Forum Trek.pl Newsy Star Trek Akademia Star Trek - dla początkujących

Akademia Star Trek - dla początkujących

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #8604

  gallery_4_22_164196.jpg

  Dawno, dawno temu, w tym serwisie... pojawił się pomysł stworzenia strony dla osób nieznających uniwersum Gene'a Roddenberry’ego. Nie chodziło o kolejną encyklopedię - od tego mamy Memory Alpha - miał to być zbiór informacji niezbędnych do bezbolesnego wkroczenia w rozległy, nierzadko zawiły świat Star Treka.

  Projekt autorstwa Jamjumetleya nazwany Akademia Star Trek zapowiadał się obiecująco, ale z różnych powodów nie doczekał się premiery. Kolejne filmy i startujący niedługo serial sprawiają jednak, że nowych fanów chcących zgłębić ten świat stopniowo przybywa. Dlatego Akademia, w wersji nieco skromniejszej niż w pierwotnych założeniach, powróciła.

  Jeśli trafiliście tu, szukając wiedzy, doradźcie nam, jakie zagadnienia chcielibyście poznać i omówień jakich tematów najbardziej Wam brakuje. A jeśli już Star Treka znacie dość dobrze, rozważcie, czy nie możecie pomóc tym, którzy swoją przygodę z nim dopiero zaczynają.

  domirex540
  Participant
  #123183

  Dobra rada dla nowych. Nie zaczynajcie od The Original Series, gdyż łatwo się odbijecie(na 90%). Zostawcie go sobie na jak już wsiąkniecie.

  Jednak jak by ktoś na upartego chciał zacząć od Kirck'a(orginalnego) to niech przejrzy pierwsze filmy(I-V) dla oswojenia.

  The D
  Participant
  #123184

  Myślę, że przesadzasz z tymi 90%.

  I. Thorne
  Participant
  #123186

  Zgadzam sie. TOS nie jest dla poczatkujacych, te "demokratyczne" metody Kirka, uberrasy i teoria rownoleglego rozwoju odstarsza wielu.

   

  Na poczatku TNG i chronologicznie, TOS na koncu - dla odwaznych. A ENT? Jak chcecie, mi sie podobal...

  domirex540
  Participant
  #123187

  Dla mnie Enterprise był lepszym trekiem niż nowe filmy(filmy nie są złe jednak bliżej im do star warsów)

  I. Thorne
  Participant
  #86407

  Jakie zapotrzebowanie, takie filmy.

   

  Choc mowiac prawde STD czarno widze.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram