Anime

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 110 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #26160

    O właśnie. Grobowiec Świetlików. Anime to leciało kilkukrtonie na Hyper'ze. Jest to coś co mogę spokojnie polecić. Bardzo smutna i wzruszająca historia dwojga dzieci które muszą sobie radzić z okrucieństwami drugiej wojny światowej. Warte obejrzenia, tym bardziej, że jest to film pełnometrażowy, a nie żaden serial.

    Zeal
    Participant
    #26167

    Record of Lodoss War.

    Seria fantasy. Jeśli komuś podobała się gra "Baldur's Gate", to powinien obejrzeć Lodoss.

    Trzynaście odcinków (wersja OAV), które przyciągają od początku do końca.

    Podobało mi się to, że dwoje ze "złych" postaci wcale nie było "złymi". Mam na myśli Ashrama i Pirotess. Jedno z nich ambitne - tak, jak każdy człowiek, drugie - ślepo lojalne i oddane. Nie ma czerni i bieli. Są tylko przeciwne obozy. Kto tam jest tak naprawdę dobry, a kto zły...

    Opowiastka niby prosta, niby z gatunku "dla dzieci"...

    No nie wiem.

    Muzyka - również zrobiła na mnie wrażenie. Jednym słowem - polecam... 🙂

    Sai
    Participant
    #26186

    O właśnie. Grobowiec Świetlików. Anime to leciało kilkukrtonie na Hyper'ze.

    [post="25320"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Również polecam tą produkcję, jest ona naprawdę „dorosłą anime”. Poza tym styl i klimat, kreska naprawdę wprowadzają przytłaczający klimat wojenny, po kilkudziesięciu minutach zapomina się, że to animacja. Z emitowanych na Hyper anime ta wycisnęła ze mnie prawie łzy, a na mnie ciężko zrobić w tej kwestii wrażenie. Nawet moi domownicy patrzyli na nią z ciekawością, chociaż uważają anime za bajki dla dzieci. Po prostu animacja ta robi wrażenie. Polecam.

    Kaleh
    Participant
    #26196

    Ha! A czy ktokolwiek miał okazję ujrzenia anime StarTrek???? O ile dobrze pamiętam to w Bydgoszczy była mała rodzinka która uwielbiała anime i treka i tworzyli komiks ręcznie rysowany :)O ile dobrze pamiętam nawet ja miałem epizodyczną rolę 😀

    Slawek
    Moderator
    #26206

    To się wtedy manga nazywa jeśli jest rysowane.Anime - filmy, animacja itpManga - komiksy itp.

    Kaleh
    Participant
    #26245

    Fakt, fakt przepraszam za oczywistą pomyłkę. Manga... chyba że film na podstawie tego by popełnili 😀

    Gosiek
    Participant
    #26268

    Ja do tej pory nie oglądałam anime, oczywiście poza świetnym Ghost in the shell, który znam również w wersji komiksowej. I nie tyle z niechęci do rysunkowych historyjek (które akurat sobie cenię i to w różnym wydaniu) ale przede wszystkim z braku czasu. Jak mam wybór wolę jednak obejrzeć tradycyjny, żywy "filmowy" serial, zwłaszcza, że tu dobrych pozycji nie brakuje i zawsze znajdzie się coś wartego uwagi.

    Ale ostatnio za namową T'Rekera i Piotra (który mam nadzieję też się kiedyś w tym topicu odezwie ;>) obejrzałam swoje pierwsze serialowe anime, a mój wybór padł na pięcioodcinkowy Macross Zero - serial będący połączeniem scifi i przygodówki, oczywiście z historią miłosną (a nawet dwoma ;)) w tle. Znajdziemy w nim też walki samolotów-mechów i sporą dawkę mitologii, a to ostatnie bardzo mi się spodobało.

    Historia kręci się wokół konfliktu sił U.N. Spacy oraz anty U.N. Walczący po stronie U.N. młody pilot Shin Kudo zostaje zestrzelony nad wyspą Mayan, która stanie się centrum wydarzeń całego serialu.Tam ukryte jest ciało przedwiecznego człowieka-ptaka, który dzięki swoim mocom może zostać ostateczną bronią w rękach obu walczących ze sobą frakcji. A tak przynajmniej im sie wydaje... Dlatego wkrótce Mayan staje się polem bitwy, której celem jest odnalezienie i przejęcie tajemniczego człowieka-ptaka, czemu stara się zapobiec młoda kapłanka żyjąca na Mayan - Sara Nome.

    Resztę zobaczcie sami - moim zdaniem warto. Prawie każdy znajdzie tu coś dla siebie - jest fantastyka, wojna, wspaniałe walki powietrzne, piękne krajobrazy, trochę mitologii Mayan i opowieści o ich wierzeniach i kulturze, historia miłosna... A wszystko to bardzo ładnie i zgrabnie połączone w całość, która ogląda się bardzo przyjemnie, gdyż żaden z tych elementów nie dominuje zbytnio nad innymi. A do tego wszystko okraszone jest przepiękną i świetnie komponującą się z obrazem muzyką.

    Sporo ładnych screenów z serialu można obejrzeć tutaj oraz tu.

    Riri
    Participant
    #26526

    Jako stary ( tia zaczynalo sie wieki temu, od Harlock Sagi) mangowiec ( a wiec oczywiscie zbol z kompleksem lolity) moge polecic kilka dobrych zeczy.

    Przedewszyskim A!Megami-Sama, Znane jako Oh!My Goddes, 5 Epizodow OAV, wcholere tmow mangi i mityczna seria TV ( nie nie chodzi mi o miniboginki, seria TV jest zapowiadana od... ) Milutki ladniutkie smieszne, romantyczne...

    Dalej You Are Under Arrest! dwie serie TV, i kinowka, doskonala kreska zywa fabula, mistrzwstwo.

    BubbleGum Crissis. Original OAV ( 8 ) plus Crasch! (Seria 2040 jest...plaskiwo - g***niana... szkoda) Moja Ulubiona seria. Klimat Hard SF, Super Muzyka, ciekawa fabula...

    Gall Force - Wczesny Sonoda. Ciekawa historia z typowym dla wczesnych lat 80 podejsciem do kosmicznych walk. No i panienki:P, a nawet cala ich cywilizacja.

    Gunsmith Cats Panianki i pukawki. Manga wydana w polsce. Polecam OAVki, pani zabojczni z rosji wymiata. [mysle ze moich dwoch ulubionych autorow juz znacie:P]

    Wiecej Fujishimy: Sakura Taisen (aka Sakura Wars)(4 Serie OAV, Seria TV, Kinowka, 3 Gry na PS) Steam punk w najlepszym wykonaniu. Seria bazowana na grze komputerowej. Moje 2 ulubione po BGC. Mamories cos ciezszego, ale wciaz swietne.

    Wings of Honemise polecam kazdemu milosnikowi SF.

    'Kaze No Tani no Nausicaa" -(Naushica from the Waley of the Wind) arcydzielo Miyazakiego. Cos genialnego. Must see.

    "Tenku no Shiroo Laputa" (Laputa Castle in the Sky) - Kolejne dzielo mistrza. Inne niz nausica troszke mniej powazne ( sa zabawni piraci) ale wciaz swietne.

    "Porco Rosso" -Szkarlatny pilot - My 3. Favourite Miyazaki. Doskonala historia.

    Z nowszych:

    Stratos4: Krotkie, ale niezle.

    "Uchu no Stellvia"( Stelvia of the universe) Kolejne Space Saga. Bardzo przyjemne

    Z ogladanych Ostatnio:

    "Futatsu no Spica" (Twin Spica) - o dziewczynce co chce zostac Astronauta

    A! Zapomnial bym!

    "Gunbuster!Aim For The Top!" - wczesny gainax. powalila mnie scena w ktorej mechy robia pompki. Klimatyczne, z glebia... poraza mysl o przerobieniu jowisza na... ale obejrzyjcie sami

    Na razie starczy. jak to obejrzycie to prosze o posta polece kilka innych.

    Riri, dumny towarzysz S.W.A.T., proud of beeing in Mala Dziewczynka Project

    Former Mangazyn Redactor, unOfficial Baka of BAKA, SWAT shoujo expert

    Slawek
    Moderator
    #27514

    Co do Macrossa Zero. Anime moim zdaniem świetne. Tak jak napisała Gosia - każdy znajdzie tu coś dla siebie. Serial wykonany wręcz rewelacyjnie, zarówno pod względem efektów i wizualizacji jak i muzyki i dźwięku. Jednak bardzo duży plus należy się za fabułę. Gosia już ją opisała więc ja mogę jedynie otwarcie polecić to anime. Tym bardziej, że jest to tylko pięć trzydziesto-minutowych odcinków.Jednak... wiele osób zapewne uzna, że marudzę... Muszę jednak stwierdzić, że jeśli chodzi o anime (w szczególności te o mechach) to chyba bardziej mi się podobał Gundam Seed. Jestem w trakcie oglądania tego anime po raz drugi i moge bez wahania polecić je każdemu. Nie bez powodu Gundam Seed został uznany w japonii za jedno z najlepszych anime w ostatnich latach. Może wykonanie wizualne nie jest tak dobre jak Macross'a, lecz nie to się liczy - G Seed miał moim zdaniem rewelacyjną fabułę, której wiele wątków jest aktualnie kontynuowana w Gundam Seed Destiny (25 odcinków na razie) i świetne wręcz postacie. I nie sugerujcie się tutaj Gundam Wing'iem którego wiele osób oglądało i sądzi że Seed jest taki sam. Nie. Wing'a i Seed'a łączy jedynie fakt występowania mechów. Zarówno postacie jak i cały świat jest inny. W ogóle Wing na tle Seed'a to jak Ent na tle DS9 ;>. Ale mniejsza o to... jeszcze nawiązując do Gundam Seed Destiny. Kontynuacja rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach z oryginalnego Seed'a. Przez prawie 20 odcinków ciągle narzekałem na to anime, że totalnie zepsuli dobre anime bardziej kładąc nacisk na walki mechów niż na postacie... które też zepsuli. Czyli taka typowa kontynuacja wykorzystująca sukces poprzednika ;> Jednak od odcinka około 21 zaczęło się to zmieniać i muszę otwarcie przyznać, że anime zeszło na właściwy tor. Fabuła zaczęła się solidnie rozkręcać a postacie wyraźnie się zmieniają. Dopiero teraz też zwróciłem uwagę na to ile nie do końca rozwiniętych wątków pozostawił oryginalny Seed, które powoli zostają ujawnione w kontynuacji, i mam nadzieje, że do 50tego odcinka wszystko co do tej pory było przypuszczeniami zostanie wyjaśnione. Momentami nawet się zastanawiam czy aby przypadkiem autorzy nie mieli w planach kontynuacji jeszcze podczas produkcji Seed'a. Tak czy inaczej... wiem, że sobie i tak wszyscy oleją to co mówie... ale ja się nie poddam i będę nalegał abyście się chociaż zapoznali z pierwszymi odcinkami Seed'a. Moim zdaniem anime jak najbardziej warte obejrzenia. Tutaj także każdy znajdzie coś dla siebie. Tak więc polecam ;>

    Riri
    Participant
    #27517

    Niah... Gundam mnie znudzill dosc szybko... jak ktos lubi mechy to proponuje Kidou Senkan Nadesico ( Mobile Battleship Nasesico)... Nie jest to nowosc ale jest genialne... Nadesico jest space komedia z mechmi i ma wlasny serial ktorego fanami sa bohaterowie... Szczerze polecam...A jak ktos woli Hard SF z mechmi... to Bubblegum Crissis...Macross Zero jest ok, jednak nie dorasta do oryginalu... wiem marudze..riri

    Slawek
    Moderator
    #27519

    Niah... Gundam mnie znudzill dosc szybko...

    Który Gundam? Seed? Czy inny? Gudnamów było od cholery i trochę i każdy był inny...

    Riri
    Participant
    #27520

    Wing i Endles Waltz... jakos nie wciagnal mnie... Porzucilem go na korzysc Ex-Drivera ,Avengera i Madlaxa:) amoze to nie byl wing... nie pamieta juz teraz.... nihach...Tak btw to polecam EX-Drivera... naprawde ciekawa seria OAVriri

    Slawek
    Moderator
    #27531

    No to tak jak mówiłem. Wing był po prostu drętwy... Wystarczyło przeczytać to co pisałem kilka postów wyżej a nie od razu krytykować. Tak jak mówiłem, jedyne co łączy poszczególne Gundamy to fakt występowania mechów. Niemal każda seria była inna, zarówno pod względem bohaterów, wykonania, jak i całej reszty. Po prostu to są różne anime, i tak jak już podałem przykład: Wing przy Seed to tak jak Ent przy DS9.

    Riri
    Participant
    #27538

    Niemniej wystarczylo by nabrac dystansu do innych... Moze zobacze jak bede mial okazje... Skoro polecasz.:) Ja ostatni mam mieszane uczucia wzgledem Aim For the top 2( gundustera 2) Biby kontuacja genialnej klaski ale pierwszy ep... byl zly. Niewiem musze zobczyc dugi ...

    riri

    Lasek
    Participant
    #27544

    Polecam nastepujace serie:

    - Bleach

    - Full Metal Panic

    - Gantz

    - Samurai Champloo

    - Shingetsutan Tsukihime

    - Trigun

    - Witch Hunter Robin

    Wiecej na temtat tych serii i innych polecam http://www.animenewsnetwork.com/

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 110 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram