Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Założenia kolejnych bitew Re: Założenia kolejnych bitew

Reyden
Participant
#13892

Np. masz trzy generatory produkujące po 100 jednostek energii - kazdy produkuje te 100 jednostek dla swojego "kawalka" okretu, czyli po rozdzieleniu nadal masz 100 na czesc (razem produkuja 300, ale to sie rozklada na poszczegolne czesci, niezaleznie od tego czy jest polaczony, czy nie). 

Mogłoby tak być, ale wtedy dublowały by się systemy w poszczególnych częściach okrętu. Poza tym każda z części miałaby inne zapotrzebowanie na moc (mniej mocy potrzeba sekcji z 4-ma fazerami niż sekcji z dziecięcioma) Uprościłoby to sporo pod względem samej separacji (zamiast kilkuset złączek odłączano by kilka) ale... Nie sądzę, żeby akurat tak postąpiono. W technice raczej dąży się do tego, aby było jak najmniej oddzielnych generatorów (np. elementy hydrauliczne w pojeździe: idealnie byłoby, żeby wszystkie zasilała jedna pompa); na okrętach bojowych istnieją co prawda zdublowane sytemy o kluczowym znaczeniu. ale nie wiem, czy w tym akurat przypadku coś takiego zrobiono. W każdym razie wg danych z "Daystorma" dotyczących klasy Prometheus następuje podział mocy sugerowany przez Coena.

Ty i Coen to chyba jesteście z jednej gliny ulepieni

Zgadzam się z tym co napisałeś/aś , tyle tylko popatrz na specyfikację promka - każda sekcja jest zdolna do lotów w WARP , a skoro jest reaktor warp ( ala ten z Defiant ) to i osłony musi miec jako takie mocneijsze niż 1 300 000 TJ , inaczej co to byłby za okret , który ma słabe osłony .

przynajmniej jedna sekcja powinna miec takie sołony jak promek połączony ( tam gdzie jst głwwny rdzeń warp )

Druga sprawa - kadłub i jego wytrzymałość tu Qbah i Coen podali MG całkeim nierealny pomysł i nikt nie zareagował że coś jest nie tak - mainowicie wg. nich każda sekacja ma po 1 300 000 wytrzymałosci kadłuba ( sam nawet nie zareagoweałem ) - jakim cudem ❗ ❗

rozumiem że mozne miec mniej niz połaczony promek ( w końcu nie każda sekcja moze być pokryta pancerzem ablacyjnym ) - ale zeby ponad 2 500 000 to było ❓ 😯 , w kńcu każda sekcja jest zbudowana tak samo ( podwójny ciezki duranowo-trytanowy kadłub ) a to jest dosyc mocny materiał .

A powłoka ablacyjna to moze max 1 000 000 - 1 500 000 wytrzymałosci ma ( jej odpornosc leży w czym innym )

co do 3 bitwy , to jej realia sie całkiem zmieniły , bedzie się rozgrywac po bitwie z borgiem

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram