Forum Fantastyka Fantasy i horror Akta Harry'ego Dresdena

Akta Harry'ego Dresdena

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Author
    Participant

Może niektórzy z was już znaja te książke, ale jestem ciekawa na ile pogłoski o ekranizacji są prawdziwe. Nie pamiętam dokładnie gdzie o tym słyszałam, ale jeśli ktoś moze mi potwierdzić, czy jest o Harrym film i jaki ma tytuł, to byłabym bardzo wdzięczna.

OmegaOne
    Participant

Plany serialu sa link. Ciekawe tylko czy zlapie publicznosc by utrzymac sie dluzej niz kilka odcinkow. Jestem tez ciekaw czy w serialu zrobia z niego takiego samego placzliwego lalusia jak jest i w ksiazce 🙂

Liranna
    Participant

Bo ja wiem. Dla mnie on nie był aż takim lalusiem, widziałam już gorszych. Bardziej mnie martwi czy oddadzą w pełni treść i atmosferę, czy raczej zrobią z tego coś a la Ziemiomorze, chociaż ono nie było tak złe, jak nie porównywać z ksiażką.

Coen
    Participant

Mnie z kolei ciekawi na ile odnoszę poprawne wrażenie, iż planują ekranizować jedną książkę na odcinek. Gdyż trudno mi sobie wyobrazić oddanie wszystkich detali na przykład tomu 3 z podróżami do Nigdynigdy, walką w bokserkach czy potem wybuchających dostawców pizzy. 45 minut to wydaje mi się trochę za mało na to czasu. Wiem już natomiast, że niektórych aktorów dobrali delikatnie mówiąc źle - na przykład Morgan który jeśli pamiętam z książki był brązowowłosy, biały i potężnie zbudowany. A tu mamy delikatnie mówiąc, co innego.

Liranna
    Participant

Mnie tam najbardziej interesuje sam Harry. Do niego czuję największą sympatię, mimo że niektórzy tu uważają, że Harry to laluś 😛 (Prawda Omega?)

Taki Harry mi jak najbardziej odpowiada. Ciekawe czy tylko taki przystojny wyszedł na tym zdjęciu, czy w ogóle taki jest.

Dołączona grafika

OmegaOne
    Participant

Kto poczyta ksiażke/ksiażki przyzna mi racje 🙂 Poza tym wydawalo mi sie ze ktos tu kiedys nie lubił magów [ prawda Lirciu? ] 😉

Coen
    Participant

Ja przeczytałem 4 tomy i nie mogę się zgodzić aby Harry był lalusiem. Owszem co chwile dopada go dołek ale potrafi sobie z tym radzić. No i podoba mi się co się dzieje jak się faktycznie szarpnie tego kocura za ogon jak na przyjęciu u Bianki:PChoć po fakcie najlepszą cechą Akt jest barwność pozostałych bohaterów, szczególnie od drugiego tomu. Murphy, Michael (szczególnie mi przypadł do gustu) z rodziną, Alfa, Terra...no i Bob, czyli arcydzieło w każdym calu. Taka paleta naprawdę dobrych pomysłów w jednym cyklu to rzadkość. A w kwestii samego Harrego to najlepszą jego cechą dla mnie jest szczerze przypadający do gustu sarkazm. Np z pierwszego tomu"No i kto powiedział, że nie potrafię zapewnić rozrywki kobiecie"Kto czytał zrozumie o czym mówię, kto nie, niech naprawi szybko ten błąd:)

Liranna
    Participant

Omega: pewne rzeczy sie zmieniają, a i magów polubić można. To już trwa od dłuższego czasu, a kulisy zmiany mojego zdania znasz aż nazbyt dobrze :PCoen: Czy tam wpada w dołki, to moze za dużo powiedziane, chociaż trudno mi o tym dyskutować, bo to kwestia patrzenia na rzeczywistość. Ja bym to określiła że ma gorsze dni, ale żeby nazywać go lalusiem...Za pamięci przeczytaj częśc 5. Ciekawi mnie kiedy przetłumaczą kolejne. Wiem, że wspominałeś że są, a jesteś mi w stanie podać tytuły?

Coen
    Participant

Kolejne tomy których nazwami dysponuje to:Tom 6 Blood Rites (Prawa krwi?)Tom 7 Dead Beat (Martwy zakłąd?)Tom 8 Proven Guilty (Udowodnona wina?)Oraz króciutki Tom 0 (możliwe ze dostepny tylko elektronicznie, trudno mi powiedzieć) Restoration of faith (Przywrócenie wiary)O pozostałych wiem od znajomego od którego dostałem tylko cynk, że tomów w sumie jest 12

Liranna
    Participant

Z tego co widzę na zagranicznych stronach, jest jak na razie tylko 8 cześci. Nic nie wiadomo na temat pozostałych, być moze są dopiero w przygotowaniu. Przynajmniej mam taką cichą nadzieję.

Liranna
    Participant

Szukajac dokładniejszych informacji na temat serialu i grających w nim aktorów natrafiłam na informacje o grze. Wszystkich zainteresowanych odsyłam TU

Liranna
    Participant

No nareszcie się doczekałam stycznia. Scifi zapowiedziało premierę pierwszego odcinka serialu na 21 stycznia. Z zapowiedzi, jakie umieszczono na oficjalnej stronie zapowiada się całkiem nieźle, ale poczekamy zobaczymy.

Coen
    Participant

Mnie ciekawi jak oni to podzielą. Bo póki co to wygląda, że 1 odcinek na 1 książkę albo 1 sezon na jedną książkę. Oba warianty nie są zbyt przyjemne, gdyż albo musiano by w 1 strasznie skrócić fabułę, albo w 2 robić niewiele odcinków w sezonie...Natomiast kompletnie zawiodłem się na doborze obsady. Od głównego bohatera który w książce był szczupły, wręcz chudy i miał pociągła twarz, a tu jest dość przy kości, przez Murphy która w książce była niską niebieskooką blondynką (co podkreślał autor ze 100 razy) a tu wygląda zgoła inaczej (w dodatku jest chyba latynoską co nasuwa skojarzenie połączenia jej postaci z pewną fajną reporterką) po Morgana który w książce był rudobrodym, siwiejącym, potężnie zbudowanym facetem a tu jest szczupłym, czarnowłosym, gładko ogolonym...murzynem. Wiwat polityczna poprawność.Ogólnie już samo to sugeruje, że odejdą od książki nieomal tak daleko jak to fizycznie możliwe....

Liranna
    Participant

Coen, no wiesz. Nie można można mieć wszystkiego. Ja sie juz dawno nauczyłam nie porównywać książek z filmem, a sam ostatnio byłeś na Eragonie, co również nie ma prawie nic wspólnego z książką. Ja tam poczekam, aż obejrze i dopiero potem skomentuję. Zresztą Harry nie jest znowu taki zły, a juz na pewno bym nie powiedziała że przy kości. Poza tym trudno by było znaleźć aktora wyglądającego tak jak Harry powinien, bo trzeba by wziąć wysokiego, niezbyt przystojnego anorektyka. Chyba jednak wolę tego aktora jako Harrego, a reszta trochę mało mnie interesuje. Przy okazji zwróć uwagę jak wygląda Bob, to już podlega głębszej dyskusji, bo to nie jest przecież duch, a powinien być. Przynajmniej ja sobie nie wyobrażam ducha tak wyglądającego.

Coen
    Participant

Tyle ze Eragon filmowy też mi się nie spodobał:)Zaś co do Boba to...emmm...nie zajrzałem na ta pozycje wcześniej. A po analizie zdjęć z planu to sądzie, ze to nie będzie miało kompletnie nic wspólnego z serialem. Raczej dostaniemy magiczne "Zagadki kryminalne" z oddziałem różnych osób zajmujących się rozwiązywaniem...a mogło być tak pięknie...

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram