Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Aktualnie oglądam...

Aktualnie oglądam...

Viewing 15 posts - 466 through 480 (of 480 total)
  • Author
    Participant

Dzięki Cross za odpowiedź!!! Trochę szkoda, że wyszło jak zawsze ale czas pokaże. Może się poprawi.

Diabeu
    Participant

Jak chcecie nowy serial sci-fi (no w sumie), który jest dobry przez cały sezon to polecam

Dołączona grafika

Cross
    Keymaster

Widziałem, nawet da się obejrzeć.

Coen
    Participant

Z aktualnych s-f to najbardziej polecić mogę Almost Human. Na każdy odcinek czekam z niecierpliwością. Całość sprawia mi wrażenie listu miłosnego dla produkcji z lat 90-tych, tyle że napisanego z pełną powagą i oddaniem.

Cross
    Keymaster

Zaczął się Intelligence.

Diabeu
    Participant

Z aktualnych s-f to najbardziej polecić mogę Almost Human. Na każdy odcinek czekam z niecierpliwością. Całość sprawia mi wrażenie listu miłosnego dla produkcji z lat 90-tych, tyle że napisanego z pełną powagą i oddaniem.

No daje radę, świetne dialogi pomiędzy Urbanem i Ealy'm. Do tego fajnie, realistycznie ukazana przyszłość.

Brakuje tylko może jakiegoś wątku przewodniego, ale może coś takiego się pojawi.

Cross
    Keymaster

Wygląda jakby tym przewodnim miał byc Insyndykat, ale coś o nim zapomnieli 🙂

fluor
    Keymaster

Zacząłem oglądać Continuum i po pierwszych trzech odcinkach bardzo mi się spodobał. I fabuła niezła i postaci interesujące. Zobaczymy co będzie dalej :)edit: właśnie sobie uświadomiłem, że to Rachel Nichols gra i skąd znam jej twarz 😀

Coen
    Participant

Też mam wrażenie, że zgubili gdzieś swój główny wątek w AH, choć ostatnio coś tam o nim ponownie wspomnieli. Ale może to krok w stronę realizmu. Urban nie gra owładniętego obsesją policjanta, bardziej zwykłą osobę, przynajmniej ja to tak odbieram. Tym samym nie poświęca Insyndykatowi wszystkich swoich myśli.Fluor - znasz ją z roli Tamary w Conanie?:)

Cross
    Keymaster

Star Crossed

About an epic romance between a human girl and an alien boy when he and others of his kind are integrated into a suburban high school 10 years after they landed on Earth and were consigned to an internment camp.

Motyw przewodni podobny do Alien Nation (lądowanie uciekinierów z innej planety i dostosowywanie się do ziemskich realiów), niestety wtrącono tu już tradycyjnie klimat zakochanych nastolatków w liceum (bleeech). Na szczęście parę innych wątków lekko ratuje serial.

Cross
    Keymaster

Wbrew pozorom to nie jest amerykańska wersja Les Revenants (bo ta nazywa się The Returned):

Diabeu
    Participant

Też o tym słyszałem, ale postawię każde pieniądze, że nie pobije Les Revenants.

fluor
    Keymaster

Aktualnie oglądam Mentalistę, jestem już na początku piątego sezonu. Szybko przekonałem się do bohaterów, a i główna oś fabularna serialu wciągają o wiele bardziej niż poszczególne kryminalne kejsy.

Q__
    Participant

Wracając do piotrowego:

Dobry western.

Top 5O westernów według "Esensji" (ranking +/- z czasów, z których i cytowany post pochodzi):
    https://esensja.pl/film/publicystyka/tekst.html?id=15323

Q__
    Participant

Dreamweb, odświeżyłem sobie oba pirackie filmy, o których gadaliśmy i - stanowczo:

"Piraci" > "Cutthroat Island"

Nie tylko dlatego, że Polański jest zdecydowanie lepszy rzemieślniczo od Harlina (co oczywiste), ale i z tej przyczyny, że podszył swój film nutką egzystencjalnej niepewności (unikając np. standardowego happy endu lub - rzadszego, ale też konwencjonalnego - tragicznego zakończenia*; zamiast których pojawiła się efektowna, może nie pętla, ale spirala fabularna, pokazująca chwiejność pirackiego losu), no i w większy (na miarę konwencji) realizm poszedł.

* Tu by się wręcz o jakiś sequel prosiło ("Zemsta Żaby", czy coś), by kliszom stało się zadość 😉 .

Viewing 15 posts - 466 through 480 (of 480 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram