Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online 9 razy to samo za jedyne 100 dolarów!

9 razy to samo za jedyne 100 dolarów!

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #7764

    Dołączona grafika

    Znamy już szczegóły na temat ulepszonych wariantów Dyson Science Destroyers. Już w najbliższy czwartek każda frakcja otrzyma trzy nowe wersje tej klasy do nabycia w C-Store. Gracze będą mogli zakupić okręty pojedynczo w cenie 2500 Zen, w bundlu dla danej frakcji w cenie 5000 Zen, lub w "okazyjnym" pakiecie zawierającym wszystkie 9 okrętów za "jedyne" 10,000 Zen.

    [more]

    W porównaniu do wariantu darmowego poszczególne wersje Advanced Dyson Science Destroyers otrzymały dodatkowy slot na konsole (inny w zależności od klasy), zwiększoną wytrzymałość oraz stanowisko boff Lt. Universal zamiast Lt. Science. Każdy wariant wyposażony będzie także w unikatową konsolę, które w komplecie razem z Solanae Secondary Deflektor dostępnym z wersji rocznicowej tworzą set z własnym zestawem pasywnych bonusów.

    Uwaga: "okazyjny" pakiet wszystkich 9 okrętów będzie można nabyć tylko i wyłącznie, jeśli nie posiadamy zakupionego żadnego wariantu Advanced Dyson Science Destroyers. Zakup pojedynczej sztuki lub bundla sprawi, że pakiet wszystkich 9 okrętów przestanie być na danym koncie dostępny.

    Źródło: Season 8 Dev Blog #50, Season 8 Dev Blog #51[/more]

    domirex
    Participant
    #116305

    Jestem ciekawy który Polak by to kupił wszystko.

    Slawek
    Moderator
    #116306

    Za Zen zdobyte przez wymianę Dilithium zapewne trochę osób by się znalazło. Sam rozważałem taką opcję dopóki nie przeczytałem, że okręty nie będą miały dostępu do poszycia kadłuba danej frakcji (tj. wszystkie będą białe/szare). A i to tylko dla zasady "by mieć", bo jakoś mnie nie porywa ten design.Za prawdziwą gotówkę jednak nijak te okręty są warte zakupu niezależnie od waluty - nawet w "okazyjnym" pakiecie. Toż to nic innego jak ten sam okręt sprzedawany 9 razy. Nawet różnic w statystykach nie ma jakichś znaczących - raptem inny slot na konsole w zależności od wariantu. Stanowiska boff czy poziomy mocy są identyczne w każdym przypadku. A jeśli wersja "demonstracyjna" z nowego FE jest jakimkolwiek wyznacznikiem jakości, to nowe konsole tradycyjnie stanowić będą przerost formy nad treścią i lepiej będzie wyposażyć się w konsole dające pasywne bonusy.

    Vanhaser
    Participant
    #116309

    Polaków, którzy mogą sobie pozwolić na takie zakupy nie brakuje. Wielu gra w o wiele droższe gry i potrafi wydać nawet kilkaset złotych, "bo jest wojna". Nie tylko w pierwszoligowych grach, ale nawet w webowych pionkach typu C&C.Osobna sprawa czy jest jakikolwiek sens kupowania tylu takich samych statków (dość specjalistycznych), które po zafitowaniu niczym się od siebie nie różnią. Dodatkowy slot gdziekolwiek by nie był, to i tak zostanie zapchany jakąś konsolą uniwersalną z buffem damage, crit itp. Konsole setu jak wyglądają mniej, więcej - widzieliśmy w działaniu na misji. Kilka metashieldów i jedno pierdnięcie. Wszystko raz na kilka minut. Trudno się zatem nie zgodzić, że wciskają nam za spore pieniądze marketingowy bullshit, któremu nie można nawet nadać ulubionego skina.Polatałem chwilę w secie Solanae. Pierwszy szok - czemu to się rozpada tam gdzie T3 by dał radę? Potem szybkie ustawienie boffów pod bonusy seta i 2 deflektora (ssawki). W trybie sci stateczek zaczął się leczyć i trzymać. W trybie taktycznym, bo ja wiem. Po co mi ten cannon? Statek po wyłączeniu drugiego deflektora się sypie, Może do bicia jakiegoś singla. No dobra - zawsze coś inaczej błyska. Z braku shield skina dobre i to :DJako darmowy statek sci dla KDF i Romulan - OK, warto mieć. Kupić jakąś ulepszoną sztukę, czy wszystkie, to trzeba naprawdę taki latawiec polubić.

    domirex
    Participant
    #116317

    okręt nie jest zły ale wsadzanie 3 wersji które mają tylko inną liczbę konsoli to trochę przegięcie. Ten okręt jest pierwszym który ma zminną ilośc dostępnych broni. Jak dlamnie to ecorta z dużą ilośćią slotów sci i tak go trzeba traktować rzucić na dzień dobry gravity a potem koń czyć ich na cannonach (pamiętać o tactical mod). Jestem ciekaw czy za rok będzie solanae battle cruiser

    Melnikor
    Participant
    #116318

    Za rok wklepią nowego arcywroga np. bezpośrednio Iconian i będziesz latał ich okrętami. A o Solane już zapomnisz.

    I. Thorne
    Participant
    #116319

    Zauwazyliscie, ze jak dawali dobre okrety Voth to kazdy biadolil, ze to przegiete statki. Jak teraz dali slabsze Hirogenow i wyzej opisany to biadolicie, ze slabe. Nigdy graczom sie nie dogodzi :>

    Odan
    Participant
    #116338

    I. Thorne dobrze gadaOdysey/Bortasqu/Vesta/Kumari i inne bundle to waszym tokiem rozumowania są niepotrzebne bo statki różnią się tylko rozkładem jednej konsoli :>

    Vanhaser
    Participant
    #116342

    Błędne podejście.Rocznicowy statek podobnie jak poprzednie, to fajny prezent. Możliwość kupna ulepszonej wersji np Ambasadora, to atrakcja dla gracza, ale gra to zwykły biznes, a gracz jest w nim klientem.Układ producent - sprzedawca vs klient opiera się o równoważenie podaży i popytu.Zakup budla z 3 statków, to już inwestycja i atrakcją są konsole, a nie tylko slot na statku, bo gdyby o niego głównie chodziło, to nie bundle byłyby kupowane a głównie konkretne typy. Z tego co się orientuję bundle dobrze się sprzedają.Zaproponowano nam właśnie super bundla z 9 statków. Statków, których różnice techniczne są pomijalne i nie zaproponowano w sumie nic co miałoby by skłonić gracza do latania taką ilością takich samych statków.Tej przerośniętej inwestycji brakuje czegoś co dałoby motywację do czegokolwiek poza rozpakowaniem, zdjęciem konsoli i skasowaniem. Jako klient Cryptica życzyłbym sobie aby sprzedawca postarał się bardziej, bo zniżka na 9 Polonezów nie czyni z nich jednego Ferrari. Zaczyna być mi szkoda miejsca w garażu, a aby oferta stała się atrakcyjna wystarczyłoby poza kosmetyką zmienić minimalnie parametry statków i dać powód dla którego używanie nawet 3 typów na postać byłoby ciekawe, bo teraz tak nie jest.Natomiast sam stateczek "solo" jest OK, a nawet set Solanae z buffe hulla się przyda 😉

    Slawek
    Moderator
    #116343

    Poprzednie bundle przynajmniej zawierały okręty różniące się - choćby w minimalnym stopniu - statystykami, a nie samą konsolą. Ot chociażby domyślne poziomy mocy były inne. Naukowy Odyssey i Bortasqu posiadały Sensor Analysis. Vesta oferowała w miarę przyzwoitą customizację. Kumari różniły się stanowiskami boff - np. możesz wziąć wariant z 5 konsolami taktycznymi, ale wtedy będziesz zmuszony latać z trzema stanowiskami taktycznymi (Cmdr. Lt.Cmdr. i Lt.). Generalnie wybór pomiędzy poszczególnymi wariantami sprowadzał się do czegoś więcej jak +1 konsola więcej.Tymczasem te okręty Dysona są niczym robione na odwal. Nie mam prawdę mówiąc nic przeciwko sprzedawaniu tego samego okrętu osobno trzem frakcjom, bo w tym przypadku przynajmniej różnią się one z wyglądu, ale oprócz tego bundle jest po prostu słaby.Jedyna różnica względem wariantu darmowego, to zamiana stanowiska Lt.Sci na Lt.Uni. Między sobą okręty nie różnią się absolutnie niczym, oprócz bonusowej konsoli. Tymczasem konsole specjalne są po prostu słabe. W PvE ledwo byłem w stanie dostrzec jakikolwiek ich efekt, podczas gdy w PvP jedynie słyszałem ich działanie kiedy używane były przez innych graczy. Słyszałem, bo też nie widziałem, żebym otrzymywał jakieś obrażenia, a i sami gracze jakoś szczególnie dłużej nie przeżywali ostrzału.Zły jestem także na skromne opcje customizacji. Wszystkie okręty wyglądają tak samo, a różnice są tylko powierzchowne. Nie można także dać im materiału poszycia kadłuba poszczególnych frakcji. Bardzo bym chciał zobaczyć wariant romulański w klasycznym zielonym stylu, albo klingoński w brązowym, ale o ile nie używa się osłon z odpowiednim efektem wizualnym, to wszystkie Dysony będą białe/szare. W dodatku wyszło na jaw, że to była świadoma decyzja Cryptic - mimo tego, że w niedawnym blogu napisali, iż teoretycznie każdy okręt jest w stanie użyć każdego stylu poszycia, to oni nie udostępnili Dysonom kadłubów standardowych dla danej frakcji.Ja dałem na to zeny zdobyte przez wymianę dilithium, więc tak naprawdę nie wydałem na to złamanego grosza. Gdybym jednak był jednym z tych graczy, co kupują produkty w grze, to powyższy bundle z pewnością uznałbym za wyrzucenie pieniędzy w błoto.

    Odan
    Participant
    #116352

    poza konsolami, federacyjny i romulański mają większy modyfikator tarcz (1,457) niż klingoński (te mają mocniejszy hull), rom i kdf maja cloak i każdy ma inną ilość załogi (kdf 1000, fed 600, rom 800), także każdy z tych 9 statków jest unikatowy i nie ma odpowiednika po przeciwnej frakcji.to tak dla ścisłości ;D

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram