Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Założenia kolejnych bitew Re: Założenia kolejnych bitew

Zeal
Participant
#13888

Np. masz trzy generatory produkujące po 100 jednostek energii - kazdy produkuje te 100 jednostek dla swojego "kawalka" okretu, czyli po rozdzieleniu nadal masz 100 na czesc (razem produkuja 300, ale to sie rozklada na poszczegolne czesci, niezaleznie od tego czy jest polaczony, czy nie). 

Mogłoby tak być, ale wtedy dublowały by się systemy w poszczególnych częściach okrętu. Poza tym każda z części miałaby inne zapotrzebowanie na moc (mniej mocy potrzeba sekcji z 4-ma fazerami niż sekcji z dziecięcioma) Uprościłoby to sporo pod względem samej separacji (zamiast kilkuset złączek odłączano by kilka) ale... Nie sądzę, żeby akurat tak postąpiono. W technice raczej dąży się do tego, aby było jak najmniej oddzielnych generatorów (np. elementy hydrauliczne w pojeździe: idealnie byłoby, żeby wszystkie zasilała jedna pompa); na okrętach bojowych istnieją co prawda zdublowane sytemy o kluczowym znaczeniu. ale nie wiem, czy w tym akurat przypadku coś takiego zrobiono. W każdym razie wg danych z "Daystorma" dotyczących klasy Prometheus następuje podział mocy sugerowany przez Coena.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram