Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka ACTA - zagrożenie czy nie

ACTA - zagrożenie czy nie

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 69 total)
  • Author
    Posts
  • The D
    Participant
    #103694

    Na pocieszenie pomyśl sobie, że jeżeli ktoś w jueseju wyda bezprawnie twoje fanfiki, to będziesz mogła do przyportować do Polski 🙂

    Eviva
    Participant
    #103728

    Na pocieszenie pomyśl sobie, że jeżeli ktoś w jueseju wyda bezprawnie twoje fanfiki, to będziesz mogła do przyportować do Polski 🙂

    Uhahaha, a to mnie ubawiłeś! Zapomniałeś, że akurat USA dba o swych obywateli.

    Jamjumetley
    Participant
    #103740

    Gdzieś czytałem niedawno o umowie ekstradycyjnej pomiędzy Wielką Brytanią a USA i co ciekawe, USA w 100% przykładów przekazało swoich obywateli, natomiast Brytyjczycy nie zawsze się decydowali. Spróbuję poszukać źródła.

    EDIT:

    The numbers do not demonstrate imbalance:

    The United States has not denied a single extradition request from the UK under the treaty. While the U.S. does send more extradition requests to the UK than it receives, this difference is largely due to the differences in the size of the respective populations. The panel report notes that the U.S. has a population about five times the size of the UK, but there have been fewer than twice the number of people extradited to the U.S. than to the UK. The number of U.S. requests is not disproportionate.

    Źródło: http://london.usembassy.gov/gb140.html

    Eviva
    Participant
    #103746

    JJ, ja naprawdę nie chcę być cyniczna, ale już widzę, jak Amierikancy deportują swego obywatela do Polski na żądanie polskiej prokuratury.

    Dalek
    Participant
    #103750

    A wiecie, że konstytucja generalnie zabrania ekstradycji polskich obywateli. Mogą być ustanowione wyjątki (teraz są jeśli chodzi o zbrodnie przeciw ludzkości i w ramach ekstradcji wewnątrz ue).

    Art. 55 -> http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/3.htm

    EDYTKA:

    http://youtu.be/3nJ9YN3dyrA typowy zajadły przeciwnik ACTA, PANSP ;P

    Eviva
    Participant
    #103753

    Konstytucja zabrania wielu rzeczy, a jeszcze więcej obiecuje... na przykład równy dostep do oświaty i lecznictwa. Jak to wygląda w praktyce, wszyscy wiemy.

    Crane
    Participant
    #103871

    Konstytucja zabrania wielu rzeczy, a jeszcze więcej obiecuje... na przykład równy dostep do oświaty i lecznictwa. Jak to wygląda w praktyce, wszyscy wiemy.

    No ja właściwie to nie wiem, mamy jakieś obostrzenia co do dostępności do oświaty ? Podobnie z dostępem do służby zdrowia, poza wyjątkiem lecznic "rządowych" (chociaż i tu nie mam pewności) każdy może się leczyć w dowolnym ośrodku.

    Pitmistrz
    Participant
    #103880

    Tak wygląda niestety tylko teoria.

    Crane
    Participant
    #103886

    Tak wygląda niestety tylko teoria.

    Czy mogę otrzymać jakiś przykład że ktoś nie może uczyć się w publicznej szkole bo ma inny kolor skóry, wyznaje jakąś religię, ma za duży rozmiar buta. To samo w publicznej służbie zdrowia i proszę nie mówić o jakiejkolwiek odpłatności, bo nawet jeśli są oficjalne czy nie oficjalne to w żaden sposób nie naruszają konstytucyjnej dostępności do służby zdrowia bo również każdy może zapłacić i otrzymać te świadczenia, konstytucja raczej nie wspomina że wszystkich powinno być na to stać. Pamiętajmy że konstytucja jest mocno ogólna w pewnych kwestiach.

    Wracając jednak do kontrowersji związanych z ACTA, dla mnie to takie działania raczej zawsze przynoszą większą szkodę twórcom i ich pośrednikom niż mają z tego zysku. Owszem jakieś prawo powinno być, ale tak naprawdę wygrają ci którzy będą się potrafili przystosować do nowej rzeczywistości. Najlepszym przykładem jest pewien amerykański komik (nie pamiętam jak się nazywa, ale to była dosyć głośna sprawa więc można tego poszukać) który zrobił koncert, nagrał go i sprzedawał przez internet po 5$, bez zabezpieczeń, bez płyt, bez pośredników. Z tego co pamiętam zarobił ponad 1 mln $ i podzielił to jakoś tak że sobie wziął 250 tyś, ekipie towarzyszącej tyle samo, a resztę przeznaczył na cele charytatywne. Owszem nie każdemu się to może udać, ale da się i tego tak naprawdę obawiają się teraz wielkie koncerny wydawnicze, już nie trzeba wielkiej kasy żaby coś wydać. Tak na marginesie znajomy z innego forum napisał i wydał książkę, tylko w formie elektronicznej, jestem ciekaw czy mu się powiedzie. Ja w każdym razie chciałbym poprzeć ACTA, chociaż nie wiem czy akurat w tej formie jaka jest teraz proponowana, bo jak piszecie o ekstradycjach to trochę mnie to przeraża, ale prawa twórców powinny być jakoś zabezpieczone, również prawa firm do walki z podróbkami, bo chyba to jest najmniej kontrowersyjny zapis w tej całej umowie.

    Pitmistrz
    Participant
    #103905

    Chcesz przykład?Proszę bardzo, ja zostałem wydalony z liceum ponieważ nie wyznaję religi chrześcijańskiej i odmówiłem uczęszczania na religię.Innym przykład tym razem z medycyny, mój kolega z gimnazjum nie przeżył zatoru w jelitach ponieważ szpitale nie mogły się zdecydować który ma przeprowadzić operację i tylko go wozili od jednego do drugiego po całym Wrocławiu.

    Crane
    Participant
    #103916

    Chcesz przykład?

    Proszę bardzo, ja zostałem wydalony z liceum ponieważ nie wyznaję religi chrześcijańskiej i odmówiłem uczęszczania na religię.

    Jak rozumiem było to publiczne liceum i na pewno poszło o to, że nie chciałeś uczęszczać na lekcje religii, jeśli tak to jest to bardzo dziwne, aż jestem ciekaw co to za liceum było i kiedy to się wydarzyło. Drugi przykład zupełnie nietrafiony, wozili go tak z powodu jakiejś dyskryminacji czy też niekompetencji ludzi za to odpowiedzialnych, ewentualnie z powodu braków odpowiednich środków ? Łamaniem prawa do równego dostępu do publicznej służby zdrowia byłoby na przykład zarządzenie, że szpitale nie przyjmują mężczyzn w wieku 17-20 lat. Tym nie mniej doskonale rozumiem o co chodzi z różnicą pomiędzy praktyką, a teorią i jest to mój ewidentny błąd że nie wyraziłem się bardziej precyzyjnie o co mi chodziło. Jako winny wytłumaczę się tylko że chodziło mi o przepisy które są "praktycznym" rozwinięciem tych praw konstytucyjnych, a nie o praktyczne zachowanie funkcjonariuszy państwowych, które jak to u ludzi bywa najróżniejsze.

    A swoją drogą ACTA jeszcze nie ratyfikowane, a Kim Dotcom już chyba siedzi - on w ogóle mieszkał w USA, bo z tego co czytałem to on jest obywatelem Niemieckim ?

    Eviva
    Participant
    #103920

    Crane, nie życzę Ci żle, ale możesz się kiedyś przekonac, że "równy dostęp do opieki medycznej" mają zapewniony tylko ludzie majetni. Biedak moze zdechnąć, zanim ktoś się nim zajmie, a na wiele procedur w ogóle nie ma szans.W momencie, gdy lepsza opiekę mają ci, którzy za to płacą, nawet w szpitalu publicznym,. nie ma mowy o zadnej równości wobec prawa.

    Pitmistrz
    Participant
    #103921

    Miało to miejsce w 2008 roku a liceum znajdowało się przy ulicy Braniborskiej we Wrocławiu.Teraz jest tam technikum które ma chyba nr10.

    Jamjumetley
    Participant
    #103957

    @EvivaProblem ze służbą zdrowia jest bardzo skomplikowany, ale Twój hipotetyczny biedak nie umrze dlatego, że ktoś bogatszy dostanie pomoc jego kosztem. W tej dyskusji zgadzam się z Crane'em.

    Eviva
    Participant
    #104012

    @Eviva

    Problem ze służbą zdrowia jest bardzo skomplikowany, ale Twój hipotetyczny biedak nie umrze dlatego, że ktoś bogatszy dostanie pomoc jego kosztem. W tej dyskusji zgadzam się z Crane'em.

    Tak? Wiesz, jaką rzadkością są organy do przeszczepu? No to zastanów się teraz, czy gdy lekarz ma do wyboru jakiegoś nędzarza i bogatego notabla, któremu da pierwszeństwo otrzymawszy kompatybilne serce lub watrobę?

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 69 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram