Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa A może by tak sklepik z trekowymi gadżetami?

A może by tak sklepik z trekowymi gadżetami?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 143 total)
  • Author
    Posts
  • SuperKwęk
    Participant
    #42719

    Cóż jest prosty sposób by te wszystkie licencje i inne takie nie były potrzebne - handluj tym na allegro.A co do rzeczy w sprzedaży - najbardziej interesowałyby mnie modele statków w skali 1:18 najlepiej federacyjne i najlepiej Defiant lub Sovereign. Opowiadania książkowe po angielsku też mogłyby byc.

    Eric Keitel
    Participant
    #42720

    Ty sobie żartujesz... Prawda? Bo jak inaczej wyobrażasz sobie model powiedzmy 120 (albo 170, zależy od źródeł) Defianta w takiej skali? Prawie siedmiometrowy model sobie w ogródku wstawisz? Jeśli pamiętam, Trekowe modele keidyś robiono w skali 1:1000 ale pewny nie jestem. Nie wspominając już jakby w takiej skali Sovereign wyglądał...

    SuperKwęk
    Participant
    #42722

    Cóż kiedy pisałem miałem na myśli skale 1:18. Nigdy nie widziałeś takich modeli samochodów burago czy samolotów z II wojny światowej w tej skali?

    Barusz
    Participant
    #42723

    Tyle, że tu chodzi o sklepik trekowy (może dlatego, że to forum trekowe?), nie samochodowy. Stąd pomysł ze skalą jaką zaproponowałeś był istotnie absurdalny.

    SuperKwęk
    Participant
    #42724

    Cóżz może i prawda? W takim razie jakie skale odpowiadają mniej-więcej tej wielkosci tych statków?

    Sheridan
    Participant
    #42931

    Trochę ostatnio zamilkłem w temacie, jednak mogę wszystkich powiadomić, że start sklepiku z trekowym stuffem planuję na przełom lipca i sierpnia - natomaist faktycznie pierwsze towary będę miał w rękach dopiero we wrześniu (ekonomiczna przesyłka z USA jest dostarczana w ciągu 2-6 tygodni :(( ).Możecie już sobie zaplanować co chcecie 🙂 Figurki, modele książki, itp. Kiedy sklepik wystartuje będzie już wiadomo co po ile by było, jednak wszystko będzie jeszcze miało opcję "tylko na zamówienie" - kiedy będę miał towary już u siebie wtedy będzie dostępne "od ręki".Ilość towarów i rodzaj dostępnych towarów będzie zależna od tego czy uda mi się mój plan z dofinansowaniem unijnym - trochę zajęło mi kompletowanie dokumentów, rejestracja działalności i stąd ta cisza na forum.Wszyscy zainteresowani proszę pisać na adres wbogacz@poczta.onet.pl.P.S. - będzie też praca dla grafika 🙂 Trzeba będzie za jakiś miesiąc do sklepiku dorobić trekowo wyglądającą szatę graficzną (proszę również o kontakt w tej sprawie).

    SuperKwęk
    Participant
    #43242

    Według mnie mógłbyś załatwić jeszcze jakąś zagraniczną edycje star treka na DVD bo w tym kraju ciężko dostać.Chętnie bym jeszcze raz obleciał The next generation i Deep Space 9.

    Sheridan
    Participant
    #43265

    Według mnie mógłbyś załatwić jeszcze jakąś zagraniczną edycje star treka na DVD bo w tym kraju ciężko dostać.

    Chętnie bym jeszcze raz obleciał The next generation i Deep Space 9.

    Myślę, że takie rzeczy będę oczywiście sprowadzał ale tylko na zamówienie i prawdopodobnie jakaś przedpłata musiałaby w tym przypadku być. Wszystko jest jednak do zrobienia.

    SuperKwęk
    Participant
    #43271

    A mniej więcej ile to będzie kosztowało?

    Gosiek
    Participant
    #43285

    Sprawdz sobie ceny seriali np. w amazonie - w wersji amerykańskiej, angielskiej czy niemieckiej, przelicz na złotówki, dodaj zarobiek sprzedającego... Imo gra raczej niewarta świeczki i to zarówno dla sprzedającego jak i kupujących. Taniej wyjdzie sprowadzić sobie samemu. Poza tym w Polsce nie ma prawie rynku na oryginalne DVD z serialami. Zwłaszcza, że te trekowe nie należą do najtańszych.

    I. Thorne
    Participant
    #43292

    Jak pamiętam to TNG miało wyjść w tańszej wersji po około 40 $ za sezon. Licząc, że dolar jest po 3,20 daje to 128 PLN. To nie jest wcale tak drogo tym bardziej, że w Polsce (jeśli kiedykolwiek wydadzą) istnieje niemiła tradycja usuwania dodatków.Zapewne niedługo inne treki też wyjdą taniej.

    Gosiek
    Participant
    #43338

    I właśnie dlatego te wydania nie są imo warte zbytniego zainteresowania. TNG, TOS, a przede wszystim DS9 mają świetne dodatki i ja bym wydania bez tychże po prostu nie kupiła. Dodatki do Voya imo są średnie, a Entka to nawet za darmo nie wezmę, ale to już inna sprawa.Mnie raczej zastanawia, czy w przypadku sprowadzania DVD i sprzedaży w legalnym sklepie nie trzeba mieć przypadkiem czegoś w rodzaju licencji?A druga sprawa - imo sprowadzanie płyt wydanych dla Regionu 1, których nie czyta spora ilość odtwarzaczy wypuszczanych na rynek europejski trochę mija się z celem.

    Dalek
    Participant
    #43367

    Mnie raczej zastanawia, czy w przypadku sprowadzania DVD i sprzedaży w legalnym sklepie nie trzeba mieć przypadkiem czegoś w rodzaju licencji?

    Ludzie, mówie wam, nie trzeba :>. Można odsprzedać wszytko co sie legalnie kupiło i Paramount może nas w dupę pocałować.

    Trzeba tylko to robić w zgodzie z prawem i liczyć się z dodatkowymi kosztami (cła i inne pierdoły).

    A druga sprawa - imo sprowadzanie płyt wydanych dla Regionu 1, których nie czyta spora ilość odtwarzaczy wypuszczanych na rynek europejski trochę mija się z celem.

    To akuat mały problem. jest kupa tanich odtwarzaczy, które bez problemu radzą sobie z róznymi regionami. Zresztą można poszperać w necie. Ja np. odkrylem, że w moim stacjonarnym odtwarzaczu dvd LG bez problemu można zmianić region (ile razy się chce), albo ustawić go na tzw. region 0 (bez blokady regionalnej).

    Większym problemem mogą być TV bez ntsc.

    J.L.Picard
    Participant
    #43552

    Oj, sporo bym dał za model stacji DS9.

    Sheridan
    Participant
    #43694

    Oj, sporo bym dał za model stacji DS9.

    Jest to dość ciężko znaleźć - jednak cena w granicach 200$ (ja muszę jeszcze 22% VATU'u sobie doliczyć do cen takich modeli :() raczej nikogo nie będzie interesować (nawet za coś takiego....). Takie życie - jak sklepik ruszy wreszcie (myślę, że za około dwa tygodnie powinna być już wersja testowa) to wtedy coś będę się orientował lepiej.

    Co do reszty to planuję jeszcze dorzucić jakieś fajne kubki i koszulki do oferty - różne motywy graficzne. Jednak ta sprawa jest jak na razie w fazie negocjacji 🙂

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 143 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram