaga od 2 do 6ciu (optymalnie 6) osób do wypełnienia typowych stanowisk na starshipie:

1. Kapitan

2. Sternik

3. Oficer Zbrojeniowy (weapons officer - tactical)

4. Oficer Naukowy

5. Główny Inżynier (OPS)

6. Oficer Komunikacyjny

Gra wymaga 5ciu komputerów dla każdego stanowiska z wyjątkiem kapitańskiego, rzutnika albo ekranu głównego (opcjonalne, ale bardzo pomaga i dodaje klimatu), oraz jednego komputera na serwer.

Sama rozgrywka wygląda mniej więcej tak: http://www.youtube.com/watch?v=72XhdVqDT1g

Niedawno zaczęliśmy organizować w Bielsku-Białej imprezy Artemisowe i jak na ten moment mamy bardzo fajne zainteresowanie, więc chcemy to powoli zacząć rozszerzać na inne miasta.

Prowadzimy od niedawna stronę na Facebooku, która ma docelowo zrzeszać wszystkie zainteresowane ekipy. Będziemy tam wrzucać relacje z kolejnych imprez, filmiki i artykuły instruktażowe, napisane przez uczestników scenariusze itd itd.

Facebook: http://bit.ly/Artemis-Polska

Najbliższe organizowane przez nas imprezy:

- Nocka z 2 na 3 lutego 2013 w Strefie Gry, na ulicy Gazowniczej 21A w Bielsku-Białej, ich FB: facebook.com/StrefaGry

Na imprezie zostaną postawione dwa mostki, więc oprócz naszego pierwszego okrętu, TNS Invictus, chrzest bojowy przejdzie TNS Calixis. Na Calixis będą się też odbywać misje szkoleniowe dla kadetów. Start o 17:00, koniec: jak padniemy

- Wieczór 16 lutego 2013 na ulicy Piwowarskiej w Bielsku-Białej w Analog Cafe. Facebook Analoga: facebook.com/AnalogCafe.bielsko

Gra na jeden mostek, za to w knajpie więc będzie się można napić Romulan Ale'a albo inspirowanych Star Trekiem drinków 😉 (Klingon Blood Wine FTW!)

Będziemy też na Grojkonie 2013 z całym zestawem dotykowych ekranów, więcej szczegółów do połowy Lutego 😉

Zapraszamy do współpracy, współorganizowania imprez, my chętnie się ruszymy poza Bielsko ze sprzętem 🙂

Kontakt do mnie: jac.nawrat@gmail.com

Q'pla!

LIBERTO
    Participant

ciekawy pomysł, zwłaszcza w dobie coraz powszechniejszych ekranów dotykowych. można liczyć na rozwój funkcjonalności i grafiki "konsol". szkoda tylko że z opisu wynika że nie ma różnych wersji dla różnych wielkości statków

Tyr
    Participant

"można liczyć na rozwój funkcjonalności i grafiki "konsol"" Tutaj najbardziej przydatni są modderzy jednak. Widziałem już gdzieś screeny z interfejsu podobnego do LCARS. Kwestia wgrania moda. "nie ma różnych wersji dla różnych wielkości statków" Nie rozumiem szczerze mówiąc, Statków w samej podstawce jest kilka rodzajów, napisanie własnego nie jest specjalnie trudne, a są już mody, które dodają sporo opcji wyboru. Jeżeli chodzi o ilość stanowisk na mostku, można się bawić. Te, które są w grze co prawda są standardowe (pokaż mi starshipa bez skanerów 😉 ), ale jedna osoba może nadzorować np 2 stanowiska, albo można niektóre stanowiska całkowicie wyłączyć. Co do dotykowych ekranów, zabawa x2 🙂 na Grojkonie będziemy mieli cały zestaw dotykówek, więc będzie to wyglądało super. Ilość opcji w samej grze jest trochę na drugim planie IMO, zabawa z interakcji z ludźmi z innych stanowisk i kapitanem daje 90% zabawy w tej grze 🙂

Doro
    Participant

Swietnie to wyglada, jesli bedzie cos w okolicy albo bedzie ekipa powstawac ( zasieg od Katowic do Krakowa ) to sie chetnie pisze :)A w przyszlosci jeszcze walki miedzy takimi w pelni przez ludzi obslugiwanymi statkami... team vs team 😀

Tyr
    Participant

Ekipa w Katowicach w tym momencie jest parę lat świetlnych za Bielskim TNS Invictus :P. Jeszcze siedzą w suchym doku :). Na sobotnią imprezę mają przyjechać, zapewne nie w pełnym składzie, ale miło będzie ich zobaczyć 🙂 PvP jeszcze nie ma niestety, ale jest pisane i ma się pojawić w kolejnej wersji :). Co-op za to jest. Też nie możemy się doczekać 😛 Wpadajcie na Fejsa, tam będą najbardziej aktualne informacje co gdzie i kiedy :), link u mnie w poście i stopce 🙂

Doro
    Participant

Coz, zamieszkouje dokladnie granice regionow slaskiego i malopolskiego..niby wybor..ale wywiad donosi, iz one oba leżą i kwicza niestety 🙂 .

LIBERTO
    Participant

"można liczyć na rozwój funkcjonalności i grafiki "konsol""

Tutaj najbardziej przydatni są modderzy jednak. Widziałem już gdzieś screeny z interfejsu podobnego do LCARS. Kwestia wgrania moda.

"nie ma różnych wersji dla różnych wielkości statków"

Nie rozumiem szczerze mówiąc,

Statków w samej podstawce jest kilka rodzajów, napisanie własnego nie jest specjalnie trudne, a są już mody, które dodają sporo opcji wyboru. Jeżeli chodzi o ilość stanowisk na mostku, można się bawić. Te, które są w grze co prawda są standardowe (pokaż mi starshipa bez skanerów 😉 ), ale jedna osoba może nadzorować np 2 stanowiska, albo można niektóre stanowiska całkowicie wyłączyć.

a skoro tak to faktycznie ciekawie to wygląda. ech zeby doba miała 36 godzin co by mieć czas na takie rozrywki ;-(

Tyr
    Participant

Doro, ja myślę, że jak jesteś na granicy małopolskiego ze śląskim to do bielska nie masz daleko 😛 Liberto, u nas podobne, dlatego grywam po weekendach 😉

Doro
    Participant

Mam calkiem niezle polaczenie nawet, ale niestety 2 i 3 jestem w pracy 24 h :/

Tyr
    Participant

No cóż, to zapraszamy na 16tego na kolejną imprezę 🙂

Slawek
    Moderator
Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram