Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Założenia kolejnych bitew Re: Założenia kolejnych bitew

Tazman
Participant

Odośnie K'T'Ingi

Coen Coen

Takimi procentami to ty mi tego nie wytykaj.

Porównanie broni promienistej:

Na mniejszy okręt władowano więcej uzbrojenia ciekawe ale faktycznie może tak być, w końcu to jednostka typowo wojskowa.

Moc torped: Tak ciekawe z kąd mi się te 1075% wzięło / chyba nie z tego iż na Dilt jest podane 2700, a jeśli tak no to nie ma sprawy włączamy do bitwy wyrzutnie pulsacyjne i seryjne to wtedy z takimi obliczeniami będziesz mi mógł udawadniać swoje racje. W chwili obecnej mogę odpalić 2 torpedy na turę czyli zakładając jest to jakieś ledwie 33% możliwości z podanej przez ciebie wartości, dodając do tego że na moim okręcie mam zaledwie 33% torped kwantowych to ogólna wartość jeszcze się obniża. Podając 450% u K'T'Ingi zakładasz że z czego ona akurat strzela z fotonówek, polaronówek czy jonówek.

Zasięg i celność:

Też nie mogę się sprzeczać nie mam pojęcia na jakiej zasadzie jest to wyliczane

Osłony: Super to federacja przy swoich technologiach osłon poskąpiła Excelsiorowi lepszych tarcz ? Nie po prostu zasoby energetyczne okrętów mają swoje ograniczenia, z tego co wiem excelsior ma silniejszy warp jest większy, więcej energi zapasowej, moc impulsowa do napędzania kolosa też musi być większa a osłony ma mniejsze. Pytanie z kąd na K'T'Ingach bierze się tyle energii do podtrzymywania osłon, zasilania uzbrojenia, innych systemów, maskowania. Z tego co wiem to K'T'Ingi latają na kryształach Dilithium, a nawet jeśli wprowadzono modernizacje i wbudowano rdzeń warp to musi być on ze dwa razy większy niż na Excelsiorze, jeśli się mylę ( a faktycznie mogę to proszę o sprostowanie )

Pancerz: Widzisz czepiasz się że pancerz jest taki mocniejszy ? Chyba żarty sobie robisz wcześniej Excelsior pancerza wogóle nie miał, a teraz raptem pokryto go 2.1 cm warstwą pancerza wysokiej jakości, powiedz mi ile faktycznie zwiększyło to wytrzymałość Excelsiora a powiedz ile zwiększyło wytrzymałość K'T'Ingi zastąpienia już 6.4 cm warstwy pancerza na 8 cm jakiś nowy jeszcze twardszy panceż. P.S. Gdzie na to wszystko w k'T'Indze miejsce się znalazło, taka mała jednostka dostała duranowo trytanowy kadłub + więcej pancerza ? W excelsiorez zabiegi wzmocnienia wartości bojowej nastąpiły osłabieniem wartości badawczej.

Zwrotność: Nowe silniki ipulsowe, Super to do Galaxy też włożymy nowe i czy będzie wtedy zwrotniejszy dwukrotnie, jakieś zwiększenie manewrowości faktycznie zaistnieć może ale aż dwa razy, jeszcze trochę to krążowniki będą zwrotne jak myśliwce.

P.S. Gdzie dołożono tą drugą wyrzutnie torped ?

Ciekawe ale dodatkowego maskowania w procentach się nie ujmie.

Czy koszt modernizacji K'T'Ingi do takiego refitu był by tańszy niż budowa nowej jednostki o podobnych właściwościach .... wątpie

P.S. nie wiem ile się kasy się wsadzi, nieważne, wszystkie konstrukcje mają limit udźwigu i ta K'T'Inga napewno go przekroczyła

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram