Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Walka z Borg Re: Walka z Borg

Seldon
Participant

Chorąży: Kapitanie, transmisja z USS Corsair.Ja: Na ekran.USS Corsair: "Kapitanie Seldon, wchodzimy na waszą rufę między was a Sferą najbliżej jak się da, więc lepiej nie chamujcie."Ja: Otwórzcie kanał do Corsair'a. "Dziękuję za pomoc. Nie wiem co bym zrobił, gdyby Sfera zaczęła mnie ścigać, a ja nie miałbym żadnej eskorty. Zaś co do hamowania, i tak popsuły się jakiś czas temu, więc bez obawy".Taktyczny: Corsair zajął pozycję między nami a Sferą i wystrzelił torpedy kwantowe. Dostosował szybkość i leci bardzo blisko... Kapitanie! Sfera ruszyła za nami w pościg!Ja: Wiedziałem. Pierwszy, jak najszybciej manewruj tak, żebyśmy mieli osłonę i oddalili się jeszcze bardziej od Sfery. Pozatym upilnuj, żeby tor wiązek przecinał pozycję Corsaira. Pan Tazman chyba sobie poradzi, w końcu Corsair ma znacznie lepsze osłony.Pierwszy: Nie wiem czy mamy większe szanse. Może powinniśmy ewakuować część załogi?Chorąży: Transmisja z IKC Valda.Ja: Na ekran.IKC Valda: "Wolf do Corsaira i Livingston'a. Sfera ruszyła za Wami w pościg; najwyraźniej chce dobić Excelsiora. Spróbujemy ją trochę nadgryźć, ale nie wiem, ile z tego nam się uda osiągnąć. Wolf out."Ja: (Ironicznie) Ciekawe, o jakiego Excelsiora chodzi? Pewnie o okręt Tazmana. Otwórzcie kanał do Valda'y. "Kapitanie, mój okręt nie wytrzyma następnego trafienia. Jeśli można, niech pan unieszkodliwi podczas ataku emitery na Sferze. To da nam większą szansę, jednak jeśli będzie niebezpiecznie, to nie będę pana narażać. Seldon wyłącza się."Pierwszy: Może Corsair weźmie na siebie promienie przeznaczone dla nas?Ja: To będą dwa okręty bez osłon i żaden, żeby je ochronić. Musimy jak najlepiej ukryć się między asteroidami. Maszynownia, na ile pracuje reaktor?Maszynownia: Jest 112%, ale rdzeń jest dość niestabilny. Na razie to kompensuję, ale nie wiem jak będzie później. Naprawy idą sprawnie i robimy 118% normy. Ale na naprawę napędu warp potrzebuję trochę czasu.Ja: Niech będzie. Wywołajcie kapitana Tazmana.Chorązy: Kanał otwarty.Ja: "Kapitanie, Sfera leci za nami. Niech pana okręt celuje w emitery wiązek Borg, to wtedy jest szansa na uniknięcie chociaż części ognia. Pozatym niech się pan przygotuje do manewrów w najgęstszej części pola asteroid. Będzie gorąco. Szczególnie bez hamulców. Seldon wyłącza się."// USS Livingston zaczął gorączkowo oddalać się od Sfery i manewrować pomiędzy gęstą częścią pasa asteroid. Miało to na celu ściągnąć ostrzał Borg głównie na asteroidy, nie zaś na ciężko uszkodzony okręt. Pozatym nieokazaną pomocą będzie obecność USS Corsair, który nie dość, że będzie osłaniać wycofującego się Excelsiora, to jeszcze znajduje się na linii strzału między Sferą a Livingston'em.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram