Forum Fantastyka Star Trek Ale kvas

Ale kvas

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 49 total)
  • Author
    Posts
  • Coen
    Participant
    #20910

    Hmm... niech zgadnę. Masz 15-17 lat a trek ci się nie podoba bo na 40 minut odcinka 35 to nie efekty specjalne, po ekranie nie latają bez przerwy flaki i gołe babki, postacie nie mówią tekstów w stylu 'yow man' czy jak się tego amerykańskiego bzdeta pisze a w tle nie leci muzyka typu Hip Hop?

    Aickep
    Participant
    #20911

    bo na 40 minut odcinka 35 to nie efekty specjalne

    1) nie lubię jak jest za dużo efektów specjalnych

    po ekranie nie latają bez przerwy flaki

    2) tego też nie lubię

    i gołe babki

    3) tego to już zdążyłem się naoglądać

    postacie nie mówią tekstów w stylu 'yow man' czy jak się tego amerykańskiego bzdeta pisze a w tle nie leci muzyka typu Hip Hop

    4) nienwidzę hip hopu

    1 odcinek TNG kosztowal 1-2 mln $

    5) a skąd ja mam wiedzieć który to akurat był odcinek??

    kto okresla? skad bierzesz informacje? z programu telewizyjnego, ktory kupujesz zeby wiedziec kiedy leca telenowele?

    6) może to i sposób dobry dla ciebie

    nie nasza wina, ze masz niedorozwinietego kolege

    7) z tym się akurat mogę zgodzić

    jasne, po 11 odcinkach jestes ekspertem od Star Trek: TOS, TAS, TNG, DS9, VOY, ENT

    8) dobra, tu może i zrobiłem całkiem spory błąd... może tylko w moim bardzo skromnym pojęciu mam jakąśtam wiedzę

    W Star Treku wszystkie humanoidalne formy zycia maja wspolny poczatek...

    9) chętnie o tym posłucham(poczytam)

    No co wy...? 

    ...Gonic go gonic! 

    Nareszcie jakac rozrywka sie nam trafila

    Ja tolerancycjny nie jestem! 

    Wysledzic jego IP! 

    Puscic Wormy i Wiry na Heretyka! 

    Zlokalizowac, Dopasc i poddac recyclingowi odpada! 

    a na poczatek

    To moja propozycja.

    10) poddac recyclingowi to się powinno wszystkich lamerów takich jak ty

    Po drugie, co do tego, że wszyscy alieni w Star Treku sa do siebie podobni... kto powiedział, że taka postac pozaziemska od razu musi mieć pięc nóg, dziewięć głów i Bóg jeden wie ile rąk?

    11) ja osobiście uważam, że takie uderzające podobieństwo jest niemożliwe

    pewnie przyzwyczajony jesteś do oglądania filmów takich jak "Władca Pierścieni", gdzie efekty specjalne wręcz urzekają

    12) a jak do tego szanowny Xvfz doszedł??

    Ale błagam - trochę kultury i opanowania. Bo krzykiem i argumentami typu "bo tak" nic nie osiągniemy. 

    13) i na tym chciałbym tego posta zakończyć zupełnie zgadzając się z autorem

    Warp_10
    Participant
    #20912

    1 odcinek TNG kosztowal 1-2 mln $

    5) a skąd ja mam wiedzieć który to akurat był odcinek??

    udowodniles swoja wielka wiedze, nie ktory, tylko ktorego serialu Star Trek, a to powienienes wiedziec

    Po drugie, co do tego, że wszyscy alieni w Star Treku sa do siebie podobni... kto powiedział, że taka postac pozaziemska od razu musi mieć pięc nóg, dziewięć głów i Bóg jeden wie ile rąk?

    11) ja osobiście uważam, że takie uderzające podobieństwo jest niemożliwe

    jak ktos wspomnial to jest w TNG wytlumaczone, zreszta mowisz jakbys nie ogladal K-PAX :>

    i w ogole to smieszny argument bo wlasnie Trek slynie z takich rzeczy jak forma zycia oparta na krzemie, czy gazowa forma zycia, czy jeszcze co innego

    Slawek
    Moderator
    #20914

    Ale on pewnie spodziewa się czegoś a'la Star Wars - jakichś włochatych małp, połączenia mrówkojada z muchą czy jakieś kurduplowate nie posiadające twarzy czarnuchy ze świecącymi oczyma.A najlepiej to jak od razu dadza jakies elfy, smerfy, orki czy krasnoludy - bo kolega tolkiena lubi i takie istoty są zapewne w 100% słuszne i takie mogłyby zapewne istnieć...Żałosne... po prostu żałosne...

    AHM
    Participant
    #20917

    ...

    Mamy tu przykład typowego przedstawiciela polskiego społeczeństwa (według mnie 90%) tzn. brak zupełnej tolerancji. Czy my komuś robimy krzywdę, opluwamy, ranimy itd. itp. Nie po prostu lubimy to co lubimy nam się to podoba i wystarczy tobie nie musi. Szkoda się denerwować. Gdybyś miał trochę taktu i wyczucia sformułował byś swój post całkiem inaczej. Nie rozumiesz naszych zainteresowań przez co są dla ciebie głupie i negujesz je. Brak zupełnej tolerancji i zrozumienia zainteresowań innych ludzi. Dla mnie bez komentarza.

    Aickep
    Participant
    #20929

    Mamy tu przykład typowego przedstawiciela polskiego społeczeństwa (według mnie 90%) tzn. brak zupełnej tolerancji. Czy my komuś robimy krzywdę, opluwamy, ranimy itd. itp. Nie po prostu lubimy to co lubimy nam się to podoba i wystarczy tobie nie musi. Szkoda się denerwować. Gdybyś miał trochę taktu i wyczucia sformułował byś swój post całkiem inaczej. Nie rozumiesz naszych zainteresowań przez co są dla ciebie głupie i negujesz je. Brak zupełnej tolerancji i zrozumienia zainteresowań innych ludzi. Dla mnie bez komentarza.

    No fakt... muszę przyznać, że zacząłem troszke zbyt ostro, bo czuję się na tym forum jak nieumarły na świętej ziemi, czyli conajmniej". Faktem jest że najpierw robie potem myślę i w zwiąku z tym wyszło tak a nie inaczej...

    Mi poprostu z deseczką doczepioną z tyłu z dwiema butelkami po actimelu po bokach), a co do tych podobieństw do ludzi - to dla mnie to jest nawet bradziej niż niedorzeczne.

    Ale on pewnie spodziewa się czegoś a'la Star Wars

    I tu chciałem zaznaczyć, że nie lubię Star Wars

    połączenia mrówkojada z muchą czy jakieś kurduplowate nie posiadające twarzy czarnuchy ze świecącymi oczyma.

    I to jak dla mnie jest bardziej prawdopodobne od tych 'podobieństw' i 'wspólnych początków'.

    VolKhen
    Participant
    #20931

    I to jak dla mnie jest bardziej prawdopodobne od tych 'podobieństw' i 'wspólnych początków'.

    Czlowieku to jest fantastyka cos wymyslonego. Albo sie to lubi albo nie. To nie ma byc jak najbardziej prawdopodobna wizja przyszlosci. To fikcja, ktorą lubimy ogladac i tyle.

    Gosiek
    Participant
    #20932

    Moim głównym założeniem przy rejestrowaniu się tutaj było "wywalic wam wszystko, czego w ST nie lubię i zobaczyć co wy na to

    Najwyraźniej musisz Swoje kompleksy odreagowywać publicznie - szkoda.

    Faktem jest że najpierw robie potem myślę i w zwiąku z tym wyszło tak a nie inaczej...

    To niestety widać.

    Mi po prostu cały ten świat wydaj się być niedorzeczny

    Ten świat jest akurat bardzo spójny i dopracowany, tylko trzeba sobie zadać odrobinę trudu żeby to dostrzec i zrozumieć. I nie da się tego zrobić oglądając kilkanaście odcinków.

    (sam mółbym to zrobić na swoim kompie, pomimo że nie jestem grafikiem)

    Skoro takiś dobry to zrób i się pochwal. Albo np. sprzedaj to, co zrobisz wytwórni Paramount za ciężkie pieniądze.

    Co do wyglądu statków, to w treku są nie tylko okręty federacyjne, których wygląd przypomina 'latające spodki' ale pewnie taki znawca, który widział AŻ kilkanaście odcinków treka doskonale o tym wie.

    a co do tych podobieństw do ludzi - to dla mnie to jest nawet bradziej niż niedorzeczne.

    Ciekawe czemu? Masz jakieś racjonalne argumenty? Bo moim zdaniem prawdopodobieństwo posiadania przez wiele ras wspólnych korzeni wcale nie jest takie małe. Skoro np. na Ziemi wiele języków wywodzi się z jednego... Może to inna dziedzina nauki, ale zasada jest ta sama. Jeżeli nie udowodniono naukowo, że coś jest niemożliwe, to znaczy, że może się przydarzyć. Jakoś wierzę, że prędzej spotkamy istoty humanoidalne niż gadające psopająki.

    PS. W treku jest wiele niehumaniodalnych form życia - choćby opartych na krzemie czy też energetycznych. Tylko żeby o tym wiedzieć trzeba treka oglądać a nie tylko krytykować bez uzasadnienia coś, czego się w życiu nie widziało na oczy.

    r_ADM
    Participant
    #20935

    Aickep: mowisz, ze nie lubisz lotra, gwiezdnych wojen, star treka. w takim razie, moze ty nie lubisz wogole SF/F.

    mattik
    Participant
    #20937

    No właśnie. Sprawiasz wrażenie jakbyś uważał, że wszystko co nie istnieje w rzeczywistości (może w twojej świadomości :P) jest głupie, dziecinne, niedobre i tanie. Ahh i że sam potrafisz takie zrobić.

    Domko
    Participant
    #20938

    ...

    Mam wrażenie, że dalej widzę argumenty typu "bo tak". Piszesz, że Twoim celem było wejście na forum fanów Star Trek i rozpoczęcie z nimi polemiki. Szkoda tylko, że zacząłeś tak gwałtownie. Nie wiem tylko, co chcesz przez to osiągnąć. Nie do końca znasz Star Trek, a piszesz swoje opinie na jego temat. Może powinieneś się trochę o nim więcej dowiedzieć? Mogę Ci w tym pomóc - możesz pytać o Star Trek - na pewno Ci pomogę w Twoich wątpliwościach (inni może też, ale wolę się wypowiadać tylko za siebie 🙂 ).

    Niestety, i tak Cię nie rozumiem. Ja też mam kolegę, który akurat próbuje mnie "nawrócić" na Star Wars mimo, że nie lubię. Mimo to nie odczuwam potrzeby wchodzenia na forum fanów tej gwiezdnej sagi i pisania, co myślę o tych filmach Lucasa.

    Slawek
    Moderator
    #20940

    To weź może 'geniuszu' przedstaw wg. ciebie idealne Sci-Fi? Bo wszystko ci się nie podoba. To złe, to niedobre, to nie miałoby szansy zaistnieć a tutaj są tanie efekty specjalne i oczywiście zrobiłbyś lepsze. W profilu napisałeś "tolkien". A czy w tym całym tolkienie są rzeczy możliwe? Jakaś magia, orki, elfy, dziwne istoty itp itd. Podajesz żałosne argumenty.

    to jak dla mnie jest bardziej prawdopodobne od tych 'podobieństw' i 'wspólnych początków'

    Taaaak? To ty normalnie jakiś geniusz. Pracujesz w nasa? Albo astronomem jesteś? Zdradź nam ten sekret. To że ty tak uważasz to znaczy, że wszyscy tak mają uważać?? Normalnie gówniarskie zachowanie...

    Ja rozumiem taką dyskusje - komuś się nie podoba ST, przedstawia SENSOWNE argumenty i jest dyskusja. A nie jakieś "nie bo nie" "bo są marne efekty" "bo jest nieprawdopodobna wizja przyszłości" czy niewiadomo co jeszcze. Gościu, a powiedzmy, mi się nie podoba Tolkien bo tam jest magia, dziwne istoty i zdarzenia, oczywiście dobro wygrywa i ja tego nie lubie bo to jest nieprawdziwe, głupie, nie miałoby szansy bytu i tylko idioci to oglądają. No i film tylko efektami zarobił. Podaje to tylko jako przykład - to jest to samo jak twoje gówniarskie zachowanie.

    A co do efektów to z twojego tekstu wnioskuje, że ST nie podoba ci się tylko ze względu na efekty. Bo "jakieś oklepane laserki" bo "ja lepiej zrobie efekt prędkości światła" "bo statki są dziwnie zbudowane". To może od razu zrobimy serial w którym bohaterowie będą latać jakimiś ulepszonymi wahadłowcami albo rakietami, w przestrzeni nie będzie się rozchodził dźwięk bo to niemożliwe, bohaterami będą sami (h)amerykanie, obce rasy będą jakimiś owadami z 24 nogami, 7 parami oczu lub jakieś połączenia małpy i tasiemca, albo nie wiadomo co jeszcze, a fabuła będzie się ograniczać do pokazania jacy to (h)amerykanie są zaje***ći bo jeśli nie uda im się pokojowo zagadać z rasą (a oni nawet by nie gadali, bo uniwersalny translator jest niemożliwy do stworzenia) to spuszczają im atomówkę na planetę - bo tak jest bardziej realnie. A potem kolonizują planetę i nazywają ją "New Mexico 42". Albo w ogóle niech nie robią seriali Sci-Fi z ludźmi bo my nawet nie dożyjemy czasów podróży międzygwiezdnych tylko się nawzajem atomówkami wybijemy...

    Powtórze się - twoje argumenty są po prostu żałosne...

    Q
    Participant
    #20941

    10) poddac recyclingowi to się powinno wszystkich lamerów takich jak ty

    😛

    I nie zebym nie mial co powiedziec 😆

    Poprostu uwazam ze powiedziano ci juz na temat treka za duzo.

    Ja bym sie taka wiedza z Heretykami nie dzielil. Takie aroganckie... 😡 Niech zdychaja w nieswiadomosci-to najgorsza z kar.

    EMH Mark IX
    Participant
    #20970

    Taa... Daliście się podpuścić facetowi, który nie wie co pisać, jak pisać i według mnie po prostu nie potrafi się wykazać w inny sposób.Dlatego postanowił zaistnieć na forum w taki a nie inny sposób - wpadł, naklepał trochę bezsensów i uznał wszystkich za jakichś popaprańców i lamerów.Nie wiem jak wy - ale ja bym od teraz go po prostu zaczął ignorować :-)deactivate EMH!

    Zeal
    Participant
    #20971

    Przypomniała mi się szkoła średnia. Kiedyś, dawno temu w naszej kochanej publicznej TV puszczono "W poszukiwaniu Spocka". Jeden z moich kolegów stwierdził, że film "jest cienki, bo te efekty...". Blah. O fabule nie powiedział ani słowa. Ciekawe, czemu. Widocznie uznał, że brak efektów dyskwalifikuje film S-F na starcie. A mam przypomnieć "Aliena - 8-go pasażera Nonstromo" ? Tam efektów było niewiele... Ale jaka atmosfera...Kolego Aickep... Trekkerzy krytyki się nie boją... Pod warunkiem, ze ta krytyka jest konstruktywna. Juz sam początek dyskusji konstruktywny niestety nie był. Powiem więcej - zbłaźniłeś się.. Ale to Twoja sprawa i Twój problem.Nie lubisz Treka, nie podoba Ci się... Mamy demokrację, wolno Ci. Ja nie lubię Babylonu 5 - ale nikomu z ludzi, którzy ten serial oglądają, nie powiem, że "jest głupi". Jest po prostu inny. Im sie podoba - i ok. Mnie nic do tego. Wygląd okrętów Cię razi... Jak dla mnie to nie są one dziwniejsze niż "Discovery" w "Odysei Kosmicznej 2001". Są, jakie są. Twórcy serialu albo fani - nie pamiętam,którzy - postarali się nawet o jakieś w miarę rozsądne wyjaśnienie, czemu tak wyglądają. Nie ma "bo tak". Rasy... Ewolucja na Ziemi poszla w taką strone, jak widać w lustrze. Kto powiedział, że nie mogła tego powtórzyć? Efekt wejścia w warp. Zrobiłbyś lepszy. Hmmm. "Lepszy" pod wzgledem czego? W treku nie da się nie poznać, kiedy jednostka wchodzi w warp. Skoro tak, to efekt jest zrobiony dobrze i nie ma się o co czepiać. Tak nawiasem mówiąc - mnie się też wiele rzeczy w treku nie podoba. No i? Uwierz, można z tym żyć, bez żalenia się i atakowania całego serialu w taki sposób. Chamski sposób.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 49 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram