Forum Fantastyka Star Trek A co z postacją "Q"?

A co z postacją "Q"?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 70 total)
  • Author
    Participant

Tak, oczywiście znam tę historię, a ostatecznie jestem nawet skłonny uwierzyć iż z jednego jeziorka, gdzieś pod biegunem powstało życie, a "raczej" jałowej planecie." OK Ale jednak ciekawi mnie kwestia tych kolonistów. A żeby jeszcze bardziej podpaść 😉 zapytam: Czy "Q" nie mogło tam namieszać?Zanim dostanę "po głowie" (-: dodam - DLACZEGO Romulanie i ludzie ( jedni byli inni nadal są) zafascynowani ( może to złe słowo), kulturą, całym klimatem Rzymskim??! Na stronce jest całkiem zgrabne wyjaśnienie. Pytam więc, czy np. "Q" nie chciało być kiedyś czczone niczym Bogowie przez inne rasy, i wywierało tak znaczący wpływ?Zapraszam do polemiki!Ps. prosze nie brać dosłownie tej "fascynacji Rzymem" bo jasnym jest że Romulanie nigdy nie mieli nic wspólnego z ludzką kultura klasyczną.

Q
    Participant

Q i cale Continuum nie potrzebuje ani czci ani traktowania jak bogowie, takie drobiazgi nas nie interesują!!!

Jak to powiedział Ixion strzeżemy tylko spokoju i utrzymujemy Wszechświat w ryzach, by inne rasy przez swoją infantylność, dumę i wrodzoną głupotę nie doprowadziły do jego zagłady.

A jeśli ktoś nas nie rozumie i nie chce zrozumieć to jego sprawa, sam na siebie bicz kręci.

Wiem, że trudno pojąć jest sens działania Continuum, ale My nic nie robimy za kogoś, dajemy mu tylko wskazówki tak jak daliśmy Picardowi w ALL THE GOOD THINGS.

Co do górowania Picarda nad Q to powiem tylko tyle, gdybyśmy nie dali na początku mu takiego wrażenia, jego losy potoczyły by się inaczej i nie osiągnęlibyśmy zamierzonego celu. Gra pozorów-Kocham ją!!!

Co do Romulan i Volkan to na pewno istnieje pewna niezerowa ilość wszechświatów równoległych w których przesiedliliśmy Volkan na Romulusa i istnieje pewna niezerowa ilość wszechświatów równoległych w których przesiedliliśmy Romulan na Volkana i istnieje pewna niezerowa ilość wszechświatów równoległych w których nawet ich nie odwiedziliśmy.

Co do braku uczuć to jest taki film podobny troche do Matrixa zowie się "EQilibrium" mi się bardziej podobal niż Matrix II i III.

POLECAM...

Verrix Senoya
    Participant

Q!Cóż za doskonała odpowiedz, na prawdę nic innego by tej kwestii nie wyjaśniło tak dogłębnie a zarazem oględnie jak twoja Teoria, ( przez duże T bo w nią wierzyć trzeba 😉 ) Nie nabijam się!!! To w stylu Q by wszystko brać jako większą całość. Uważam się za przekonanego co do pochodzenia tych ras, czyli dalej nic nie wiem 💡 To sprawia, że :ir: są jeszcze bardziej enigmatyczni!Mnie odpowiedz w pełni satysfakcjonuje (-:

mattik
    Participant

Mi wbrew pozorom dużo na temat Q "powiedział" odcinek Voyka Q2....Mam jedno pytanko do Q: Dlaczego wszyscy Q nazywają się Q? Bo może to śmiesznie zabrzmieć: syn Q Q został skazany przez sąd Kontinuum Q na 😛 Czy wie ktoś jak wyglądają w tej chwili stosunki dyplomatyczne UFP i Romulanami (Gwiezdne Imperium Romulańskie???)???

tolo
    Participant

Volkanie skolonizowali planetę na której mieszkają? No nie!! A skąd to niby mieliby przybyć?

Q__
    Participant
    Q__
    Participant
    Pleiades
    Participant

Zaznaczam sobie do obejrzenia po obejrzeniu PIC.

Ale ogólnie Q mnie fascynują. Zwłaszcza "nasz" Q, który uwielbiał wnerwiać Picarda i kochał się Kasieńce <3

Q__
    Participant

Ale ogólnie Q mnie fascynują.

Nie tylko Ciebie 😉 .

i kochał się Kasieńce <3

A o tym nawet nie przypominaj... 😛

Pleiades
    Participant

A o tym nawet nie przypominaj... 😛

A czemu? Ja też się kocham w Kasieńce (chociaż bardziej w Seven), moja córka ma właśnie po niej na drugie imię Katarzyna 😀

Q__
    Participant

A czemu?

Tu nie chodzi o to, że odmawiam Kaśce zalet (są odcinki, w których sam ją b. lubię), a o to, że zakochanie przy takiej różnicy możliwości i intelektualnych potencjałów nie wydaje mi się możliwe (o ile nie mamy go odbierać jako czegoś na kształt zoofilii ze strony Q).

Pleiades
    Participant

a o to, że zakochanie przy takiej różnicy możliwości i intelektualnych potencjałów nie wydaje mi się możliwe (o ile nie mamy go odbierać jako czegoś na kształt zoofilii ze strony Q).

Ty to masz skojarzenia... A skąd takie przekonanie o niezwykłym intelekcie Q? To, że są rasą wszechmocną nie znaczy jeszcze, że intelekt też mają ponadprzeciętny. Odnoszę wrażenie, że to takie kosmiczne dzieci, bawią się we wszechświecie jak w piaskownicy. A tutaj poirytujemy jakiegoś kapitana, a tu przesuniemy planetkę, etc. Najbardziej bawi się chyba "nasz" Q, nie znamy innych Q, ale ten "nasz" jest takim trochę dzieckiem. Zresztą raz nawet z Kontinuum Q za te zabawy wyleciał, więc jednak nie do końca z nim wszystko w porządku. Kasieńka go zafascynowała i nie widzę w tym nic zdrożnego.

Q__
    Participant

A skąd takie przekonanie o niezwykłym intelekcie Q?

Z ekranu, ze wzmianki, że Q posiada "IQ of two thousand and five.", z faktu, że jego gatunek to stara i zaawansowana cywilizacja.

Kasieńka go zafascynowała i nie widzę w tym nic zdrożnego.

A ja znów kompletnie nie łykam idei - typowej zwł. dla komiksów i fantasy - że jacyś potężni Obcy, bogowie, demony, wyższe byty, manifestacje abstrakcyjnych idei itp. mogą fascynować się ludźmi inaczej, niż jak mikrobiolog preparatem, który ma na szkiełku. Ba, nawet w to, że kilkusetletni wampir miałby o czym gadać ze zwykłym śmiertelnikiem niezbyt wierzę.

Smok Eustachy
    Participant

A ja znów kompletnie nie łykam idei - typowej zwł. dla komiksów i fantasy - że jacyś potężni Obcy, bogowie, demony, wyższe byty, manifestacje abstrakcyjnych idei itp. mogą fascynować się ludźmi inaczej, niż jak mikrobiolog preparatem, który ma na szkiełku. Ba, nawet w to, że kilkusetletni wampir miałby o czym gadać ze zwykłym śmiertelnikiem niezbyt wierzę.

A cycki?

Q__
    Participant

A 1. taki GOLEM XIV też na nie leciał? 2. Q w naturalnej postaci w ogóle je posiadają?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 70 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram