Forum Fantastyka Star Trek Ale kvas

Ale kvas

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 49 total)
  • Author
    Posts
  • Domko
    Participant
    #20973

    Nie wiem jak wy - ale ja bym od teraz go po prostu zaczął ignorować 🙂

    Tak. W tym momencie ignorancja będzie najlepszym rozwiązaniem, gdyż wszystko co mogliśmy napisać, zostało już napisane. Jeżeli ten człowiek dalej nie rozumie o co chodzi w Star Trek i ma z tego powodu problemy emocjonalne, to niech z nimi dalej żyje - to nie nasz problem.

    Aickep
    Participant
    #20979

    Dobrze! Czemu by nie uznać tego tematu za zamknięty? Wydaje mi się, że mam jeszcze kilka argumentów, ale jak widzę, moja porywczość została od razu zdyskredytowana i czego bym teraz nie napisał - i tak będzie to samo "zbłaźniłeś się", "chamski jesteś" itp. Już nie będzie się liczyło, czy ktoś mnie czymś [może jednak] zainteresuje i będę chciał o czymś poczytać. Zamiast tego co mogłoby mnie zainteresować dostałbym teksty w stylu "Zlokalizowac, Dopasc i poddac recyclingowi odpada!". Ta rozmowa z góry (w większej części została przeze mnie) została skazana na zagładę.Bo jakby nie było zaciekawił mnie fakt istnienia"niehumaniodalnych form życia - choćby opartych na krzemie czy też energetycznych".PS.Nie powiedziałem, że "zrobiłbym lepsze efekty wejścia w warp", tylko, że sam mógłbym takie zrobić.

    Zeal
    Participant
    #20981

    I tu się mylisz...Z dość długiej obserwacji tego forum (dłuższej, niż mogłoby się to części użytkowników wydawać...) wiem, że nikt nie jest dyskredytowany przez jeden post. Po prostu dostaje odpowiedź... Czasem bardziej przyjemną - czasem mniej. Co do Twojej porywczości - racja. Podziałała mi na nerwy. Personalnie nic do Ciebie nie mam - jako osoby. Za to do Twojego podejścia - owszem. Nie mam jednak zamiaru rozwijać dyskusji na nowo... Wszystko zostało przez mnie napisane wcześniej.Nie zmienia to jednak faktu, że tutaj nikt nie jest nastawiony negatywnie do jakiejś osoby "na stałe". Można się "ścinać"w jakimś temacie, jednocześnie idąc ręka w rękę w innym. Kwestia podejścia.Interesują Cię krzemowe formy życia? Zakładaj odpowiedni topic i jazda. Kto wie, moze wywiąże się ciekawa dyskusja...Nie ma głupich pytań. Są tylko pytania postawione w zły sposób...

    xvfz
    Participant
    #20982

    Masz argumenty do czego? Do poparcia swojej tezy, mówiącej, że ST jest "do dupy, do kitu, do bani"?

    I co się dziwisz, że "twoja porywczość została od razu dyskredytowana"... Jakbym powiedzmy, ja napisał o TWOIM TOLKIENIE, że jest głupi bo , to nie sądze, iż bys mi grzecznie odpowiedział... Moim zdaniem odpowiedziałbyś, jak nie bluzgami, to argumentami typu "A TWOJ STARTREK JEST GORSZY/GŁUPSZY"...

    Zamiast tego co mogłoby mnie zainteresować dostałbym teksty w stylu "Zlokalizowac, Dopasc i poddac recyclingowi odpada!"

    A co do tego fragmentu... to przecież powiedziałeś, że Star Trek cię nie interesuje, drogi Aickepie....

    Ja raczej temat ten także uważam za zamknięty...

    Aickep
    Participant
    #20983

    Zamiast tego co mogłoby mnie zainteresować dostałbym teksty w stylu "Zlokalizowac, Dopasc i poddac recyclingowi odpada!". Ta rozmowa z góry (w większej części została przeze mnie) została skazana na zagładę. 

    I to co napisałem sprawdza się choćby w poście napisanym przez xvfza!

    I co się dziwisz, że "twoja porywczość została od razu dyskredytowana"... Jakbym powiedzmy, ja napisał o TWOIM TOLKIENIE, że jest głupi bo , to nie sądze, iż bys mi grzecznie odpowiedział... Moim zdaniem odpowiedziałbyś, jak nie bluzgami, to argumentami typu "A TWOJ STARTREK JEST GORSZY/GŁUPSZY"... 

    A skąd Ty możesz to wiedzieć?? Czy zadałeś takie pytanie, że od razu piszesz moją odpowiedź?

    przecież powiedziałeś, że Star Trek cię nie interesuje, drogi Aickepie

    Ehh... niektórzy ludzie to się chyba nigdy nie zmienią... albo nie wiedzą kiedy przestać... proponowałbym jeszcze kilka razy przeczytać ten post zanim tacy jak xvfz zaczną zasypywać mnie podobnymi odpowiedziami.

    r_ADM
    Participant
    #20984

    Wydaje mi się, że mam jeszcze kilka argumentów,

    po raz pierwszy masz racje - Wydaje ci sie.

    jak na razie to nie przedstawiles ani jednego przemyslanego argumentu, a jedynie inwektywy, trolling i brak jakiegokolwiek rozeznania w temacie, na ktory sie wypowiadasz.

    Domko
    Participant
    #20985

    A ja czekam i czekam... I ciągle nie widzę żadnego argumentu, który powinien doprowadzić do normalnej dyskusji, bez obrzucania się "błotem".Aickep, powiedz wreszcie o co Ci chodzi. Dlaczego nie lubisz Star Trek i czemu chcesz o tym pisać na tym forum?

    EMH Mark IX
    Participant
    #20987

    Panie i Panowie!Proponuje zakończyć tą, nie wnoszącą niczego, dyskusję.Może by tak nawiązać Pierwszy Kontakt ponownie, lecz tym razem w prawidłowy sposób? Przestańmy sobie wypominać poprzednie posty - trudno, stało się i nikt już tej dyskusji nie wymaże.Proponuję rzecz następującą:1. Na nasze dotychczasowe dokonania w tym topicu spuszczamy zasłonkę - było minęło.2. Kolega Aickep zaczyna czytać forum i zadawać tym razem konkretne pytania.3. My odpowiadamy, bez zbędnej agitacji i niepotrzebnego nawracania.I to powinno nieco rozluźnić atmosterę.deactivate EMH!

    mattik
    Participant
    #20988

    Zaczynam odnosić wrażenie, że jedynym celem Aickepa było powkurzać "głupich ludków" oglądających ST. Chyba, że miałeś nadzieję, że oświecisz ciemnych ludzi??? A odpowiadając na pytanie zadane na początku: "Jak wy możecie to oglądać?" normalnie! Oglądam bo lubię. :)EDIT:Zgadzam się z EMH Mark IX :).

    Q
    Participant
    #20992

    Ja wyznaje zasade ze nie da sie przekonac osob, ktore z gory uwazaja ze tylko one racje maja.Proponuje nie kasowac mojego posta bo mnie to ostatnio bardzo denerwuje.

    Piotr
    Keymaster
    #20994

    Q, ten post, w przeciwienstwie do skasowanego, wnosi cos do dyskusji. ;>Co do calego tego watku... Eh, pojawil sie aferzysta i wywolal burze. Na szczescie wiekszosc z Was nie lapala od razu za ciezkie i ostre narzedzia. 😉 Niestety czesc nie trzymala nerwow na wodzy i wyszlo to, co wyszlo. Ludzie, spokojnie, to mozna rozegrac pokojowo - tak jak EMH czy Zeal powiedzieli.

    Slawek
    Moderator
    #20996

    Cóż... aby można było rozwiązać to pokojowo to do tego potrzeba ingerencji obu stron, a coś mam wątpliwości czy to się uda...Co miałem powiedzieć w dyskusji powiedziałem i nie widze sensu tego przedłużać. Jeśli po tym co powiedzieliśmy, Aickep nadal nie zmieni zachowania a jego postawa będzie się ograniczać do argumentów "bo nie", to nie widze potrzeby kontynuowania tego tematu.

    Domko
    Participant
    #20998

    Niestety, to fakt. Ze strony Aickep nie widać dobrej woli, a sam fakt, że teraz się nie odzywa świadczy o tym, że tak naprawdę nie zależało mu na poznaniu środowiska fanów Star Trek (co twierdził w jednym poście) tylko chciał nas podenerwować. Takie można wyciągnąć wnioski z poziomu dyskusji, która się wywiązała.Dlatego ponownie piszę to, co napisałem wyżej: dajmy spokój z tym tematem i przestańmy tu pisać, a sam Aickep się znudzi i zrezygnuje.

    Zalogant nr 7
    Participant
    #21016

    Witamnie mam zamiaru polemizowac z panem Aickep na temat beznadziejnosci star treka ale zaciekawil mnie temat dlaczego wszystkie rasy wygladaja podobnie do ludzi ja sobie tlumacze to w taki sposob:ewolucja wszytkich tych ras wystepowala na planetach podobnych do ziemi a ze nasza forma jest optymalna dla takich warunkow stad wszytkie przypominaja ludzi z dolaczeniem "organow" przydajacych sie na ich swiatach np ( 2 serca klingonow do lepszej pracy w czasie walki itp)optymalna ?tak mi sie wydaje np para konczyn dolnych i gornych 2 nogi wystracza do sprawnego poruszania sie na planecie naszej klasy a wieksza ilosc jest zbednym marnowaniem energii.. nie liczac wykorzystania mozgu do koordynacji kilku par , na planetach lub w miejscach niepodobnych do naszego byc moze wieksza ilosc konczyn byla by przydatna np gatunek 8472 w ich plynnej przestrzeni w podobny sposob mozna tlumaczyc reszte podobienstw jak para oczu uszu itdzauwazmy ze prawie wszystkie poznane rasy niehumanoidalnych ewoluowaly w warunkach calkowicie odmiennych od naszych inny wymiar , planety innej klasy , itd wiec podobienstwo do ludzi mozna wytumaczyc w sposob "naukowy"na marginesie faktem ze wiekszosc poznanych ras wyglada jak ludzie sa zapewne koszty charakteryzacji ale jak ktos juz wczesniej trafnie zauwazyl efekty nie sa az tak potrzebne aby star trek zapewnil dobra zabawe a co do star treka to co najbardziej mnie denerwuje lub moze bardziej smieszy 🙂 to fakt ze jak widze kogos nieznanego w serialu to od razu mi go szkoda bo wiem ze najprawdopodbnie zaraz zginie 😀 hehehe no ale tak juz musi byc i to by bylo na tyle z mojej chaotycznej wypowiedzi jak jeszcze przyjdzie mi cos do glowy na pewno nie omieszkam sie z wami podzielic moimi spostrzezeniami i czekam na ciekawe riposty

    r_ADM
    Participant
    #21017

    zalogant: w treku juz to wyjasniono. obejrzyj odcinek tng 'the chase'

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 49 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram