Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Amerykanie projektują kosmiczny laser do niszczenia asteroid

Amerykanie projektują kosmiczny laser do niszczenia asteroid

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • Romek 63
    Participant
    #7234

    Amerykańscy naukowcy projektują laser wielkiej mocy przy pomocy którego można niszczyć zagrażające Ziemi asteroidy. Ich projekt pod nazwą DE-STAR zakłada umieszczenie w przestrzeni kosmicznej lasera zasilanego energią słoneczną. Wiązka laserowa mogłaby zniszczyć zagrażającą Ziemi dużą asteroidę lub zmienić trajektorię jej lotu tak, by ominęła naszą planetę.

    [more]

    Dołączona grafika

    Schemat działania systemu DE-STAR

    Źródło:

    interia.pl[/more]

    Romek 63
    Participant
    #110397

    A tutaj jeszcze znalazłem więcej informacji na ten temat - dla zainteresowanych 🙄

    http://www.futurity.org/science-technology...rize-asteroids/

    Erixin
    Participant
    #110403

    Pomysł świetny... dzięki temu będzie można usprawiedliwić umieszczenie broni w kosmosie. Od razu poczułem się bezpiecznie. Teraz będą palić nas jak dziecko mrówki szkłem powiększającym.

    Romek 63
    Participant
    #110407

    Tu Cię mogę pocieszyć. Stosowanie laserów do strzelania przez atmosferę jest bardzo mało wydajne bo atmosfera rozprasza promień. Dlatego też wszelkie zastosowania wojskowe mają obecnie na celu tylko niszczenie obiektów latających bo są słabo opancerzone i nie bardzo można je ukryć. Poza tym szybko latają więc trudno je trafić konwencjonalnym pociskiem. Natomiast byle płot czy krzaki już osłabiają bardzo promień lasera więc nikt nie testuje ich do strzelania do celów naziemnych czy morskich. Tu Cię znowu pocieszę; klasyczne bomby i pociski są znacznie skuteczniejsze w niszczeniu celów na powierzchni ziemi i znacznie tańsze więc nie musisz się obawiać o przypalanie tyłka kosmicznym laserem 😀 Rzeczywistym zagrożeniem byłoby tylko przeniesienie broni jądrowej w kosmos no chyba że byłaby pod międzynarodową kontrolą i służyła wyłącznie do niszczenia niebezpiecznych asteroid.

    Erixin
    Participant
    #110410

    Pamiętam Sowiecki pomysł z oświetleniem wielkich miast za pomocą wielkich zwierciadeł. Z zachodu były zarzuty, że zwierciadła mogą posłużyć do niszczenia celów na powierzchni Ziemi. NIE uspokoiłeś mnie Romku. Doskonale wiesz że to kwestia czasu. Zwiększy się moc promienia. Lub zastosują inny rodzaj broni.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram