Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Aktualnie oglądam...

Aktualnie oglądam...

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 483 total)
  • Author
    Posts
  • Romek 63
    Participant
    #94183

    Ja dodatkowo bardzo lubię Scotta Bakulę (jeszcze z czasów Quantum Leap), więc pasowało mi prawie wszystko w tym serialu 🙂

    Niestety nie oglądałem jeszcze Quantum Leap ale tak się zastanawiam nad tym nazwiskiem Bakula - brzmi ono tak jakoś wschodnioeuropejsko. Nie wiesz przypadkiem skąd się wywodzą jego przodkowie ?

    Cross
    Keymaster
    #94191

    A jednak pochodzi z języka hindi i oznacza "kwiat" 🙂

    Eviva
    Participant
    #94193

    Ale... znów się powtarzam.

    Powtarzasz się, ale mądre rzeczy warto powtarzać.

    Eviva, można wiele powiedzieć o DS9, ale nie to, że jest nudny...

    To czemu nie zainteresował mnie ani na tyci? Przeciwnie nawet, bo zniechęcił mnie do obejrzenia Voyagera, czego dziś serdecznie żałuję

    Romek 63
    Participant
    #94194

    A jednak pochodzi z języka hindi i oznacza "kwiat" 🙂

    A to jestem troszkę zaskoczony bo on raczej nie przypomina Hindusa 😮

    😀

    Cross
    Keymaster
    #94196

    Widocznie jakaś stara sprawa 😉

    Diabeu
    Participant
    #94201

    Ja tam nie mam jakichś niebotycznie wygórowanych wymagań odnośnie Treka- przecież jest to serial rozrywkowy, czasem poruszający jakieś ważniejsze kwestie i tyle. Nie róbmy z niego drugiej nBSG, bo nawet twórcy Treków nie mieli zresztą aż takich ambicji.Przy Entku bawię się doskonale i zaraz zaczynam oglądanie finału pierwszej serii.Ps. odcinek Vox Sola był raczej marny i myślałem, że usnę na nim. Ot, 4 osoby uwięzione w kosmicznej pajęczynie i przez 40 minut kombinują jakby ich tu uwolnić. Ale za to fajna była tam pierwsza próba postawienia pola siłowego.

    Lo'Rel
    Participant
    #94204

    To czemu nie zainteresował mnie ani na tyci? Przeciwnie nawet, bo zniechęcił mnie do obejrzenia Voyagera, czego dziś serdecznie żałuję

    Może Cie nie zainteresował, ale nie oznacza to, że jest nudny. Z resztą każdy ma swoje gusta. Natomiast Voyagera nie powinno ci DS9 zniechęcić, bo to tak odmienne seriale, że sugerowanie się na podstawie DS9 nie ma najmniejszego sensu.

    The D
    Participant
    #94205

    Nie róbmy z niego drugiej nBSG, bo nawet twórcy Treków nie mieli zresztą aż takich ambicji.

    Że niby twórcy nBSG mieli ambicję stworzyć coś więcej niż serial rozrywkowy?

    Barusz
    Participant
    #94206

    Mieli ambicję, by wiele osób tak myślało ;)Ambicję stworzenia takiego serialu też mieli pewnie 😉

    Lo'Rel
    Participant
    #94208

    Co prawda nadal przede mną 4 sezon nBSG, ale z licznych opinii tu zawartych, jak i z samych moich obserwacji wynika, że większość koncepcji rozpada się w 4 sezonie. I faktycznie tą tendencję widać już w 3 sezonie. Nie mówcie jednak, że twórcy nBSG nie rzucili nowego światła na sci-fi. Bardzo dobrze pokazali jak stworzyć świetny klimatyczny i dramatyczny serial w przestrzeni kosmicznej. Z tego zadania wywiązali się znakomicie.

    Diabeu
    Participant
    #94209

    Nie róbmy z niego drugiej nBSG, bo nawet twórcy Treków nie mieli zresztą aż takich ambicji.

    Że niby twórcy nBSG mieli ambicję stworzyć coś więcej niż serial rozrywkowy?

    No a nie?

    Serial jest dużo 'głębszy' od dowolnego Treka.

    trudne, niejednokrotnie kontrowersyjne decyzje bohaterów, mocne cliffhangery, widoczny rozwój postaci.

    jest tego cała masa.

    r_ADM
    Participant
    #94213

    No a nie?

    serial jest dużo 'głębszy' od dowolnego Treka.

    Nie. x2

    Diabeu
    Participant
    #94214

    Fajne argumenty przedstawiłeś.

    r_ADM
    Participant
    #94216

    A dlaczego mialbym to robic? Wypowiadasz sie o 'dowolnym treku' mimo, ze wszystkiego nie widziales wiec w zaden sposob nie moglbys sie odniesc do tego co mialbym do powiedzenia.

    Barusz
    Participant
    #94217

    @ Cross - Nawet jeżeli to słowo wykiełkowało niezależnie od siebie w dwóch językach (zresztą przecież spokrewnionych, bo indoeruopejskich), to Bakula bardziej wygląda na mającego korzenie w Europie Środkowej. IMDb kiedyś pisało o chorwackim pochodzeniu rodziny aktora, ale już tam tego nie ma (przynajmniej ja nie widzę).

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 483 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram