Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Alien vs Predator - film

Alien vs Predator - film

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 51 total)
  • Author
    Posts
  • mattik
    Participant
    #21085

    Społeczeństwa nie piszą recenzji i nie nominują do takich "nagród" :P. Filmu nie oglądałem, więc oceniać nie będe, ale biorąc pod uwagę "druzgocące opinie krytyków" to jakos mi się nie chce wierzyć, że to taki wspaniały film bez komercji. Poczekamy, zobaczymy :).

    A jeśli chodzi o "debilne społeczeństwo": biorąc za pewnik twoją opinie, że film jest genialny "wychodzi nam" (mi 🙂 ), że społeczeństwo amerykańskie jest wprost genialne i daje zarobić twórcom filmu 😛 - http://film.onet.pl/0,0,965191,wiadomosci.html.

    Coen
    Participant
    #21089

    A jakie opinie krytyków maja filmy ST?

    mattik
    Participant
    #21093

    Ze strony podanej przez r_Adm:6 ST to świeże pomidory,4 (Nemesis, Generations, Final Frontier i MOP) nieświeże, ale żaden z nich nie ma 13% :).

    Gosiek
    Participant
    #21098

    Od dyskusji o filmach trekowych jest inny dział forum - jeżeli macie zamiar kontynuować temat to zapraszam właśnie tam. To jest topic o AvP i tego proszę się trzymać.

    Coen
    Participant
    #21183

    Na supernovej jest juz film w nadajacej sie dla ludzi jakości. Zachęcam do obejrzenia i wyrobienia sobie własnej opini

    Gosiek
    Participant
    #22461

    Dla tych, którzy jeszcze filmu nie widzieli, albo chcą zobaczyć go na dużym ekranie przypomnienie - polska premiera odbędzie się za 2 tygodnie, czyli 4 listopada. Jak ktoś nie będzie miał co robić w jedno z długich, deszczowych, jesiennych popołudni, to może się wybrać do kina. 😉

    Sai
    Participant
    #22487

    AvP ogląda się przyjemnie, ale klimat nie jest rewelacyjny. Pomimo tego jest w filmie kilka momentów które człowieka potrafią zaskoczyć 😯 . Tylko Predatorzy są chyba zbyt mało inteligentni, walczą jak sieroty (porównując ich wyczyny z innych publikacji). Nie będę pisał o szczegółach, bo na nich film się opiera, po co wam psuć zabawę. Jak dla mnie to oceniam go na 4 w 5 stopniowej skali. Film roku to nie będzie, ale chyba na siebie zarobi. Miłego oglądania życzę.

    Slawek
    Moderator
    #51440

    Jakiś czas temu obejrzałem Alien vs Predator. Powiem krótko: nie było tak tragicznie jak się spodziewałem, niemniej jednak film rewelacyjny też nie był. Ot taki kolejny odmóżdżacz bez specjalnej głębi. Próżno tu szukać klimatu godnego pierwszych dwóch filmów Alien czy też Predatora. Wszystko jest do bólu przewidywalne, po oczach wali kompletny brak logiki niektórych scen. Postacie są raczej płytkie, kiepsko rozbudowane (niektóre prawie w ogóle) a los większości z nich jest oczywisty od samego początku.Jednak skłamałbym mówiąc, że film mi się kompletnie nie podobał. Mimo wszystko oglądałem z zaciekawieniem, szczególnie, że ogólny pomysł był całkiem niezły. Dobre były także wszelkie efekty i sceny akcji, tylko trzeba przymknąć po raz kolejny oko na ciamajdowatych Predatorów i mocarnych Obcych...Nie jest to może film godny rywalizacji z którymkolwiek ze swoich poprzedników, niemniej jednak myślę, że aż tak tragiczny jak go opisują w wielu recenzjach nie był. Zawsze mogło być gorzej.

    I. Thorne
    Participant
    #51443

    Ciamajdowaci Predatorzy i super Obcy to własne najlepszy plus filmu. Predatorzy byli młodymi wojownikami co szczególnie widać w przypadku tego drugiego. Za to inteligentni Obcy to nawiązanie do Alien 4, gdzie wreszcie pokazali w jaki sposób można zabijać bez używania narzędzi. To jest rasa zabójców i mistrzów przeżywania i najbardziej denerwowało mnie w Aliensach jak szły na rzeź na karabiny maszynowe. A tutaj myślą i to jest fajne.Już nie wspomnę o ostatnim chestbusterze w końcówce. Wyglądał fantastycznie.

    Slawek
    Moderator
    #51446

    Fanem czy znawcą obu gatunków nie jestem ale mimo wszystko:

    Za to inteligentni Obcy to nawiązanie do Alien 4

    SPOILER z Alien Resurrection

    Tyle, że w filmie ich rozsądek zrodził się w wyniku połączenia genów Ripley i Obcego. Ona była silniejsza, Alien inteligentniejszy. Tutaj Alien właśnie powinien być stworzeniem działającym instynktownie. Aczkolwiek nie o to mi chodziło w poprzednim poście ogólnie...

    super Obcy to własne najlepszy plus filmu.

    SPOILER z AvP:

    No sorry, ale nie wydaje mi się aby nawet obcy był w stanie bez szwanku wyjść z kilkukrotnego uderzenia łbem o filar. Mając na uwadze poprzednie filmy, gdzie Alien nie był wcale takim potężnym fizycznie stworzeniem, mnie osobiście to trochę denerwowało.

    J.L.Picard
    Participant
    #51450

    {czytając text znajdziesz małe spoilery ale starałem się pisac tak by nie zdradzic akcji filmów)

    Cóż pierwszego Aliena to tata mi pozwolił oglądac gdy miałem chyba z 8 lat. Do dziś uwielbiam całą serie.

    Tak więc moje uwagi odnośnie obcych:

    Na pewno nie są inteligentniejsi od ludzi. Owszem znają sztuczki pokroju "Ukrywanie więźniów w miejscu gdzie nie można używac broni palnej" ale z drugiej strony nie potrafią sami poruszac się po kosmosie, budowac czy używac narzędzi. Przypominają trochę rój mrówek (wielkich, silnych i strasznie niebiezpiecznych mrówek), które budują jakąś tam swoje mrowisko z rzeczy które mają pod ręką, królowa znosi im jaja a wojownicy chodzą dookoła zabijając.

    Gdzieś nawet słyszałem opinię (na dłuuuugo przed AvP), że jest to rasa wychodowana przez Predatorów do polowań. Rozsyłają ją na statkach na niezamieszkałe planety (jak w jedynce gdzie była mowa ,że Obcy przylecieli innym statkiem) a potem ich zabijają i mają trofea.

    Ona była silniejsza, Alien inteligentniejszy

    Wg mnie było właśnie dokładnie na odwrót. Ale może to kwestia gustu.

    I stanowczo NIE zgadzam się z opinią ,że 4 częśc była nieudana. Ogląda się ją przyjemnie Ripley jest bardzo przekonywująca a Alien z czaszką na głowie bardzo fajny. Ale najlepsza i tak była 2.

    Hemrod
    Participant
    #51451

    Ale najlepsza i tak była 2.

    Kwestia gustu 😉 mi się najbardziej podoba Obcy 8 Pasażer Nostromo. Ona ma swój niepowtarzalny klimat. Dwójka jeszcze trzyma poziom. Potem to równia pochyła :> gdzie 3 w porównaniu z jedynką to rów mariański

    Slawek
    Moderator
    #51452

    Gdzieś nawet słyszałem opinię (na dłuuuugo przed AvP), że jest to rasa wychodowana przez Predatorów do polowań. Rozsyłają ją na statkach na niezamieszkałe planety (jak w jedynce gdzie była mowa ,że Obcy przylecieli innym statkiem) a potem ich zabijają i mają trofea.

    Jest to o tyle możliwe, że historii Alien vs Predator przed filmem było mnóstwo. Sam choć posiadam jeden dość wiekowy komiks nie zagłębiałem się w to ale opcja prawdopodobna.

    Niżej spoilery z Resurrection...

    Wg mnie było właśnie dokładnie na odwrót. Ale może to kwestia gustu.

    To nie kwestia gustu tylko poprawnego odbioru filmu. Przecież Ripley zdobyła nadludzką siłę a w jej organizmie pojawił się kwas. Tymczasem jak można było łatwo zaobserwować Obcy zaczął się uczyć, analizować otoczenie. Ot scena ucieczki z klatki poprzez zabicie towarzysza jest dobrym przykładem.

    J.L.Picard
    Participant
    #51468

    Oh myślałem ,że mówisz o części 3 a ty o 4.Jednak nie zapominaj ,że Ripley była jedna (no z gromadą żołnierzy którzy dla Obcych stanowili znikomy problem) a Alienów było całkiem sporo.Poza tym scena gdy obcy zamyka właz jedną ręką chyba dowodzi o ich sile?

    Pitmistrz
    Participant
    #51473

    Tak ale ten Obcy już nie był że tak to ujmę podstawowym modelem co nie?Wystarczy spojrzeć na jego wygląd i postępowanie nie sądzę aby zwykły obcy był taki silny aby uderzeniem oderwać górną szczękę matki po za tym zwykły nawet by tego nie zrobił.Mam także takie małe pytanko po za tematem jak się wstawia spoilery znaczy strefę spoilerów bo nigdy nie korzystałem i nie wiem.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 51 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram