Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki 10 najlepszych filmów

10 najlepszych filmów

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 42 total)
  • Author
    Participant

Kolejność jak najbardziej dowolna:- Za Linią wroga- Szósty zmysł- Terminator 3- Twierdza- Forest Gump- Matrix- Misja na Marsa- Nic śmiesznego- Waleczne serce- Ostatni Bastion

Corvus
    Participant

Kolejność przypadkowa:

1 - Troja

2 - X-men 1 i 2

3 - Underwold

4 - Eqilibrum

5 - Władca pierściena - całość

6 - Pan i władca: na krańcu świata

7 - Star wars - całość ( sentyment byłego fana)

8 - Zabójcza broń - całość

9 - Diuna - obie wersje

10 - Gladiator

drago22
    Participant

Kolejnosc przypadkowa1) StarWars (IV,V,VI wersja 77 -83)2) Obcy 2 3) Helikopter w ogniu 4) Terminator 3 5) psy 1,2 6) Dzien niepodleglosci 7) Matrix (1) 8) Leon zawodowiec 9) Szklana pulapka (1,2,3)10) Od zmierzchu do switu (1)

Mario
    Participant

Oto wedlug mnie najlepsza dziesiatka:1.Gladiator2.Terminator II3.Matrix I i II4.Event Horizon5.Shrek6.Imperium Słońca7.Star Trek First Contact8.Władca Pierścieni I,II,III9.Obcy II10.Leon Zawodowiec

xvfz
    Participant

Moje typy:1 - Star Trek : Insurrection (najlepszy w/g mnie film ST)2 - Władca Pierścieni Powrót Króla (innych władców nie będę pisał, bo to nie ma sensu)3 - Karmazynowy przypływ (niech żyją łodzie podwodne :-)4 - Shrek (jedynka i dwójka)5 - Star Warsy (wszystkie oprócz epizodu pierwszego)6 - Efekt Motyla (bardzo fajny film)7 - Diuna (pana Lyncha of course;film mi się podoba, chociaż książka jest o wiele lepsza)8 - Wywiad z wampirem (bardzo fajny film)9 - Ści(ą)gany (lubie bezsensowny humor :-)10 - Pianista

Warp_10
    Participant

kolejnosc przypadkowa- Impostor- Lowca Androidow - Raport Mniejszosci - Polowanie Na Czerwony Pazdziernik - Suma Wszystkich Strachow - Kod Dostepu- Matrix (tylko 1 czesc)- K-PAX- Femme Fatale- Swieci z Bostonu

drupi
    Participant

Kolejnosc chyba nie przypadkowa:1."Obcy - ósmy pasażer Nostromo" reszta troszke nizej ale tez wazna2."Nieśmiertelny" calość3."Żywot Briana" Monty Python roxx4. "Sens życia wg Monty Pythona" znowu:P5. "Krzyk" no musi byc jakis horror nie6. "Shrek" no comment7. "Gwiezdne Wrota"8. "Seksmisja"9. "Władca Pierścieni" - całość10. "Gettysburg" po prostu superStar Treki wszelkiego rodzaju nie zostaly przeze mnie brane pod uwage. Sa po prostu poza wszelkimi kwalifikacjami i nie ma dla nich miejsca, sa po prostu ponad wszystko inne.

EMH Mark IX
    Participant

No to i ja się dołączę. Kolejność nieprzypadkowa 🙂 10. "Matrix" - część pierwsza. Za fascynujący klimat zepsuty w kolejnych 2 częściach.9. "12 małp". Za kapitalnie przedstawioną wizję świata przyszłości.8. "Sekcja 8" - Travolta jako dowódca supertajnej jednostki w supertajnym zadaniu. Brzmi znajomo? Nie dajcie się zmylić. Fabuła jest tak zakręcona (choć jej rozwiązanie jest aż do bólu logiczne - wzorzec filmu Volkańskiego), że do ostatnich minut nie będziecie wiedzieli, kto tak naprawdę jest dobry a kto zły...7. "Lilo i Stitch" - świetna kreskówka ze stajni Disneya.6. "Highlander" - tylko pierwsza część. Skoro Connor sięgnął po nagrodę, po co było nakręcać kolejne części? Ehh... Komercha...5. "Johnny Black" - Brad Pitt w roli Śmierci. Czegoś takiego się nie spodziewałem, ale zagrał, że palce lizać.4. "Underworld" i Kate Beckingsale w roli wampirzycy Selene... Spotkać taką i pozwolic sie wyssać do cna... Marzenie... 😈 3. "Ronin" - Robert deNiro w szczytowej formie i roli zbuntowanego agenta CIA (tak myślimy). Zresztą cała obsada to marzenia... Sean Bean, Jean Reno...2. "Boondock Saints" - dwaj bracia, Irlandczycy, na polecenie Boga, chroniący świat przed zepsuciem za pomocą wytłumionych pistoletów Beretta 92F i SigSauer 226? Czemu nie...And the winner is...1. Forrest Whittaker w roli płatnego mordercy z filmu "Ghost Dog - Droga samuraja". Jeden z filmów Jima Jarmush'a. Akcja z początku wręcz leniwa i przetykana wstawkami z kodeksu bushido, nieoczekiwanie nabiera tempa biorąc po drodze kilka ostrych zakrętów...

Zarathos
    Participant

To i ja sie wpisze. A co :)1) American History X2) K-193) Polowanie na Czerwony Październik3) Vidoq4) ST I5) ST V6) ST VI7) Pluton8) Pianista9) Obcy I10) StygmatyFinal Fantasy (chociaz tylko za podejcie do krecenia czyli 100% komputera. Moze tak ozywia kiedys Treka :D)

GWYNBLEIDD
    Participant

Ja tak naprawde mam trzy filmy do ktorych wracam bardzo czesto no i kilka innych ulubionych ktore postaram sie wymienic 😉

1. Ostatni Mohikanin - dla mnie genialny w kazdym calu. Tak swietnego filmu dramatycznego z watkiem milosnym, przygodowym i historycznym nie widzialem i chyba szybko nie zobacze. Uwielbiam Madeline Stowe jako Core uwielbiam Daniela Day Lewisa jako Nathaniela. Kocham muzyke w tym filmie i piekno krajobrazow i bardzo czesto placze pod koniec...

2. Wielka ucieczka - to stary film wojenny z 1963 roku z doborowa obsada - m.in. Richardem Attenborough, Stevem McQuinnem, Charlesem Bronsonem i cala smietanka wielkich kina tamtego okresu. Film jest znakomity pod wzgledem gry aktorskiej, napiecia i scenariusza. Mam go na video i kaseta juz ledwo "zipie" po ponad 1000 projekcji 😉

3. Karate Kid cz. I - to pierwszy film na ktory poszedlem trzy razy do kina. Od niego wziela sie moja milosc do Elizabeth Shue i jej gry aktorskiej. Ogladam sobie go od czasu do czasu zeby powspominac mlodziencze marzenia.

Tak wyglada moje Top 3. A jesli chodzi o pozostale filmy to dorzuce: Gladiatora, Polowanie na Czerwony Pazdziernik, Karmazynowy przyplyw, Spartakusa, Sekcje 8, Pojutrze, Kopalnie krola Salomona, polski film Mistrz z Ignacym Gogolewskim i Andrzejem Lapickim, no i chyba skoncze wyliczanke bo robi sie cos dluga 😉 W kazdym razie jest tych filmow calkiem sporo.

Unicorn
    Participant

Moje ulubione filmy 😉 Trudny wybór ;)10. "Lista Schindlera" - cały czas na nim płacze 😉 jest po prostu doskonale wykonany ;)9. "Cast Away" - wywarł na mnie wielkie wrażenie.8. "Ostatni Mohikanin" - za muzykę ;)7. "Nazywał się Bagger Vance" - nie wiem, czy ktoś z was to widział 😉 Po prostu lubię takie "inne" filmiki ;)6. "Przyczajony tygrys, ukryty smok" - nic nie poradze, że lubię takie filmy ;)5. "Szyfry Wojny" - super, jeżeli chodzi o muzykę i wspaniałą historię oraz gre Nickolasa Cage'a ;)4. "Bad Boys I i II" - pomyślicie, że przekładam efektowne komedie nad dobrymi filmami, ale ja po prostu lubię gre aktorów w tych filmach 😉 4. Na równi z "Bad Boys" stawiam "Facetów w czerni" 😉 3. "Matrix" - wszystkie części 😉 na równi "Ja, robot" - bardzo lubię ten film ;)2. "Władca Pierścieni" - wszystkie części 😉 kocham książkową i filmową trylogię ;)1. "Hero" - ten film mnie poruszył i to mocno 😉 Tam nie chodzi o choreografie walki tak dalej.... tylko liczy się historia ;)To by były te TOP TEN 😀 a tak poza tym to uwielbiam:"Faceci w czerni", "Hitch", "Król Artur", "G.I Jane" (genialny film 😉 ) "Szóst stopień oddalenia", "Mały Budda", "Titanic" 😉 "Gladiator" i tego typu filmiki 😉 "Oczy anioła" z Jenifer Lopez za historie 😉 no i jeszcze "Amerykańska Yakuza" za muzykę ;)Filmy historyczne i s-f przede wszystkim. I wszystkie filmy z Willem Smithem - mój ulubiony aktor 😉

Riri
    Participant

10. Krzyzyacy - Po prostu wzrusza sie ma wojownika dusza gdy z piesnia na ustach rycerstwo w Boj rusza ( ale mie sie rymlo...)

9. Ran

8. The Bladerunner. Pierszy Hard SF jaki widzilem

7. The Profesional -genialna rola Reno

6. Neverending Story - Do dzisiaj sie na nim wzruszam.

5. Glory - Film o wojnie secesyjnej, o dowudcy murzynskiego pulku. Ex equo Polowanie na czerwony pazdziernik ( klimatyczna muzyka)

4. SW Original Trilogy ( Ze szczegolnym naciskiem na ES:cool:

3. Equilibrium - matrix plus Orwel. Yay.

2. Siedmiu wspanialych ( po raz pierwszy obejrzalem jak mialem 6 lat. super film:P)

1. Imperium Slonca - cod film.

Dreamweb
    Participant

Myślę że innego dnia, w nieco innym nastroju, przy innej pogodzie itp. podałbym niekoniecznie dokładnie to samo. Jest to stan na chwilę obecną. Zwróćcie uwagę że sporo tu polskich pozycji. Kolejność dowolna:Back To The Future - cała trylogia, z tym że najbardziej podobała mi się częśc 2 (za zaskakującą fabułę i sprytne wmontowanie akcji w wydarzenia z części 1, najgorsza była 3 - nie za "westernowatość", która była OK, a za zaburaczenie.Terminator 2: Judgement Day - po prostu wszystko co powinien mieć dobry film akcji, także przesłanie, wizja przyszłości itd.Wielki Szu - chyba mój ulubiony film polski i tyle, świetne role, przy okazji czy ktoś widział niby-sequel w jednym odcinku serialu Złotopolscy? Ja się przypadkiem natknąłem 🙂 Miałem mieszane uczucia, choć takie nawiązanie mi się spodobało, mimo iż w takim kaszaniastym serialu.Four Weddings and a Funeral - po prostu fajna komedia romantyczna, inteligentna i naprawdę śmieszna, pada w niej wiele prawd życiowych.Panna Nikt - przy pierwszym obejrzeniu mną wstrząsnął, na pewno nie jest to film na każdy dzień, trzeba mieć specyficzny nastrój by go obejrzeć. Miło zobaczyć coś innego Wajdy niż żałosny skok na kasę w "Panu Tadeuszu", szkoda że teraz tak nisko zszedł. I aktorki Mucha i Powierza - można się przekonać że potrafią grać ambitniejsze role, a nie tylko telenowelową sieczkę.Life Of Brian - Monty Python, co tu dużo mówić, śmianie się ze wszystkiego nawet wtedy kiedy nie wypada to to co popieram, no i za świetną piosenkę finałową.Seksmisja - po prostu kult, znam prawie na pamięć, choć po tylu seansach stwierdzam że końcówka trochę przynudza...Star Trek: First Contact - wcale nie dlatego że to strona startrekowa, to po prostu świetny film, jak to pierwszy raz obejrzałem na płycie to byłem pod takim wrażeniem że po prostu... od razu włączyłem od nowa! Rozumiem dlaczego nie-trekkies ten film nie wciąga, po prostu tu trzeba się dobrze orientować w tym świecie, inaczej wielu rzeczy się nie rozumie, inaczej niż np. w Star Trek: The Voyage Home, który jest filmem że tak powiem familijnym, dobrym do oglądania np. przy wspólnym obiedzie (to nie zarzut!).Nic śmiesznego - zastanawiałem się czy dać to czy "Dzień świra", ale jednak ten drugi widziałem za mało razy, możliwe że po paru kolejnych seansach nastąpi wymiana na tej pozycji.Taxi Driver - też nie na każdy dzień, jak dla mnie to film trochę przybijajacy, ale oczywiście genialny.Wesołych Świąt dla wszystkich!

GWYNBLEIDD
    Participant

Postanowilem uzupelnic swoja wczesniejsza liste 😉 I tak po prawdzie to film o ktorym teraz napisze jest na jej szczycie. Nie pisalem o nim wczesniej gdyz widzialem go ladnych kilka lat temu a polowalem na niego od lat bodaj pieciu. I wreszcie sie udalo. Days of Thunder - w Polsce znany pod tytulem Szybki jak blyskawica - film z roku 1990 z Tomem Cruisem w roli Cole'a Trickle kierowcy w wyscigach serii NASCAR. Oprocz niego zobaczymy w nim jego byla zone Nicole Kidman (poznali sie podobno na planie tego filmu), Randy Quaida (m.in JFK) oraz swietnego w swojej roli Roberta Duvalla. Ten film to swietna opowiesc o pasji, milosci i pieknie wyscigow samochodowych. Na uwage zasluguje sciezka dzwiekowa skomponowana przez Hansa Zimmera - mysle ze wiele osob zna piosenke z tego filmu - Show me Heaven w wykonaniu Marii McKee. Film mimo ze ma juz ponad 15 lat nadal zaskakuje znakomita jakoscia ujec scigajacych sie aut i niepowtarzalnym klimatem znanym wszystkim milosnikom wyscigow NASCAR. Co tu duzo mowic - wbija w fotel 😉 Jako ciekawostke mozna wspomniec ze wspolautorem scenariusza tego filmu jest Tom Cruise :mrgreen: Polecam!

GWYNBLEIDD
    Participant

Pewnie czesc z uzytkownikow forum po przeczytaniu tego posta uzna mnie za lekko zeswirowanego (oby tylko lekko ;)) 28-latka no ale raz sie zyje... Do listy swoich ulubionych filmow dorzucam bowiem komedie romantyczna/mlodziezowa pod tytulem Can't Buy Me Love z 1987 roku. W filmie glowne role zagrali Amanda Peterson (jako Cindy Mancini) oraz Patrick Dempsey (jako Ronald Miller). Z tej dwojki na ekranach kin i telewizorow zobaczyc mozemy juz tylko Dempseya, obecnie gwiazde serialu Grey's Anatomy (Chirurdzy), Amanda wycofala sie z aktorstwa kilka lat temu. O czym jest film zapytacie. Ron Miller marzy by byc popularna osoba w szkole. Zalicza sie do grupy kujonow i outsiderow postanawia jednak cos z tym zrobic. Sposobem na to moze byc znajomosc z Cindy - kapitanem cheerleaderek i najpiekniejsza dziewczyna w szkole... Wiecej nie chce zdradzic by nie psuc innym przyjemnosci ogladania 😉 Film obejrzalem bardzo dawno temu w tv a ostatnio wykopalem w sieci 😉 I nie zaluje bo przez 90 minut wrocilem do milych wspomnien z wieku nastolatka. Zdecydowanie bylo warto 😉

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 42 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram