Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka A co ze związkami homoseksualnymi?

A co ze związkami homoseksualnymi?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 278 total)
  • Author
    Posts
  • T'rup
    Participant
    #1993

    tak sobie myślę hmmm... no bo w tej całej Fenderacyi wszystko jest takie cudowne, wspaniałe, idylliczne i w ogóle, a co ze związkami homoseksualnymi? chyba w żadnym filmie, ani serialu nie wystepuje taki wątek, a szkoda 😈 no bo przecież ludzkość posunęła się w rozwoju, musiały za tym postępować zmiany obyczajowe, które rozpoczęły się przecież już w naszych czasach. a moze stało się to w tych czasach już tak naturalne, że nikt nie zwraca na to uwagi?

    a tak w ogóle to jest takie slowo "idylliczne" ? 🙄

    od Moderatora: idylliczny - 'pogodny, spokojny, nastrojowy; beztroski, bezkonfliktowy; sielski, wiejski'

    rdo
    Participant
    #16508

    A może w federacji nie ma homoseksualistów??- bo w końcu co niektórzy uważają, że "homoseksualizm - oprócz tego że moralnie karygodny jest również NIELOGICZNY" :!:nie usuwam powyższej treści, bo w dalszej części niniejszego wątku wiele osób odwołuje sie do tego postu.ja też tak jeszcze wczoraj uważałem - ale zostałem przekonany - że to zbyt ostre określenie - niech wszyscy, którzy czują się dotknięci wybaczą mi - przepraszam"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""Szczególne przeprosiny kieruję do T'rupa - mam nadzieje, ze mi wybaczysz - nikt nie ma prawa być dyskryminowany za jakiekolwiek rzeczy, które nie krzywdzą innych

    Kruge
    Participant
    #16509

    /usunalem tresc swojego posta... nie zmienilem swojego zdania... nie bede nikogo przepraszal.../ - Kruge

    off-topic: od kiedy to w Polsce homoseksualisci sa uznawani za mniejszosc? wogole od kiedy to w Polsce homoseksualisci uznawani sa za odrebna grupe? he? nie ma zadnej ustawy ustanawiajacej takie cos - do moderatora.

    T'rup
    Participant
    #16510

    z całym szacunkiem, ale obawiam się, że rzepak udzerzył wam do głowy. ja jestem pedałem i szczerze mówiąc nie wiem, dlaczego moja orientacja seksualna ma być z jakiegokolwiek powodu karygodna moralnie, nielogiczna, bądź objawem choroby. wręcz przeciwnie, dyskryminację osób ze względu na ich orientację seksualną uważam za rzecz jak najbardziej karygodną, zważywszy na to, że ok 10% ludności to homoseksualiści, a biseksualistów nikt nie zliczy. a wątek takowy w treku byłby bardzo interesujący, pokazywałby, ze ludzkość osiągneła coś wiecej niż dynamiczny rozwój gospodarczy.

    Corvus
    Participant
    #16511

    Sam nie jestem homo, ale zgadzam się z tobą T'rup. Nie można mówić że ktoś jest gorszy tylko z tego powody że jest "inny". Tylko w dzisiejszych czasach trudno to zrozumieć. Głównie przez to, że przez pewien czas (a wielu nawet teraz) utrzymywała się opinia o powiązaniu homoseksualizu z wieloma współczesnymi chorobami.Smutne, ale prawdziwe!

    T'rup
    Participant
    #16512

    milo mi Corvus, ze podzielasz moją opinię ;)hmm no wlasnie ja np nie wiem skad sie bierze cos w rodzaju nienawisci do ludzi innych od siebie. bo w koncu kazdy w jakims stopniu jest inny, nie ma czegos takiego jak sztywna norma, ani w lewo, ani w prawo. podejrzewam, ze bierze się to z przemożnej chęci bycia normalnym w nienormalnym swiecie, ale nie wiem.

    rdo
    Participant
    #16513

    Przecierz juz w 1964 WHO (Światowa organizacja zdrowia) wpisała homoseksualizm na listę chorób psychicznych - takich, które da sie leczyć

    potem w 1972 - pod wpływem zdesperowanych grup nacisku został z tej listy usunięty - ale mniejsza o to...

    no moze troche przesadziłem z opinią ze to jakies karygodne moralnie....

    ale normą jest hetero - taki porządek świata sankcjonuje również Biblia, Koran, oraz mnóstwo innych świętych tekstów różnych religii. tak na serio to nie mam nic przeciwko pedałom, o ile trzymają się zdala..... ale w Star Treku? no w sumie można - niby jedną z głównych myśli zawartych w ST jest propagowanie tolerancji:)

    ale swojego poglądu o nielogiczności nie wycofam 👿

    Gosiek
    Participant
    #16514

    co ze zwiazkami homoseksualnymi? chyba w zadnym filmie, ani serialu nie wystepuje taki watek, a szkoda  😈

    Może twórcy serialu nie mieli na tyle odwagi, żeby ten temat poruszyć? Myślę, że mógłby być ciekawy ale chyba jest jeszcze za wcześnie - jak wynika z odpowiedzi na ten post...

    no bo przeciez ludzkosc posunęła się w rozwoju, musiały za tym postępować zmiany obyczajowe, które rozpoczęły się przeciez juz w naszych czasach.

    Mam nadzieję, że tak i że nie ma takiego podejścia jak niektórzy dyskutanci - panowie słowo "pedał" jest obraźliwe i nie należy go używać w publicznej dyskusji. To świadczy tylko o Was. 🙁

    Można prezentować swoje poglądy bez obrażania innych!

    w końcu homosekksualizm - oprócz tego że moralnie karygodny jest również NIELOGICZNY

    Nie narzucaj innym swojej moralności - dla mnie nie jest. Uważam, że zaglądanie innym do łóżka i osądzanie tego co tam robią jest świadectwem braku kultury i poszanowania dla cudzej prywatności.

    A logiczni są tylko Wolkanie - ludzie raczej nie. I nawet przez te 400 raczej się to nie zmieni.

    normą jest hetero - taki porządek świata sankcjonuje również Biblia, Koran, oraz mnóstwo innych świętych tekstów różnych religii.

    Normą? Dla kogo? Kto ustanowił taką normę? Kiedyś w pewnym kraju normą było donosicielstwo, w innym rasizm... Normy się zmieniają - jeżeli napisałbyś, że nie normą ale większością to możnaby się było zgodzić a tak...

    Poza tym nie wszyscy są wierzący (a w treku większość pokazanych postaci jest chyba ateistami lub agnostykami) i nie dla wszystkich Biblia, Koran i inne święte teksty stanowią wykładnik moralności i drogowskaz jak postępować w życiu. I trzeba o tym pamiętać.

    tak na serio to nie mam nic przeciwko pedałom, o ile trzymają się zdala odemnie...

    Przy takim podejściu możesz być tego pewien. I może jednak zaczniesz używać innych określeń - to nie jest zbyt eleganckie i świadczy o Tobie a nie o osobach, które próbujesz obrazić.

    ale w Star Treku? no w sumie można - niby jedną z głównych myśli zawartych w ST jest propagowanie tolerancji:)

    Właśnie! Może warto sobie to uświadomić - tolerancja polega również na nieobrażaniu (zwłaszcza publicznym) ludzi których poglądy czy też preferencje seksualne nam się nie podobają.

    BTW: A dlaczego nie w Treku? Przestaniesz oglądać?

    w przyszlosci takie choroby zostaly wyleczone... ot i cala prawda..

    Muszę Cię zmartwić - homoseksualizm nie jest chorobą, przynajmniej w rozumieniu ziemskiej medycyny. Może na Qu'o'nos jest inaczej...

    a tak w ogole to jest takie slowo "idyllicze" ? 🙄

    "Idyllicze" nie ale "idylliczne" na pewno tak. 😛

    Coen
    Participant
    #16516

    Co do logiczności homoseksualizmu to rdo ma zupełną racje. Akt płciowy logicznie rzecz biorąc ma tylko jedną funkcje - zapewnić przetrwanie gatunku. A w tym względzie co by nie powiedzieć homoseksualiści są bezużyteczni. Dlatego homoseksualizm jako bezproduktywny jest nielogiczny.

    Natomiast co do tego dlaczego niema homoseksualizm lecząc zarówno jego genetyczna jak i psychologiczną odmianę.

    Natomiast wśród obcych ras to raz w TNG była jakąś właśnie taka homoseksualizmowa rasa co jej przedstawicielka z Rikerem romansowała (nie pamiętam dokładnie odcinka wiec możliwe ze się mylę)

    A i swoja drogą zgadzam się w zupełności z Krugiem

    Xalein
    Participant
    #16518

    Co do logiczności homoseksualizmu to rdo ma zupełną racje. Akt płciowy logicznie rzecz biorąc ma tylko jedną funkcje - zapewnić przetrwanie gatunku. A w tym względzie co by nie powiedzieć homoseksualiści są bezużyteczni. Dlatego homoseksualizm jako bezproduktywny jest nielogiczny.

    Czyli jesli ktos podejmuje akt plciowy heteroseksualny, ktory nie ma na celu zapewnienia przetrawnia gatunku, tylko wyniesienie z tego przyjemnosci tez nie jest logiczne.

    Gosiek
    Participant
    #16519

    kiedy to w Polsce homoseksualisci sa uznawani za mniejszosc? wogole od kiedy to w Polsce homoseksualisci uznawani sa za odrebna grupe? he? nie ma zadnej ustawy ustanawiajacej takie cos

    To nie ustawa decyduje o istnieniu jakiejś grupy ale odrębność (kulturowa, religijna czy w końcu seksualna) danego środowiska. Ustawa może co najwyżej ten stan usankcjonować. I jest tak nie tylko w Polsce ale i w innych krajach.

    A za mniejszość są uznawani mniej więcej od 1989 roku - od wtedy można o tym otwarcie mówić, wcześniej temat był tabu.

    Coen
    Participant
    #16522

    Worf: dokładnie, dlatego w logicznej społeczności Wolkan statystyczna para wolkan uprawia sex raz na 7 lat, kiedy jest to konieczne. Gosiek: czyli my tutaj wszyscy jesteśmy mniejszością trekową w Polsce. Zaś ja i moi znajomi jesteśmy mniejszością RPG'owców tak?

    Kruge
    Participant
    #16523

    a jednak jeszcze dodam od siebie troche

    jak Coen napisal (i wyzej rdo), homoseksualizm to choroba o podlozu zarowno genetycznym i psychologicznym. jedynie poprzez (wielce watpliwa, jak w innych sytuacjach rowniez) 'postepowosc' amerykanow powstalo takie cos, jak mniejszosc homoseksualna. tak, drodzy forumowicze, to jest choroba. co juz dawno udowodniono. co do takiego niefortunnego obrotu sprawy duzy udzial maja rowniez kampanie wyborcze... dzieki takim 'postepowym' haslom kandydaci zbieraja glosy wyborcow (glownie w stanach), dzieki swojej (tutaj zdecydowanie zle ulokowanej) 'tolerancji'.

    mam nadzieje, ze problem homoseksualistow zostanie w rozwiazany (czyt. zostanie znaleziony skuteczny sposob na wyleczenie tej choroby), bo nie zycze sobie, by moje przyszle dzieci przebywaly w ich towarzystwie, jak rowniez by moim dzieciom wbijane byly zle pojete hasla tolerancji wzgledem takiego zachowania.

    na koniec... czy twierdzenie, ze zespol down'a nalezy leczyc (przynajmniej szukac sposobu na pomoc tym ludziom) rowniez bedzie uwazane za obrazanie mniejszosci narodowej? nie sadze... chorzy na te chorobe wlasnie ow mniejszosc tworza (w przeciwienstwie do homoseksualistow). wiec stiwerdzenie, ze nalezy homoseksualistow leczyc, nie jest obrazaniem ich (bo proba wyleczenia kogos z choroby jest wyrazem checi pomocy tej osobie), a tym bardziej nie jest obrazaniem mniejszosci, ktorej ow homoseksualisci w Polsce nie tworza. koniec kropka.

    Xalein
    Participant
    #16524

    Worf: dokładnie, dlatego w logicznej społeczności Wolkan statystyczna para wolkan uprawia sex raz na 7 lat, kiedy jest to konieczne.

    To jezeli ludzie nie postepuja w tych sferach logicznie, to dlaczego homoseksualizm mialby byc czyms odchodzacym od normy.

    Zakaladajac mamy dwie pary jedna homoseksualna a druga heteroseksualna, oby dwie sie kochaja, heteroseksualna nie chce miec dzieci, czyli logicznie rzecz biorac sa odchylem od normy, bo nie maja na celu utrzymania przetrwania gatunku.

    Coen
    Participant
    #16525

    Worf: ale my nie mówiliśmy o normach, tylko o logiczności homoseksualizmu, a para która podałeś nie chcąc mieć dzieci, mając odpowiednie warunki materialne również postępuję nielogicznie, jednak ludzie nigdy nie byli logiczną rasa. Ale zwróć uwagę iż nigdy moim argumentem nie było ze homoseksualizm wyleczono bo był nie logiczny. Udowadniałem tylko ze rdo miał racje pisząc iż nie jest logiczny

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 278 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram