Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki 9 najlepszych seriali science-fiction

9 najlepszych seriali science-fiction

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 115 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #76034

    A ja to bym chciała obejrzeć "Zagubionego w czasie" ze Scottem Bakulą. kiedyś mi się podobało, choc teraz też pewnie oceniłabym to surowiej. I wiecie, co jeszcze chciałabym zobaczyc? Taką bajeczkę "Jazon z Gwiezdnego Patrolu". Po prostu z ciekawości, by wskrzesić wspomnienia.

    Lo'Rel
    Participant
    #76038

    Zagubionego w czasie nie obejrzałem nawet odcinka w całości. Po prostu mnie nie interesował. Podobnie jak SG1, choć tu mam na koncie kilka odcinków ale bodajże ich liczba zakończyłaby się na palcach drugiej ręki.

    Coen
    Participant
    #76040

    Z seriali o kombinacjach czasowych dużo bardziej do gustu przypadła mi "Misja w Czasie" czyli po angielsku 7 Days 🙂

    biku1
    Participant
    #76041

    Chciałam odświeżyć sobie w tym roku... i przebrnęłam ledwo przez pilota 😆 Pewne filmy tracą z wiekiem widza, przynajmniej w moim przypadku.

    Smutne to ale prawdziwie. Niektóre pozycje filmowe lepiej niech zostaną w naszych wspominaniach jako magiczne przeżycia z dzieciństwa. Obecnie wracając do takich retro pozycji można się srodze rozczarować bo inaczej to zostało przez nas zapamiętane i ubarwione przez młodą wyobraźnię a inaczej to ocenimy obecnie po odświeżeniu.

    I wiecie, co jeszcze chciałabym zobaczyc? Taką bajeczkę "Jazon z Gwiezdnego Patrolu". Po prostu z ciekawości, by wskrzesić wspomnienia.

    Też swoisty "klasyk" tamtych czasów.

    Ale jak się ogląda obecnie "Jazon z gwiezdnego patrolu - intro" lub troszkę więcej trwający "Epizod 1" to sama powiedz co o tym dzisiaj sądzisz. 😉 😆

    Choć gra tam np James Doohan czyli Scotty z ST to i tak długo się nie da tego oglądać.

    Lepiej niech pozostanie we wspomnieniach.

    Eviva
    Participant
    #76042

    Wiem, że lepiej nie odświeżać wspomnień zbyt nachalnie, mozna się rozczarować. Dziecięce oczy widzą inaczej niz oczy starego doświadczonego.

    zdarom
    Participant
    #76047

    Slidersów też kiedyś oglądałem namiętnie, w tym przypadku faktycznie z wiekiem mi przeszło. Ale jest jeszcze "Po Tamtej Stronie" choć to nie jest typowy tasiemiec sci-fi.

    Mi tego serialu bardzo brakuje i szkoda że Jerry O'Connell grający Quina jako późniejszy producent rzucił się na kasę i chciał na siłę trzymać w tym serialu brata przez co wszystko padło w 5 sezonie. To był wswpaniały serial i bardzo chętnie do niego wracam, on mi z wiekiem nie stracił na jakości.

    Lo'Rel
    Participant
    #76049

    E tam, ja czasem też sobie obejrzę jakiś odcinek, ale nie z takim szalejem w oczach jak kiedyś 🙂

    Flashbones
    Participant
    #76079

    Ja Slidersów widziałem 4 sezony które były bardzo dobre i 5 kilka odcinków dalej nie oglądałem bo jakoś spadł poziom i było coraz gorzej, może kiedyś dokończę.

    zdarom
    Participant
    #76091

    Dokończyć warto ale poziomu to 5 sezon prawie nie ma. Poziom zaczął spadać po śmierci prof. Arturo, a gdy pozbyli się Wade, to już była porażka.

    Flashbones
    Participant
    #76099

    Śmierć prof. Arturo i pozbycie się Wade to totalna porażka, bez nich to już było nie to samo, poziom znacznie się obniżył.

    Takeda
    Participant
    #76102

    Strasznie kosmiczna ta lista, bardzo jednostronne spojrzenie na sci-fi. Jak dla mnie to Top 9 wygląda tak:1. Czynnik Psi2. Po tamtej stronie3. Sliders (sezon 1-4, no i bez odcinków z tymi Kromagami)4. ST TNG (za utopijną, socjalistyczną, sterylną i humanitarną przyszłość)5. ST VOY ( Borg :))6. SG-17. GITS SAC (udane rozwiniecie kinowego Ducha w pancerzu)8. Seaqest (wytrzymuje próbę czasu, dodatkowo jest perełką sci-fi bo mało w oceanach się działo pod patronatem X muzy)9. Lexx (mimo, że czasem miałem wrażenie, że oglądając go w obcym języku rozumiejąc połowę niewiele traciłem w stosunku do polskiego lektora)PS: Witam wszystkich przy okazji mojego pierwszego posta na tym forum 🙂

    Eviva
    Participant
    #76107

    A witaj nam, witaj, jasny hospodynie.Mam nadzieje, że zostaniesz na dłużej.

    Cross
    Keymaster
    #76110

    8. Seaquest (wytrzymuje próbę czasu, dodatkowo jest perełką sci-fi bo mało w oceanach się działo pod patronatem X muzy)

    Niestety, a ja np. bardzo lubię ten klimat, dlatego tolerowałem nawet Surface 🙂 Z kinówek była jeszcze Kula...

    Toreth
    Participant
    #76117

    Dokończyć warto ale poziomu to 5 sezon prawie nie ma. Poziom zaczął spadać po śmierci prof. Arturo, a gdy pozbyli się Wade, to już była porażka.

    Dokładnie.

    Z tego co czytałam Ryes-Davis odszedł, bo nie podobało mu się, co robili z jego postacią i jak ją chcieli (czy też nie chcieli) rozwijać. Szkoda.

    1. Czynnik Psi

    O, bardzo dobry serial, przynajmniej do pewnego momentu. Pod koniec zaczęli za bardzo politykować i kombinować, zamiast skupiać się nad zjawiskami i poziom spadł.

    Eviva
    Participant
    #76130

    1. Czynnik Psi

    O, bardzo dobry serial, przynajmniej do pewnego momentu. Pod koniec zaczęli za bardzo politykować i kombinować, zamiast skupiać się nad zjawiskami i poziom spadł.

    Najlepszy był IMHO sezon pierwszy, aż do śmierci Connora. Potem jeszcze się jakoś trzymali, ale pod koniec faktycznie zaczęli przeginac i poziom spadł. Szkoda, bo to było naprawdę dobre.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 115 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram