Forum Fantastyka Star Trek 40 rocznica STAR TREK

40 rocznica STAR TREK

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 94 total)
  • Author
    Participant

Ponieważ zbliża się 40 rocznica (a będąc dokładnym, już nawet minęła ;)) istnienia Star Treka, zapraszam do burzy mózgów, podczas której spróbujemy opracować jakiś zestaw pomysłów na wydarzenia, happeningi, akcje promocyjne, mające mieć miejsce w przyszłym roku, a mające nie tylko na celu świętownie w zacisznym, gnuśnym ogródku zagorzałych Trekkerów, ale włączenie całej Polski do tych obchodów.

Forum startrek.pl

Tu na poważnie dopiero dziś zaczęła się o tym dyskusja, są też pierwsze propozycje.

Przypominam, że najefektywniej będzie przeprowadzić burzę mózgów, czyli niech każdy rzuca pomysły (nawet najgłupsze, ale na poważnie), nie będziemy ich krytykować, a potem wybierzemy najlepsze.

TYLKO WSPÓLNIE COŚ ZDZIAŁAMY!

JESTEŚMY OSTATNIĄ SZANSĄ DLA TREKA W POLSCE

Pah Wraith
    Participant

Wyświetleń 83 :] a odpowiedzi 0... Od razu czuję się jak w Polsce :]

Coen
    Participant

Ogólnie jako osoby mamy dostep do licznych stron WWW. Można by zacząć od banerów, info itd.Można by też spróbowac przejsc sie po kinach w naszych miejscowsciach i zaproponowac im zorganizowanie z tej okazji paru seansów, moze by sie zgodzili.Wszystko zalezy od tego jakie mamy możliwosci...

Pah Wraith
    Participant

ITI w zdaje się że w związku z rocznicą (bo innego powodu nie umiem sobie uzmysłowić) zorganizowało konkurs Star Trek, którego rozstrzygnięcie znalazło się w magazynie "Science Fiction". Pytanie konkursowe brzmiało: "ile odcinków liczył serial Star Trek: VOYAGER?" Poprawnej odpowiedzi udzielił pan Andrzej Szołtysik z Rudy. Jako nagrodę otrzymał pierwszy sezon VOYa na dvd. Gratulujemy!PS Czy ktoś z Was wiedział o tym konkursie?

Xalein
    Participant

PS Czy ktoś z Was wiedział o tym konkursie?

[post="42908"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

Pierwsze slysze o tym konkursie... i na forum tez nikt nie pisal, a mysle ze gdyby ktos wiedzial to bylaby taka informacja - no chyba ze chcial miec wieksze szanse na wygrana 😀

Pah Wraith
    Participant

Czyli jednak jesteśmy w Polsce - żadnej inicjatywy. Nic.Wszystkiego najlepszego z okazji 40 rocznicy Star Trek.

szczepan.brzezinski
    Participant

dołączam sie do życzeńpozdrawiam wszystkich fanów (nawet tych ktorzy nie biara zadnego udzialu w forum)

Domko
    Participant

Cóż, nawet nie ma jakichś specjalnych informacji na trekowych stronach. Powinno być hucznie i z fanfarami, a dzień w polskim trekowym światku mija jak każdy inny. Szkoda...Pozdrowienia dla wszystkich fanów z okazji rocznicy.

r_ADM
    Participant

a, bedzie jak zwykle defetystycznie 🙂

Taka jest prawda, ze swietowac nie ma czego. Ani w Stanach, ani tym bardziej w Polsce. Ostatnie produkcje spod znaku ST, zarowno telewizyjne jak i kinowe, byly niewypalami. Kilka miesiecy temu mowilo sie nawet o tym, ze paramount chce zamknac strone startrek.com. Nowy trekowy film to tez narazie odlegla przyszlosc. Co do sytuacji w Polsce... kon, jaki jest kazdy widzi. Jak tu w takiej sytuacji swietowac to ja nie wiem.

Dla porownania, zobaczcie sobie co bylo w 30sta rocznice treka. Wielka gala z udzialem wszystkich aktorow (nawet ja w Polsce pokazali na wizjiTV) a do tego jeden z najlepszych komediowych odcinkow treka w histori - "Trials and Tribble-ations", a teraz, praktycznie nic.

JESTEŚMY OSTATNIĄ SZANSĄ DLA TREKA W POLSCE

Nie, ta szansa, o ile kiedykolwiek byla nam(fandomowi) dana zostala zmarnowana. Wlasciwie to nie, tej szansy nigdy nie mielismy. Po prostu jest nas za malo. ST w polskiej telewizji byl, i to wcale nie w malych ilosciach, ale nie bylo tego komu ogladac, a trudno wymagac od komercyjnych stacji, zeby doplacaly do interesow.

Domko
    Participant

Cóż, właśnie o takim myśleniu pisaliśmy ja i Pah Wraith. Jeśli każdy myśli jest źle i nic nie robi to tak pozostanie. No comments...

r_ADM
    Participant

alez mojemu defetyzmowi, mozesz przeciwstawic swoj zapal do pracy, bo poki co to standartowe "wezmy sie i zrobcie"

GWYNBLEIDD
    Participant

Ja tak nieco po linii r_ADM'a 😉 A zauwazyliscie szanowni krakowscy koledzy jak 40 rocznica treka "obchodzona" jest za wielka woda? Ano nie w formie nie przymierzajac hucznej biby w stylu obchodow 22 lipca ;P Akcenty rocznicowe rozlozone sa na caly rok i nie ma tam jednego konkretnego wydarzenia "upamietniajacego" pierwszy odcinek TOS'a w tv. A co do tzw "nicnierobienia"... to coz takiego wpadlo Wam do glowy z racji celebrowania swieta treka? Pochody juz raczej z uzytku wyszly ;D

Gosiek
    Participant

nie ma tam jednego konkretnego wydarzenia "upamietniajacego" pierwszy odcinek TOS'a w tv.

Bo i po prawdzie, to nie ma za bardzo czego upamiętniać i świetować. Kondycja treka w ostatnich 5-7 latach jest raczej mizerna, więc powodów do radości nie ma. Ze zjawiska masowego, znanego i nowatorskiego trek spadł do rangi drugoplanowego wyciskacza gotówki z wiernych fanów, których grono systematycznie się kurczy. Dla mnie 40 lat od daty emisji pierszego odcinka TOSa, to raczej dobry powód żeby przypomieć sobie ten pionierski serial, niż cieszyć się, że mamy rocznicę - bo powodów do radości obecny świat trekowy raczej nie daje.

A pretensje do innych, że "jak to w Polsce nikt nic nie robi" uważam, za lekko nie na miejscu - czasy przymusowej pracy dla idei i odgórnie zarządzanego hurraoptymizmu już raczej mamy za sobą. Na szczęście. Część z nas swoje inicjatywy prowadzi na co dzień (jak choćby to forum), więc nie musi robić pokazówek "od święta". Zwłaszcza, że one raczej nic nie dają.

Pah Wraith
    Participant

No, tak... oczywiście, zamiast optymizmu - zarzuty, zamiast działania - kolejny post na forum. Tak najłatwiej.Eventy przez cały rok?? A kto je ma organizować, jak tu takie wypowiedzi dominują, że lepiej głowy w piasek pochować?? A jak już próbowałem zacząć debatę nad tym co można zrobić,, to się 2 posty w temacie znalazły... Co Wy? Tylko pochody pierwszomajowe i "huczne biby w stylu obchodow 22 lipca" w życiu widzieliście? No, naprawdę, ludzie na poziomie chyba powinni chyba przynajmniej kojarzyć jakieś nowoczesne formy imprez, eventów i akcji...A r_ADM - a'propos tego "weźmy się i zróbcie" to weź i przeczytaj co napisałem w pierwszym poście i co pisali w kolejnych inni forumowicze.Gosiek - nie chodzi o "przymusową pracę dla idei", co powinno być chyba dla każdego oczywiste... A inicjatywa w postaci tego forum??? LOL.Nastroje tu po prostu POGF-owe. Nic nie robić, ale narzekać. Oby tak dalej! Tak jest najłatwiej, bo po polsku.

r_ADM
    Participant

No, tak... oczywiście, zamiast optymizmu...

Zastap optymizm realizmem i wtedy pogadamy.

A r_ADM - a'propos tego "weźmy się i zróbcie" to weź i przeczytaj co napisałem w pierwszym poście i co pisali w kolejnych inni forumowicze.

W pierwszym poscie napisales, ze chcesz rozpoczac burze mozgow na temat "jak rozpromowac treka" po czym sam nic nie zaoferowales. Jak dla mnie "wezmy sie i zrobcie". 🙂

Nastroje tu po prostu POGF-owe. Nic nie robić, ale narzekać. Oby tak dalej! Tak jest najłatwiej, bo po polsku.

POGFu tu nie mieszaj, wszak nie kopie sie lezacego ;P

A co do narzekania. Do kogo chcesz ewentualna akcje adresowac, w jaki sposob chcesz przekonac kogokolwiek, zeby wyemitowal treke, jezeli wiadomo, ze na tym nie zarobi ?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 94 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram