Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka A co wy myslicie o naszym kraju?

A co wy myslicie o naszym kraju?

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 155 total)
  • Author
    Participant

Tak w sumie, to wiecie jeszcze o co się spieracie?

Nie do końca.. Ale popatrz na dyskusję o Unii Europejskiej 🙂

tolo
    Participant

Za chwilę spojrzę. Dziwi mnie tylko wielkość tych postó.

Ixion
    Participant

Za chwilę spojrzę. Dziwi mnie tylko wielkość tych postó.

Szkoda, że Raphael już nic nie pisze 😉

Ale tak właściwie, to spieramy się o ideologię. Wyższość kapitalizmu nad socjalizmem lub odwrotnie.

Toż to on należy. Wybrał nie najlepszą drogę ,ale do nich należy.

Dla mnie wielcy ludzi zawsze wybierali słuszną drogę, dlatego między innymi są wielcy.

Historia już go oceniła Tyle ,że jest jeszcze jedno przysłowie, historię piszą zwycięzcy. Che nie zwyciężył w sposób militarny więc musiał zwyciężyćw sposób umysłowy. Było to całkowite zaprzeczenie tego co chciał zrobić ("Jestem całkowitym przeciwieństwem Chrystusa [...] Będę walczył wszystką dostępną bronią zamiast poddać się ukrzyżowaniu") w pewnym sensie dał się ukrzyżować. I przez to ukrzyżowanie odniósł większy sukces niż przez wlkę zbrojną.

Nie wiem jaki sukces odniósł? Że stał się idolem dla młodych lewaków? Że nosi się koszulki z jego wizerunkiem, na których zarabiają kapitaliści?

Fidelowi nie pali się umrzeć, a Raul Castro też ma się bardzo dobrze. Niestety...

Jeśli Fidel umrze, to Raula zabiją członkowie reżimu mający dosyć polityki Fidela (to nie moja opinia, tylko ekspertów od tematyki międzynarodowej z „Polityki”). Poza tym wystarczy, że Bush zlikwiduje embargo i reżim sam upadnie.

Wiesz. Tp byli chłopi którzy bali się o swoje rodziny, przyjaciół etc. Kiedy wróg dowiedział się o tym że jakiś chłop pomaga rebeliantom natychmiast wysyłał bombowiec by zniszczyć jego rodzinną wioskę.

Zdrada pozostaje zdradą a przyjaźń przyjaźnią.

Thengel
    Participant

Dla mnie wielcy ludzi zawsze wybierali słuszną drogę, dlatego między innymi są wielcy.

Che wybrał nieodpowiednią drogę ,ale dążył do odpowiedniego celu. I dotarł do tego celu (na Kubie)! Niestety jego wysiłek i śmierć wielu ludzi została zniweczona przez Castro 🙁

Nie wiem jaki sukces odniósł? Że stał się idolem dla młodych lewaków? Że nosi się koszulki z jego wizerunkiem, na których zarabiają kapitaliści?

Rzeczywiście te koszulki mnie rozśmieszają, ale stał się idolem dla całego pokolenia (na pewno dużej jej części) "dzieci kwiatów". I nawet po tylu latach nie został zapomniany i jak widać wybuchają spory o jego postawę.

Jeśli Fidel umrze, to Raula zabiją członkowie reżimu mający dosyć polityki Fidela (to nie moja opinia, tylko ekspertów od tematyki międzynarodowej z „Polityki”). Poza tym wystarczy, że Bush zlikwiduje embargo i reżim sam upadnie. 

He, he.. Jakieś pół roku temu czytałem analizę w Wyborczej w której dowodzono przeciwnemu scenariuszowi 🙂 Będzie co ma być...

Ixion
    Participant

Che wybrał nieodpowiednią drogę ,ale dążył do odpowiedniego celu. I dotarł do tego celu (na Kubie)! Niestety jego wysiłek i śmierć wielu ludzi została zniweczona przez Castro

To, czy dotarł do celu, zależy od tego, czy Kubańczycy wolą socjalizm, czy kapitalizm. Zwykle uczciwi ludzie, pracujący na swoje utrzymanie wolą kapitalizm.

Rzeczywiście te koszulki mnie rozśmieszają, ale stał się idolem dla całego pokolenia (na pewno dużej jej części) "dzieci kwiatów". I nawet po tylu latach nie został zapomniany i jak widać wybuchają spory o jego postawę.

Pokolenie „dzieci kwiatów” dorosło i przekwitło, przechodząc na „Ciemną Stronę Mocy” (to oni stanowią obecnie grupę wiekową o największym znaczeniu, i jakoś socjalizmu nie wprowadzają). Może zawsze znajdzie się grupa ludzi, uważająca go za idola, ale nie będą oni mieli jakichkolwiek szans na wprowadzenie jego idei w życie.

He, he.. Jakieś pół roku temu czytałem analizę w Wyborczej w której dowodzono przeciwnemu scenariuszowi Będzie co ma być...

Przemówienia Fidela stają się coraz krótsze, więc jego koniec też jest niedaleko......

Raphael
    Participant

(...)Szkoda, że Raphael już nic nie pisze ;)(...)

A jednak pisze 😛 . Tak łatwo się mnie nie pozbedziecie 😉 .

Thengel
    Participant

To, czy dotarł do celu, zależy od tego, czy Kubańczycy wolą socjalizm, czy kapitalizm. Zwykle uczciwi ludzie, pracujący na swoje utrzymanie wolą kapitalizm.

He, he... Tyle, że rewolucjoniści na Kubie opanowali tylko jeden z regionów Kuby. Reszty dokonali chłopi!

Pokolenie „dzieci kwiatów” dorosło i przekwitło, przechodząc na „Ciemną Stronę Mocy” (to oni stanowią obecnie grupę wiekową o największym znaczeniu, i jakoś socjalizmu nie wprowadzają). Może zawsze znajdzie się grupa ludzi, uważająca go za idola, ale nie będą oni mieli jakichkolwiek szans na wprowadzenie jego idei w życie.

Tego nie wiemy... 🙂

Przemówienia Fidela stają się coraz krótsze, więc jego koniec też jest niedaleko...... 

Fidela i owszem. Ale ma "godnych" następców.

tolo
    Participant

Socjalizm w sam sobie jest dobry. Równość dla wszystkich, każdemu według potrzeb i najlepsza rzecz nie ma tylu burżuj:o)

Ixion
    Participant

He, he... Tyle, że rewolucjoniści na Kubie opanowali tylko jeden z regionów Kuby. Reszty dokonali chłopi!

Ale zrobili to, bo widzieli szansę obalenia poprzedniego reżimu. Ciekawe, co sądzą teraz?

Tego nie wiemy...

A widzisz gdzieś jakąś rewolucję albo wprowadzanie równości i miłośći?

Socjalizm w sam sobie jest dobry. Równość dla wszystkich, każdemu według potrzeb i najlepsza rzecz nie ma tylu burżuj:o)

Trochę maksym na temat socjalizmu:

Socjaliści wymyślają nie istniejące problemy, zwalczają je, ponoszą klęskę, i winą obarczają antysocjalistów Sowell

Socjalizm to ustrój, który bohatersko walczy z problemami nieznanymi w innych ustrojach Stefan Kisielewski

Nie ma takiej niegodziwości, do której nie posunie się socjalistyczny rząd gdy mu zabraknie pieniędzy.

Każdy socjalizm ma tendencję do przejścia w narodowy socjalizm Lord Acton

Nienawiść przebrana w szaty miłości i wierząca na dodatek szczerze, że jest miłością - oto czym jest socjalizm Mirosław Dzielski

Wypowiedzieli wojnę biedzie i bieda wygrała Ronald Reagan

tolo
    Participant

Same cytaty, a masz jakieś własne zdanie na ten temat?

Ixion
    Participant

Same cytaty, a masz jakieś własne zdanie na ten temat?

Napisałem same cytaty, bo moja dyskusja o socjalizmie z Thengelem (w topicu o UE) była tak długa i rozbudowana, że postanowiłem napisać coś nowego 🙂 Ale jeśli mam pisać argumenty od nowa to nie mam nic przeciw temu.

tolo
    Participant

Jeśli o mnie chodzi to możesz dawać same cytaty. Nie chcę się >>wpie****ć<< w waszą dyskusję.

Thengel
    Participant

Socjaliści wymyślają nie istniejące problemy, zwalczają je, ponoszą klęskę, i winą obarczają antysocjalistów Sowell 

Zabawne.. Socjaliści wymyślili to, że w takiej Argentynie jeden lata helikopterem do pracy, a inny je trawę....

Socjalizm to ustrój, który bohatersko walczy z problemami nieznanymi w innych ustrojach Stefan Kisielewski 

Patrz wyżej.

Nie ma takiej niegodziwości, do której nie posunie się socjalistyczny rząd gdy mu zabraknie pieniędzy. 

Każdy socjalizm ma tendencję do przejścia w narodowy socjalizm Lord Acton 

Hmmm... Człowiek chyba nie wiedział co to nazizm a co socjalizm.

Nienawiść przebrana w szaty miłości i wierząca na dodatek szczerze, że jest miłością - oto czym jest socjalizm Mirosław Dzielski

Nienawiść w nic nie przebrana i wierząca na dodatek szczerze, że jest miłością - oto czym jest kapitalizm Thengel

Wypowiedzieli wojnę biedzie i bieda wygrała Ronald Reagan

Ten pan niech zjeżdża na drzewo prostować banany. Najlepiej do Nikaragui to zobaczy jak im tam wspaniale pomógł. Niestety Saddam już nie będzie mógł go przyjąć w Iraku bo go ostatnio złapali...

Ixion
    Participant

Zabawne.. Socjaliści wymyślili to, że w takiej Argentynie jeden lata helikopterem do pracy, a inny je trawę....

To nie jest problem, jeżeli uczciwie kupił ten helikopter.

Hmmm... Człowiek chyba nie wiedział co to nazizm a co socjalizm.

Chyba jednak wiedział.......... Popatrz na to, co dzieje się w Serbii.

Nienawiść w nic nie przebrana i wierząca na dodatek szczerze, że jest miłością - oto czym jest kapitalizm

Kapitalizm to wolność, wolność i nic więcej!

Ten pan niech zjeżdża na drzewo prostować banany. Najlepiej do Nikaragui to zobaczy jak im tam wspaniale pomógł. Niestety Saddam już nie będzie mógł go przyjąć w Iraku bo go ostatnio złapali...

Ronald Reagan to najwybitniejszy prezydent USA w XX wieku. Może nie wszystko mu się udało, ale to czego dokonał, to między innymi pokonanie ZSRR i wprowadzenie w USA szybkiego wzrostu gospodarczego.

Jeśli o mnie chodzi to możesz dawać same cytaty. Nie chcę się >>wpie****<< w waszą dyskusję.

Kolejna osoba do dyskusji to żaden problem. Jeden socjalista w tę czy tamtą stronę nie robi różnicy 😉 Więc jeśli nie zgadzasz się z tym, co piszę, to zapraszam do polemiki.

Thengel
    Participant

To nie jest problem, jeżeli uczciwie kupił ten helikopter.

Nie rzeczywiście to nie jest problem. Jeżeli nie widzisz w tym problemu to chyba jesteś pozbawiony ludzkich uczuć!

Chyba jednak wiedział.......... Popatrz na to, co dzieje się w Serbii.

W każdym systemie do władzy mogą dojść faszyści. A socjalizm (prawdziwy) jest na to właściwie nie narażony, gdyż socjalizm ma zapisany w założeniach internacjonalizm.

Kapitalizm to wolność, wolność i nic więcej!

No dobrze. Czyli nawet nie udaje,że jest miłością.

Ronald Reagan to najwybitniejszy prezydent USA w XX wieku. Może nie wszystko mu się udało, ale to czego dokonał, to między innymi pokonanie ZSRR i wprowadzenie w USA szybkiego wzrostu gospodarczego. 

He he.. I kto tu mówił o relatywizmie.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 155 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram