Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Wirtualna Rzeczywistość Re: Wirtualna Rzeczywistość

Q
Participant
#13222

Troche to dziwne ale na ten pomysł wpadłem dokładnie dzień przed obejrzeniem eXistenZ. Obgadałem sprawe z kuzynem... a potem przeglądam sterte filmów i wybrałem właśnie ten film (byłem prawie pewny że to jakiś kicz) po chwili zorientowałem sie co to jest i o co tu chodzi. A chodziło dokładnie o to o czym wcześniej rozmawialiśmy. Powiem szczerze: to było bardzo bardzo dziwne...i mnie przekonało co do olbrzymiego prawdopodobieństwa tej możliwości, a o kuzynie nie wspomne.

Co do deja vu, to samo go przeżycie powoduje nagłą zmiane zachowania-przynajmniej u mnie. Przez chwile sie zastanawiam, przerywam to co robiłem. Uważam że to ma taki duży wpływ na to co robimy, że za pare sekund(a nawet i krucej) albo coś innego powiemy/pomyślimy lub będziemy gdzie indziej i w tym właśnie momencie deja vu znika. W zwykłej grze gracz ma tylko pare możliwości wykonania rychu w "życiu" bardzo, bardzo dużo dlatego deja vu może trwać tylko chwile.

Znam naukowe wytłumaczenie deja vu od dawna i niestety ni przekonało mnie ono.

A Jeśli istniejemy w grze to w tym przypadku nie wierze już w naukę.

A dlaczego???

W grze mogły zostać zmienione lub sfałszowane prawa na których wszechświat opiera swoje istnienie pomimo że wydają się logicznie spójne i potwierdzone experymentalnie.(zresztą w każdej grze tak jest w wiekszym lub mniejszym stopniu) Brak grawitacjii lub wynalazki których nie da sie zbudować.

No i w tym miejscu nauka wiele traci a religa lub wiara zyskuje.

To jest dość fascynujące... 😀

Co do rozumowania iXion'a nie jestem w stanie nic dodać ani nic ująć mam dokładnie takie samo spojrzenie na te sprawy.

A 13 pietro postaram sie obejrzeć.

A jednak jestem... 😉

Może tak być, że wszyscy ludzie lub istoty żyjące to właściwie jedna osoba, której świadomość została podzielona na mniejsze elementy, a ta osoba zowie sie według nas "Bóg".(jak gra strategiczna w dużej skali a w małej jak zwykła przygodówka).

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram