Forum Fantastyka Star Trek 40 rocznica STAR TREK

40 rocznica STAR TREK

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 94 total)
  • Author
    Posts
  • izbkp
    Participant
    #44746

    Daję Wam po prostu do zrozumienia, czego niestety nie widzicie, że Pah Wraith próbował w ramach małopolskiego klubu zrobić ogólnopolską niespodziankę na 40-lecie Star Treka. Więc zarzucanie mu, że nic nie robi z okazji tej rocznicy jest z Waszej strony nadużyciem, które ma na celu wytłumaczenie czemu naskakujecie na niego. Pah Wraith miał prawo napisać swoje zdanie, bo ma czyste sumienie pod względem promowania Star Treka w Polsce.

    Ja mu nic takiego nie zarzucałem. Nie generalizuj więc.

    Dla mnie ta słowa utarczka świadczy tylko o tym, że jeśli ktoś chce coś zrobić i proponuje burzę mózgów, zostanie skrytykowany, aby na przyszłość siedział szybko i postępował jak reszta kolektywu forumowiczów. To dopiero jest komuna - nie wychylaj się, bo dostaniesz po głowie - a nie to co zrobił Pah Wraith.

    Czy Ty w ogóle zrozumiałeś jaki jest główny zarzut postawiony w tym wątku Pahowi?

    I taki mały offtopic: co uważacie za wulgaryzmy? Bo słowo "zesra" zostało u Pah Wraith oznaczone i dostał ostrzeżenie, a słowo "półdupki" u izbkp jakoś nie. Jak to się ma do regulaminu. hę?

    Pomyliłeś wulgaryzm z wyrażeniem potocznym. Słownik języka polskiego to dokladnie definiuje a konkretnie:

    - srać wulg. «wypróżniać się»

    - półdupek pot. «pośladek»

    Domko
    Participant
    #44748

    Dla mnie ta słowa utarczka świadczy tylko o tym, że jeśli ktoś chce coś zrobić i proponuje burzę mózgów, zostanie skrytykowany, aby na przyszłość siedział szybko i postępował jak reszta kolektywu forumowiczów. To dopiero jest komuna - nie wychylaj się, bo dostaniesz po głowie - a nie to co zrobił Pah Wraith.

    Czy Ty w ogóle zrozumiałeś jaki jest główny zarzut postawiony w tym wątku Pahowi?

    Oczywiście, że zrozumiałem. Zarzucasz Pah Wraithowi postawę faszyzującą, a ja stwierdzam, że takowa panuje to cały czas. Wychodzi na to, że w niczym się nie różnicie - tylko prezentujecie inne strony barykady.

    izbkp
    Participant
    #44749

    Oczywiście, że zrozumiałem. Zarzucasz Pah Wraithowi postawę faszyzującą, a ja stwierdzam, że takowa panuje to cały czas. Wychodzi na to, że w niczym się nie różnicie - tylko prezentujecie inne strony barykady.

    Znowu generalizujesz. Konkretnie w stwierdzeniu, że "postawa faszyzująca" (czymkolwiek ona jest) "panuje tu cały czas". Nie zamierzam jednak polemizować z ogólnikami. Krótko zadam więc pytanie: które konkretnie moje słowa, w tym wątku, są faszystowskie?

    Domko
    Participant
    #44750

    Ja pisałem już na startrek.pl, dla mnie EOT, bo ta dyskusja jest po prostu żenująca.

    izbkp
    Participant
    #44751

    Ja pisałem już na startrek.pl, dla mnie EOT, bo ta dyskusja jest po prostu żenująca.

    Mam rozumieć, że skrót EOT oznacza, że postawione wyżej pytanie było dla Ciebie zbyt trudne? Nie mogę także zrozumieć czemu sam bierzesz udział w tej dyskusji skoro jest ona taka żenująca?

    Pah Wraith
    Participant
    #44754

    Zarzucasz mi Piotrze, że ja oburzam sie na to, że nikt nic nie zrobił. Nie. Oburzam się na to, że nikt nawet nie próbował nic zrobić. Do tego zmierzałem w pierwszym poście i uważam, że to co napisałeś o Horizonie: "że liczą się efekty a nie chęci" jest bardzo zabawne, bo uderza właśnie w sedno sprawy.

    Na zakończenie tej jakże miłej rozmowy pragnę dodać, że cenzurowanie cytatów z dzieła artystycznego na każdym innym forum zostałoby poprostu wyśmiane przez użytkowników. Tu sie temu przyklaskuje. Oczywiście, tu, jeśli chce sie komuś skopać "półdupki" to najlepiej to zrobić z pozycji moderatora...

    PS Uwagi co do stylu moich wypowiedzi Moderator powinien zgłaszać na PM a nie offtopikować.

    Slawek
    Moderator
    #44755

    Oburzam się na to, że nikt nawet nie próbował nic zrobić.

    Kurcze jakie to wszystko zamotane. Nie wiedziałem, że będąc fanem treka jestem zobowiązany hucznie obchodzić byle rocznicę. Niestety, nic nie zrobiłem ani nie podsunąłem nawet pomysłu... shame on me. Powiedz mi o Pahu co mam zrobić w ramach pokuty? Wybiczować się? Może od razu powiesić?

    A tak poważnie. Za przeproszeniem gdzieś mam rocznicę. Serial lubię ale jak już powiedziałem nie jestem w żadnym stopniu zobowiązany do rozgłaszanie tego gdzie popadnie, wywieszania plakatów, noszenia na czole nalepek etc. Nie podpisywałem kontraktu na bycie bezmózgim fanatykiem, niczego podobnego nie widziałem w regulaminie forum. Nie czuję się tym samym winny w jakikolwiek sposób. A że Ty postrzegasz całość inaczej to już Twoj własny problem.

    Nikt nic nie próbował zrobić. Cóż... Jako ten wielce zapracowany pomysłodawca tematu (wręcz nie potrafię sobie wyobrazić jak wielkiego wysiłku intelektualnego to wymagało) mogłeś się jeszcze bardziej postarać i dać tym leniwym fanom jakiś przykład. Ale cóż, skoro uważasz, że samo zarzucenie topicu Cie usprawiedliwia i upoważnia do krytyki fanów i wręcz całego forum to ponownie współczuję.

    W dodatku uważam, że przenoszenie i pokazywanie tej całej dyskusji na forum st.pl było po prostu chamskie z Twojej strony. Fora są od dyskusji, ale Tobie się coś nie spodobało więc musiałeś się poskarżyć swym kolegom z sąsiedniego forum i pokazać jaki to trek.pl jest "be" bo ośmielił się na pare słów krytyki. Jednak przeglądając podobny topic na ww. forum tam także nie zauważyłem jakichkolwiek efektów 'pracy'. No chyba, że mamy w to wliczyć 'wpisujcie miasta' ;>.

    Long story short - Pah, nie każdy musi myśleć tak samo jak Ty. Weź to pod uwagę zanim cokolwiek więcej napiszesz/powiesz.

    Pah Wraith
    Participant
    #44756

    Ktoś jeszcze chce mi dokopać? Śmiało! W końcu ja nic nie robię, tylko od roku poświęcam kilka do kilkunastu godzin tygodniowo na Horizona. Gratuluję.Nie rzecz w byciu bezmózgim fanatykiem, czy myśleniu tak jak ja. Wydaje mi sie, że właśnie do czegoś zupełnie innego nawoływałem.Zadecydowaliście inaczej. Wasza sprawa. Macie swój triumf.PS Co do dyskusji na startrek.pl - wiecie dobrze, że miała się tam toczyć równoległa dyskusja. Ludzie mają prawo znać i oceniać pewne zjawiska. Dodatkowo nie znam punktu netykiety (czy regulaminu forum) zabraniającego linkowania i dzielenia sie z innymi użytkownikami owocami "pracy" innych for. Więc proszę, byś poniechał wyzywania od chamów. Ludzie na tamtym forum sami ocenią to co i jak mi napisaliście. Chyba że im zabronisz...?

    Slawek
    Moderator
    #44757

    Ktoś jeszcze chce mi dokopać? Śmiało! W końcu ja nic nie robię, tylko od roku poświęcam kilka do kilkunastu godzin tygodniowo na Horizona. Gratuluję.

    Już nie rób z siebie wielce ofiary bo to jest jeszcze bardziej żałosne.

    Co do Horizona. Jakoś nie wszyscy o tym wiedzą i nie wszyscy się tym interesują. A ja nigdzie nie widziałem abyś powiedział "staramy się na 40 rocznice zrobić to i tamto, możecie nam w tym pomóc robiąc to i to" - czy coś w tym stylu.

    Nie rzecz w byciu bezmózgim fanatykiem, czy myśleniu tak jak ja. Wydaje mi sie, że właśnie do czegoś zupełnie innego nawoływałem.

    Zupełnie inna sprawa nawoływanie a robienie za wielce oburzonego bo nikt nie raczył zareagować.

    PS Co do dyskusji na startrek.pl - wiecie dobrze, że miała się tam toczyć równoległa dyskusja. Ludzie mają prawo znać i oceniać pewne zjawiska. Dodatkowo nie znam punktu netykiety (czy regulaminu forum) zabraniającego linkowania i dzielenia sie z innymi użytkownikami owocami "pracy" innych for. Więc proszę, byś poniechał wyzywania od chamów. Ludzie na tamtym forum sami ocenią to co i jak mi napisaliście. Chyba że im zabronisz...?

    No jasne... nie ma to jak pokazanie co to za wredni "polscy" fani są na sąsiednim forum. Właśnie to tyczy się tego co pisałem wcześniej. Ktoś nie postępuje tak jak Ty to już jest gorszy i w ogóle jest taki jakiś "polski"... straszne, naprawdę ;>.

    PS. Cham a chamskie zachowanie to też dwie różne rzeczy ;>.

    Pah Wraith
    Participant
    #44758

    O Horizonie bardzo łatwo jest się dowiedzieć. Zwłaszcza o naszych potrzebach, czytając chociażby informacje na tym forum (oraz innych i na stronie internetowej). Jeśli kogoś to nie interesuje - nie musi. Ważne, że mnie na tym zależy.

    Zupełnie inna sprawa nawoływanie a robienie za wielce oburzonego bo nikt nie raczył zareagować.

    Przecież w pierwszym poście zapraszałem do debaty... Nie rzuciłem jako pierwszy żadnego pomysłu, owszem. Ale nie można było mi na to zwrócić uwagi od razu? Trzeba było roku i pyskówki, abyście raczyli skomentować?

    nie ma to jak pokazanie co to za wredni "polscy" fani są na sąsiednim forum

    Jeśli uważasz, że można tak odebrać Wasze "odpowiedzi" to już to samo powinno Cię zastanowić nad ich treścią... Jesli zaś uważasz, że były słuszne i adekwatne, skąd pomysł, że można było je odebrać jako "wredność"? No, chyba że uważasz, że jakoś narzucam swoją wolę użytkownikom startrek.pl...

    PS To wszystko, jak napisałem wcześniej, jest onanizmem intelektualnym. Wzywam do zamknięcia dyskusji, któa przestała być już dawno merytoryczna (obojętnie czy z mojej czy z czyjejś winy).

    Slawek
    Moderator
    #44759

    O Horizonie bardzo łatwo jest się dowiedzieć. Zwłaszcza o naszych potrzebach, czytając chociażby informacje na tym forum (oraz innych i na stronie internetowej). Jeśli kogoś to nie interesuje - nie musi. Ważne, że mnie na tym zależy.

    Ja nie czytam i mnie nie interesuje. W tym wypadku zasłanianie się tym jest imo dziwne bo niespecjalnie rozumiem jaki miało to związek z 40 rocznicą.

    Ale nie można było mi na to zwrócić uwagi od razu? Trzeba było roku i pyskówki, abyście raczyli skomentować?

    Twój pomysł był jak najbardziej na miejscu. A komentarze się zaczeły po Twoim oburzeniu, że nikt nic nie zrobił ;>.

    Jeśli uważasz, że można tak odebrać Wasze "odpowiedzi" to już to samo powinno Cię zastanowić nad ich treścią... Jesli zaś uważasz, że były słuszne i adekwatne, skąd pomysł, że można było je odebrać jako "wredność"? No, chyba że uważasz, że jakoś narzucam swoją wolę użytkownikom startrek.pl...

    Odpowiedzi osób z tego forum były jak najbardziej na miejscu i jestem skłonny zgodzić się z większością tego co powiedzieli. A patrząc na forum st.pl to jednak coś im sugerujesz ;>. Co innego "co myślicie o postach z tego forum i postawie tych osób" a co innego "trzymajcie mnie bo nie wytrzymam... to są fani? jeśli tak, to ". Dlatego uważam, że było to trochę nie na miejscu.

    Skrypek
    Participant
    #44764

    Tu muszę napisać, bo tam cieniasy zamkły:Zadziwiające, jak niektórym się wydaje, że dyskryminacja religijna jest w porządku gdy się ją owinie w bawełnę. Ale jak ktoś napisze dupa zamiast pupa to pierwsi pobiegną na skargę do pani.A na podprogową konstruktywną sugestię że trza DVD kupować, to najwięksi pieniacze ślepi (aureolka się pewnie na oczy zsunęła).I rest my case. Denny Crane!

    Piotr
    Keymaster
    #44765

    Skrypek, to ze moderatorzy na st.pl nie interweniowali, gdy lamales netykiete, nie znaczy ze tu podobne praktyki tez mozesz stosowac. Nazywanie kogos cieniasem moze i wulgarne nie jest, ale za obrazliwe uznane byc moze - pilnuj sie.

    Zarzucasz mi Piotrze, że ja oburzam sie na to, że nikt nic nie zrobił. Nie. Oburzam się na to, że nikt nawet nie próbował nic zrobić. Do tego zmierzałem w pierwszym poście i uważam, że to co napisałeś o Horizonie: "że liczą się efekty a nie chęci" jest bardzo zabawne, bo uderza właśnie w sedno sprawy.

    Poprawka: slowa 'ocenic mozna jedynie rezultaty czyichs dzialan, nie checi' (tak dokladnie brzmialy) dotyczyly nie Horizona, a niespodzianki, jaka szykowaliscie na rocznice. O tym, ze niespodzianka miala byc zwiazana z Horizonem, dowiaduje sie teraz, wiec twierdzenie, ze pisalem o Waszym serialu i dalsze argumenty na tej podstawie sa przekrecaniem moich slow. Poczatkowe efekty pracy nad Horizonem juz widzielismy i sa one obiecujace, o czym pisalem w odpowiednim temacie.

    A co do zarzutow:

    Więc zarzucanie mu, że nic nie robi z okazji tej rocznicy jest z Waszej strony nadużyciem, które ma na celu wytłumaczenie czemu naskakujecie na niego.

    Nie zarzucalem (i inni tez nie), ze nic nie robi z okazji rocznicy, tylko ze w tym temacie (i tez w rownoleglym na st.pl) nic nie zrobil, a jedynie dal haslo i potem zaczal miec pretensje.

    Zarzucam, ze po krytyce, jaka go wlasnie za te pretensje spotkala, nie zapanowal nad emocjami i po prostu napadl tu obecnych, obrazil ich nazywajac polaczkami, zawistnikami itp., poslugujac sie przy tym wulgarna trescia.

    Zarzucam, iz probujac szukac wsparcia na st.pl, przedstawial trek.pl jako 'tych zlych', po tym jak sam nabroil. Celowo lub nie, doprowadzil do spiec forumowiczow trek.pl i startrek.pl, piszac swoja 'skarge' na 'zlych fanow'. Bo niestety jedyny 'wystepek' forumowiczow trek.pl (w dodatku dwoch, jesli dobrze licze) to stwierdzenie, ze tej rocznicy nie warto obchodzic.

    Nawet mowiac ze ludzie na Trek.pl nic nie robia, obrazil czesc obecnych tu osob, bo tu jednak ktos pracuje - ktos dba o dzialanie i aktualizacje forum, ktos stara sie o to by powstawaly kolejne dzialy regionalne i pomagaly w organzacji spotkan, ktos tez moderuje. Warto rowniez zwrocic uwage na newsy i porownac ich czestotliwosc i aktualnosc z jakimkolwiek innym polskim serwisem trekowym lub sci-fi.

    To sa moje zarzuty. I zeby znow nie bylo watpliwosci, dotycza wylacznie jednej osoby - Pah Wraitha.

    Na zakończenie tej jakże miłej rozmowy pragnę dodać, że cenzurowanie cytatów z dzieła artystycznego na każdym innym forum zostałoby poprostu wyśmiane przez użytkowników. Tu sie temu przyklaskuje. Oczywiście, tu, jeśli chce sie komuś skopać "półdupki" to najlepiej to zrobić z pozycji moderatora...

    PS Uwagi co do stylu moich wypowiedzi Moderator powinien zgłaszać na PM a nie offtopikować.

    Dzielo artystyczne wybrane przez Ciebie bylo wulgarne, a tresci wulgarne sa na tym forum cenzurowane. Natomiast sugerowanie ze moderatorzy wykorzystuja swoja pozycje przeciwko Tobie jest bezzasadne - zaden z nas, biorac udzial w tej dyskusji, nie naduzyl swoich praw.

    W sprawie uwag na PM - moderatorzy wybieraja rodzaj upomnienia zaleznie od przewinienia, a uzytkownicy lamiacy 1. punkt regulaminu sa zawsze upominani publicznie. Nie byles pierwszy.

    Arille
    Participant
    #45073

    Pah Wraith... współpraca to podstawa taki chyba był sens podsumowania twojego pierwszego posta. Sugeruje zmiane postawy roszczeniowo żądaniowej na kompatybilną z trek.pl i st.pl i wtedy rozwijac pomysly i niespodzianki. Krzykiem do niczego się nie dojdzie, a wytykanie innym braku działania gdy samemu rzuca się suchy pomysł jest troche nie fair. Liczą sie efekty a nie puste słowa.Jestem może troche nie na bieząco z braku neta ale jeśli na stałe wróce na sieć mogę pomóc Ci w animacji obchodów tej rocznicy (konkurs ect.). Ale chciałabym żeby to była WSPÓŁPRACA a nie pasmo wytyków kto nic nie robi...

    Zeal
    Participant
    #45125

    Przeczytałem topic raz... Odleżało trochę. Drugi raz... Znowu odleżało. Trzeci...

    I ciągle tłucze mi się po głowie pytanie: ale o co u licha chodzi? O to, że jakiś serial miał 40-stą rocznicę powstania, a większość użytkowników forum przeszła nad tym do porządku dziennego?

    A co w tym takiego dziwnego? Serial jest właśnie tym... Serialem. Nie religią, nie wskazówką jak żyć czy zrobić karierę, nie zbiorem przysłów... Po prostu mniej lub bardziej miłym wypełniaczem czasu. I tak też powinien być wg mnie traktowany.

    Pah Wraith - Twoje "święte" oburzenie, krucjata niemal wywołała efekt odwrotny od zamierzonego. Nie dziwi mnie to. Skończyły się czasy nakazowe. A taki właśnie ton miały Twoje wypowiedzi.

    Miałeś pomysł na uczczenie rocznicy? Chwała Ci (nawet, jeśli nie wyszedł, tudzież obsunął się w czasie). Ale dlaczego krytykujesz innych? Czy ktokolwiek z forum zobowiązał się do wykonania czegoś w tym kierunku? Chyba nie? Zawsze wydawało mi się, że sprawa oglądania jakiegoś tasiemca to problem indywidualny.

    Widać myliłem się.

    Mówiąc bardziej dosadnie... Równie dobrze to ja mógłbym mieć pretensje do wiekszości userów, że skoro ja piszę opowiadania, to dlaczego oni tego nie robią... Obcyndalają się! Mają to gdzieś! Nie zależy im!

    A podobno mamy demokrację...

    Jeden z moich znajomych powiedział kiedyś: "Świat Star Wars nawet nie jest taki zły, tylko jego fani są do " (miał oczywiście na myśli fanów, z którymi się zetknął).

    Takie postępowanie jak Twoje sprawia, że owo stwierdzenie zaczyna również pasować do ST...

    Przykre to.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 94 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram