Forum Trek.pl Newsy Fantastyka 25 kobiet, które wstrząsnęły gatunkiem Sci-Fi

25 kobiet, które wstrząsnęły gatunkiem Sci-Fi

Viewing 8 posts - 16 through 23 (of 23 total)
  • Author
    Participant

Niech ci będzie: kiepsko animowana kukiełka.

Ciekawe. Bo ja odniosłam zupełnie inne wrażenie, wręcz przeciwne niż Ty. A wydaje mi sie, że nie jestes wyrocznią w tej sprawie, wydajesz niepodważalne opinie kierując się Bóg wie czym, bo na pewno nie obiektywizmem.

Zarathos
    Participant

A czy ja Ci, Eviva, bronię wyrażać swoje zdanie? Nie. Więc uszanuj moje do wyrażania takich opinii jakie uważam za słuszne.

Eviva
    Participant

A czy ja Ci, Eviva, bronię wyrażać swoje zdanie? Nie. Więc uszanuj moje do wyrażania takich opinii jakie uważam za słuszne.

Napisałeś

W tym, że babochłop grał, a Nichols stała i usiłowała ładnie wyglądać?

To nie jest opinia, to jest ocena, w dodatku niesprawiedliwa. Dodałeś też

Niech ci będzie: kiepsko animowana kukiełka.

. Owszem, to Twoje opinie, przypominam jednak, że nie każdą swoja opinią nalezy się chwalić. Gdybym ja napisała "Zarathos to palant i głupek, jakich mało", też mogłabym się bronić, że to moja opinia i mam prawo ją wyrazić, watpię jednak, by moderatorzy puścili mi to płazem. A nie zawierałoby to przytyków do Twych umiejętności zawodowych, które Ty, w przypadku Uhury, kwestionujesz, nie będąc osobą uprawnioną z racji wykształcenia i wieku do wydawania podobnych opinii o pracy aktora.

Barusz
    Participant

Eviva, no bez nerw 😉 Na gruncie języka polskiego "opinia" i "ocena" to prawie stuprocentowe synonimy. Ponadto chyba się zgodzisz, że ocenianie postaci fikcyjnej, to jednak coś zupełnie innego niż ocenianie innego człowiek.Magnes, jednak było w tekście zaznaczone, że chodzi o postacie. Jamjumetley napisał w pierwszym poście "Ranking ogranicza się do postaci z ekranu", a w zalinkowanym materiale po angielsku padają na początku słowa: "iconic heroines" oraz "characters". To rozróżnienie jest tu świadomie przez wszystkich stosowane 😉

Eviva
    Participant

Eviva, no bez nerw 😉 Na gruncie języka polskiego "opinia" i "ocena" to prawie stuprocentowe synonimy. Ponadto chyba się zgodzisz, że ocenianie postaci fikcyjnej, to jednak coś zupełnie innego niż ocenianie innego człowiek.

Kłopot w tym,. że dla mnie postacie fikcyjne są równie żywe jak aktorzy, którzy je odtwarzają. Wiem, że to podejście jest, łagodnie mówiąc, dość kretyńskie, ale takie mam. Poza tym, gdy ktos odnosi się do tego, jak dana postać została ZAGRANA, ocenia tym samym pracę aktora, który się w nią wcielił. Right?

Crane
    Participant

A może akurat w przypadku Starbuck chodziło o wstrząs wywołany zmianą płci ? Tylko wtedy rodzi się pytanie gdzie w takim razie jest Boomer, tu jeszcze doszła przecież zmiana rasy ? 😉

Barusz
    Participant

Eviva, no bez nerw 😉 Na gruncie języka polskiego "opinia" i "ocena" to prawie stuprocentowe synonimy. Ponadto chyba się zgodzisz, że ocenianie postaci fikcyjnej, to jednak coś zupełnie innego niż ocenianie innego człowiek.

Kłopot w tym,. że dla mnie postacie fikcyjne są równie żywe jak aktorzy, którzy je odtwarzają. Wiem, że to podejście jest, łagodnie mówiąc, dość kretyńskie, ale takie mam. Poza tym, gdy ktos odnosi się do tego, jak dana postać została ZAGRANA, ocenia tym samym pracę aktora, który się w nią wcielił. Right?

Tak, tak, tylko, ze tak samo, jak wolno krytykować Ci czyjeś posty, tak samo temu komuś wolno krytykować czyjeś aktorstwo.

Ten ranking trafił nawet na polski mainstreamowy portal, mianowicie wp.pl 😉

Eviva
    Participant

No więc krytykuję krytykactwo kolegi 🙂 To takie dziwne?

Viewing 8 posts - 16 through 23 (of 23 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram