Ankieta

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Posts
  • ankieter
    Participant
    #2705

    Szanowni fani Star Trek

    Jestem studentem socjologii i piszę pracę na temat internetowych społeczności fanów. Skonstruowałem na potrzeby badawcze ankietę. Ankieta jest anonimowa i użyta będzie wyłącznie w statystycznych opracowaniach służących celom naukowym.

    Bardzo Proszę was o odrobinę waszego czasu (ankieta jest krótka), który zajmie wam wypełnienie ankiety.

    Wypełniając ją bardzo pomożecie mi w napisaniu pracy.

    Ankietę umieszczam na poście.

    Można ją skopiować do edytora, uzupełnić i wysłać mi na adres e-mail: ankieter-soc@o2.pl

    Możecie ją też, wypełnioną zamieścić jako post.

    Odpowiedz można zaznaczać np. odmiennym kolorem, a w pytaniach otwartych wpisać odpowiedź zamiast kropek.

    Z góry dziękuję za wypełnienie.

    Oto ankieta:

    Szanowni Państwo

    Jestem studentem V roku socjologii Uniwersytetu Gdańskiego i przeprowadzam wśród Internautów - fanów różnych zjawisk z dziedziny kultury popularnej, badanie socjologiczne na temat wpływu Internetu na kształtowanie i zmianę charakteru ludzkich społeczności. Badanie jest anonimowe, tj. odpowiedzi na pytania ankiety są objęte całkowitą tajemnicą i będą wykorzystane wyłącznie do celów naukowych. Uprzejmie proszę o udzielenie szczerych i wyczerpujących odpowiedzi.

    1. Czy ma Pan(i) jakiś jeden ulubiony film, serial, książkę, autora lub inne zjawisko, którego jest Pan(i) fanem (chodzi tu o coś co lubi Pan(i) najbardziej)? Jeśli tak proszę podać co to jest.

    …………………………………………………………………………………………………...

    2. Czy zna Pan(i) innych fanów tego zjawiska? Chodzi tu o znajomości „on-line” - w Internecie, jak również „off-line”- poza Internetem (proszę zaznaczyć właściwą odpowiedź).

    1. tak

    2. nie --> proszę zakończyć wypełnianie ankiety.

    3. Których znajomości jest więcej (proszę zaznaczyć właściwą odpowiedź)?

    1. tych w Internecie

    2. jest ich mniej więcej tyle samo

    3. tych poza Internetem --> pomiń pytanie 4

    4. trudno powiedzieć --> pomiń pytanie 4

    4. Dlaczego Pana(i) zdaniem tak się dzieje? Co jest tego przyczyną?

    ……………………………………………………………………………………………….......

    5. Czy razem z innymi fanami jest Pan(i) współtwórcą jakiejś strony internetowej? Nie chodzi tu o proces technicznego jej tworzenia, lecz po prostu „uczestnictwo” w takiej stronie (czatowanie, dyskusje na forum itp.) (proszę zaznaczyć właściwą odpowiedź).

    1. tak

    2. nie --> proszę pominąć pytania od 6 do 16 i przejść do pytania 17

    6. Czym ta strona jest dla Pana(i), jaką rolę pełni w Pana(i) życiu?

    ……………………………………………………………………………………………….......

    7. Czym Pana(i) zdaniem jest ta strona dla innych uczestników?

    …………………………………………………………………………………………………...

    Proszę ustosunkować się do poniższych twierdzeń (proszę zaznaczyć odpowiednią cyfrę, gdzie 1 oznacza „zgadzam się”, a 5 – „nie zgadzam się”):

    8. „Uczestnictwo” w takiej stronie jest dla mnie ważne.

    1 2 3 4 5

    9. Najchętniej poświęcałbym(ałabym) temu „uczestnictwu” każdą wolną chwilę.

    1 2 3 4 5

    10. Traktuję to uczestnictwo raczej jako zabawę, mało poważną rozrywkę.

    1 2 3 4 5

    11. „Uczestnictwo” w tej stronie to dla mnie doskonały sposób „ogłębienia” swojego życia towarzyskiego.

    1 2 3 4 5

    12. Czuję się mocno związany z innymi członkami strony.

    1 2 3 4 5

    13. Czuję, że razem z innymi osobami, które „uczestniczą” w stronie tworzę coś w rodzaju społeczności.

    1 2 3 4 5

    14. Czuję, że grupa fanów, w której uczestniczę w Internecie, jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna.

    1 2 3 4 5

    15. Gdyby nie spotkania w Internecie, nie miałbym szansy poznać innych fanów.

    1 2 3 4 5

    16. To co łączy fanów „uczestniczących” w stronie, w której i ja „uczestniczę”, to wspólne zainteresowanie danym zjawiskiem kultury popularnej.

    1 2 3 4 5

    17. Czy obok „spotkań” w Internecie, fani współtworzący stronę, w której Pan(i) „uczestniczy”, spotykają się także poza Internetem – w „realu” (proszę zaznaczyć właściwą odpowiedź)?

    1. tak

    2. nie --> proszę pominąć pytanie 18 i przejść do pytania 19

    3. nie wiem --> proszę pominąć pytanie 18 i przejść do pytania 19

    18. Proszę podać przykład takich spotkań i ich krótki opis: jak często i gdzie się odbywają, jak zazwyczaj wyglądają?

    …………………………………………………………………………………………………...

    19. Które z poniższych stwierdzeń jest w stosunku do Pana(i) prawdziwe (proszę zaznaczyć właściwe)?

    1. Po raz pierwszy zetknąłem(ęłam) się z innymi fanami mojego ulubionego zjawiska w „normalnej” rzeczywistości – poza Internetem, a dopiero potem zacząłem(ęłam) się z innymi fanami komunikować w Internecie.

    2. Po raz pierwszy zetknąłem(ęłam) się z innymi fanami mojego ulubionego zjawiska w „normalnej” rzeczywistości – poza Internetem i do tej pory utrzymuję z nimi kontakt tylko poza Internetem.

    3. Po raz pierwszy zetknąłem(ęłam) się z innymi fanami mojego ulubionego zjawiska w Internecie i do tej pory tylko w ten sposób się z nimi „spotykam”.

    4. Po raz pierwszy zetknąłem(ęłam) się z innymi fanami mojego ulubionego zjawiska w Internecie, ale dziś mam z nimi kontakt zarówno w sieci jak i w rzeczywistości normalnej.

    20. Jak ogólnie określiłby(łaby) Pan(i) wpływ Internetu na różnego rodzaju środowiska fanów (fandomy)?

    …………………………………………………………………………………………………...

    21. Jaki Pana(i) zdaniem jest wpływ Internetu na polskich fanów? Jaką rolę pełni wśród nich Internet?

    …………………………………………………………………………………………………...

    22. Jak porównałby(łaby) Pan(i) sytuację polskich i zagranicznych fanów pod względem korzystania przez nich z Internetu.

    ……………………………………………………………………………………………….......

    23. Jaka Pana(i) zdaniem przyszłość czeka środowiska fanów w związku z użyciem przez nie Internetu.

    …………………………………………………………………………………………………...

    Metryczka

    24. Płeć.

    1. kobieta

    2. mężczyzna

    25. Wiek (proszę wpisać cyfrą).

    ………………………………..

    26. Wykształcenie

    1. podstawowe

    2. zasadnicze

    3. średnie

    4. wyższe

    27. Nick internetowy (może być użyty do zacytowania wypowiedzi dlatego można, ale nie trzeba go podawać)

    ……………………………………………………………………………………………….......

    Dziękuję bardzo za wypełnienie ankiety.

    Spok
    Participant
    #39753

    O sorry. Za leniwy jestem. Wrzuć to na jakąś stronę WWW, podczep pod łatwy do wypełnienia formularz, który wysyła się do autora za jednym kliknięciem. 😉

    Barusz
    Participant
    #39762

    Pewnie ankieter nie ma takiej technicznej możliwości, więc się nie czepiaj 😉 Ja odpiszę na maila, z tym, że oczywiście nie będę przepisywał pytań, tylko dam same odpowiedzi przypisane do ich numerów 😉

    ankieter
    Participant
    #39776

    Święta racja!!Nie mam możliwości zastosowania takich narzędzi technicznych. Poza tym przeprowadzoną w ten sposób ankiete byłaby o wiele ciężej, o ile w ogóle by można, zaprezentować promotorowi i komisji jako wiarygodne badanie.Poza tym dzięki tym którzy już ankietę wypełnili :)Postaram się prace opublikować w necie i poinformować o tym na forum, tak więc może ktoś znajdzie w niej swoją wypowiedź.Zachęcam innych do wypełnienia ankiety 🙂

    The D
    Participant
    #39794

    Poza tym przeprowadzoną w ten sposób ankiete byłaby o wiele ciężej, o ile w ogóle by można, zaprezentować promotorowi i komisji jako wiarygodne badanie.

    [post="42318"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    A to nie bardzo rozumiem. Przecież taki formularz w najprostszej wersji wysyła maila z wypełnionymi polami pod odpowiedni adres. Dlaczego ma to być mniej wiarygodne od ręcznego sposobu?

    Właściwie to nawet zabrałem się za przepisanie tego na html, ale albo ja ostatnio zgłupiałem, albo Opera nie chce wysyłać formularzy.

    [to już nieaktualne]

    A btw. może ktoś zajrzeć na http://students.mimuw.edu.pl/~pd209458/formularz i wysłać kontrolnie? Nie silcie się na wpisywanie rzeczywistych danych, bo i tak mail trafia do mnie, wystarczy kilka wypełnionych pól.

    [/to już nieaktualne]

    The D
    Participant
    #39806

    Hmmm. Rano dostałem jedną wypełnioną ankietę. Widać problem leżał po stronie mojej przeglądarki. Jeżeli autor wyrazi zgodę mogę przekierować formularz na adres podany na forum.

    Pah Wraith
    Participant
    #39809

    To byłem ja, Jarząbek 🙂

    ankieter
    Participant
    #39839

    Hmmm. Rano dostałem jedną wypełnioną ankietę. Widać problem leżał po stronie mojej przeglądarki. Jeżeli autor wyrazi zgodę mogę przekierować formularz na adres podany na forum.

    Oczywiśćie zgodę wyrażam. 🙂

    I dziękuję za asystę 🙂

    Oczekuje na otrzymane w ten sposób ankiety. Może rzeczywiście promotor nie będzie aż takim tradycjonalistą 😉

    The D
    Participant
    #39840

    Zrobione. Ankieta jest tam gdzie poprzednio, czyli:

    http://students.mimuw.edu.pl/~pd209458/formularz

    P.S. Składam oficjalne podziękowania p. Jarząbkowi. Niech żyje nam!

    ankieter
    Participant
    #39876

    W ankiecie na stronie jest jeden maly blad.Przed pytaniem 8 nie ma instruklcji do stwierdzen, tak ze nie wiadomo o co chodzi.The D - jakbys mogl to porawic bylbym wdzieczny.

    I. Thorne
    Participant
    #39877

    Jest też problem z pytaniem 9 i 10. jak w jednym zaznaczam odpowiedź to w drugim kropka znika.Zaraz wysyłam ankietę. Dodaję, że w 9 będzie pusta i tam zaznaczyłbym odpowiedź nr 4.Niestety wysyłanie nie działa. Podeślę na maila.

    The D
    Participant
    #39880

    W ankiecie na stronie jest jeden maly blad.

    Przed pytaniem 8 nie ma instruklcji do stwierdzen, tak ze nie wiadomo o co chodzi.

    The D - jakbys mogl to porawic bylbym wdzieczny.

    [post="42428"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Rzeczywiście, moje niedopatrzenie. Już poprawione.

    Jest też problem z pytaniem 9 i 10. jak w jednym zaznaczam odpowiedź to w drugim kropka znika.

    Poprwione. Wcześniej w pytaniu 5 dało się zaznaczyć tai i nie jednocześnie, stąd błąd wewnętrznej numeracji.

    Niestety wysyłanie nie działa. Podeślę na maila.

    [post="42429"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Niestety wysyłanie formularzy na e-mail nie w każdej konfiguracji przeglądarka/program pocztowy działa tak jak powinno. Alternatywą byłby skrypt zapisujący odpowiedzi do pliku (oczywiście dostępnego tylko dla ankietera), ale na to musiałbym poświęcić chwilkę czasu.

    ankieter
    Participant
    #40268

    Dziękuję wszystkim, którzy wypełnili ankiety. Zaczynam już zbierać materiał i go analizować, także ostatnia szansa dla spóźnialskich. ;)Wszystkich zainteresowanych informuję, że po napisaniu magisterki zamieszczę ją w necie i poinformuje o tym na forum w tym wątku.Pozdrawiam wszystkich uczestników forum.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram