Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Aktualnie oglądam...

Aktualnie oglądam...

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 483 total)
  • Author
    Participant

SPOILERYWłaśnie obejrzałem VOY 7x09-10 "Flesh and soul".Dobry podwójny odcinek, podjął się sprawy, czy hologramy mogą być w pełni wolne. Podobnie było w którymś tam odcinku TNG, gdzie to Data zdobył prawa takie same jak mają inteligentne istoty żywe.Akcji nie brakowało, dobre dialogi i trochę humoru, ale były też buraki.Jak np. kiedy Kapitan Kim odrazu bez problemu obsługiwał całkowicie obcy statek i zaraz jak tylko na niego wsiadł, to już mu ręka po panelach sterowania biegała niczym wprawnej sekretarce po klawiaturze.Same postaci hologramów też zostały sprawnie opisane, a widok tylu ras z kwadrantu Alfa w jednym pomieszczeniu po prostu BEZCENNY! No i Romulanina widziałem chyba dopiero z drugi raz na przestrzeni całego serialu.Trochę zdziwiła mnie reakcja, że Janeway Doktora W OGÓLE nie ukarała. No dobra czasem bywała pobłażliwa w stosunku do innych, ale gdy trzeba było to nawet Parisowi rangę obniżyła na cały rok.No można to po części wytłumaczyć tym, że to całe zamieszanie to była w zasadzie JEJ wina.7/10

Troi
    Participant

TNG sezon 6 - Jestem po odcinku 14 "Face of the Enemy". Wreszcie doradca Troi pokazała na co ją stać 🙄

fluor
    Keymaster

TNG 3x02 The Ensigns of Command - bardzo mi się podobało praktyczne podejście Sheliak do traktatu z Federacją i konsekwentne ignorowanie próśb Picarda o "renegocjacje" - tym bardziej niedorzecznych, że jak przyznał sam - traktat przeczytał dopiero w sytuacji podbramkowej. Mocno lekkomyślne zachowanie, jak na tak doświadczonego oficera.

Diabeu
    Participant

VOY 7x11 'Shattered'.Pomysł na odcinek naprawdę mega, ale wykonanie trochę gorsze.Jeszcze uwierzę, że jakaś anomalia podzieliła Vojażera na 37 różnych stref czasowych, ale te zastrzyki, które pozwalają się swobodnie przenosić po tych strefach to już szczyt absurdu i głupoty. Niemniej jednak odcinek był bardzo dobry, fajnie było zobaczyć jeszcze raz niektóre wcześniejsze sytuacje albo dorosłych Naomi i Itcheba.7/10

Diabeu
    Participant

Dotarłem do 20ego odcinka 7ego sezonu.Workforce part I i II- bardzo oryginalna historia, oglądało się to z wypiekami na ustach, chociaż potem tempo trochę siadło.Q2- następny świetny odcinek. Pięknie sobie młody Q brylował po Vojadżerze aż go w końcu pozbawili mocy i uspokoili ;DAuthor author- znowu bardzo dobry odcinek, alternatywne wersje w tej holopowieści po prostu rządziły! No i znowu podjęto sprawę praw hologramów. Ale zdziwiło mnie, że ani RAZU nie przywołano precedensu Daty, gdzie to android dostał prawa istoty żyjącej.No i wcześniejszy odcinek o Klingonach to też była perełka w tym sezonie. I bardzo dobrze przemyślany.

Lo'Rel
    Participant

No to widzę, że moje typy się sprawdzają, to też moje ulubione epizody.

Diabeu
    Participant

Friendship One- pomysł na odcinek super i wykonanie też dobre. Sonda z Ziemi nie bezpośrednio przyczyną nuklearnej zimy i choroby popromiennej. Zabójstwo tego Careya też było mocne.Natural Law- taki dość standardowy odcinek, ofkoz jak na standardy Trekowe. Momentami nawet trochę przynudzał. Trochę dziwne, że ten prymitywny lud nauczył już szyć sobie ubrania, ale mowy nie rozwinęli, oprócz paru gestów na migi.Homestead- podobał mi się. I fajnie, że Neelix znowu spotkał swoich ziomali i nawet im pomógł w sprawie niecierpiącej zwłoki.Odważnym krokiem było przez niego także opuszczenie pokładu Voyagera. Naprawdę myślałem, że zobaczy jednak Ziemię.Jeszcze tylko 2 epy mi zostały i koniec z Vojażerem 🙁 Mam nadzieję, że finał zniszczy mi cycki!

Diabeu
    Participant

No i skończyłem Voyagera przedwczoraj i zacząłem oglądać Enterprise.Finał VOY był, jak dla mnie, ultrazajebisty, bo ja kocham motyw podróży w czasie.Poza tym był to bardzo absorbujący odcinek. Ktoś tam pisał, że dla niego finał jest nieporozumieniem- mam propozycję. Piszcie co sądzicie o Endgame. Chętnie skonfrontuję różne opinie.Co do Entka- dotarłem do 10 odcinka 1ego sezonu, i jak na razie był tylko JEDEN słaby odcinek- Terra Nova.Pomysł był godny pochwały, ale nie spodziewałem się, że ludzie się tam tak cofną w rozwoju w ciągu zaledwie ponad dwóch pokoleń i no w ogóle wiało nudą jak cholera.Pilot mnie rozwalił, świetny jako start nowego Treka. Odcinek o Andorianach także bardzo dobry- fajnie ich przedstawili- takie wku***one niebieskie ludziki z antenkami na czołach ;D No i zakończenie odcinka było dla mnie sporym zaskoczeniem.Reszta odcinków trzymała wysoki poziom.I jeszcze jedno- czy do 10ego odcinka już jakoś wyraziście zniszczyli kanon?Bo ja zauważyłem tylko, że może faktycznie NX-01 wygląda trochę zbyt nowocześnie, no ale reszta mnie nie zniesmaczyła.Albo coś przeoczyłem, to mi przypomnijcie, jeśli łaska ;DSerial jak na razie jest super.

Cross
    Keymaster

Witam kolejnego fana ENT :>

Diabeu
    Participant

Wyczuwam nutkę sarkazmu ;PAle będę Wam pisał na bieżąco, i jak serial przypadkiem da dupy, to na pewno o tym napiszę i mu to bezlitośnie wytknę.

Cross
    Keymaster

No właśnie nie 🙂 Mi się ten serial bardzo podobał i chętnie widziałbym następny właśnie w takim stylu. Jednak szans na to wielkich nie widzę...

Lo'Rel
    Participant

Dla mnie ENT na serio zaczyna się od trzeciego sezonu, właśnie wtedy osiąga swoje maksimum. Choć wątki andoriańsko - volkańskie są świetne, w końcu jakaś polityka i nieczyste intencje.Czy gdzieś już naruszyli kanon. Zaczęli od pilota i Klingonów, potem... potem, to z pewnością zobaczysz, kogo jeszcze wcisnęli, choć nie powinni.Co do Endgame. Generalnie finał jest spoko. Podobał mi się zasadniczo, ale ostatnie minuty to kompletna porażka.

Barusz
    Participant

@ Diabeu - Jak to "gdzie naruszyli kanon"? Bezczelne pojawienie się technologii maskowania, która to technologia dla Kirka&Ski - pokolenie później - będzie czymś niespotykanym nigdzie w galaktyce, nigdzie wśród znanych gatunków. "Teoretycznie maskowanie jest możliwe. Selektywne zaginanie światła. Ale wymagałoby bardzo dużo energii". To nie jest tak, że maskowanie to dla ludków z TOSa coś czego jeszcze nie odkryli. To coś, czego jeszcze nikt nie ma, coś zupełnie zaskakującego. Coś czego nigdy nie widzieli, nawet nie myśleli o tym na serio. A w ENT - proszę bardzo, pierwsza napotkana obca załoga, pierwsza z brzegu - i już czegoś takiego sobie używa. Albo choćby bezczelinie krótki czas lotu na Kronosa w Pilocie. Picard potrzebowałby na taki lot z Ziemi kilku dni, Archer robi to w kilka godzin.

Eviva
    Participant

Faktem jest, że ENT trochę miesza w kanonie, ale nie zmienia to faktu, ze jest to dobry serial i bardzo mi się podobał.

Cross
    Keymaster

Otóż to. I wolałbym taki serial niż tę beznadziejną XI 😐

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 483 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram