Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Walka z Borg Re: Walka z Borg

Seldon
Participant

Ja: Status!Taktyczny: Osłony na 4%, prawie opadły, integralność kadłuba 77%. Dwa bezpośrednie trafienia Borg z w pełni sprawnych emiterów. Ambulatorium donosi o wielu rannych i zabitych. Nie działa napęd warp i wszystkie sensory. Sfera może nas teraz zniszczyć pierwszym lepszym trafieniem.Ja: Zabierz nas stąd! Sternik!Medyk: Nie żyje, kapitanie.Ja: (przekleństwo) Nie daruję. Ile jeszcze?! Pierwszy, przejmij ster i weź ten okręt jak najdalej od Sfery. Operacyjny, miataj do hangary promów. Będziesz nas kierować, jak jakiś morski holownik.Operacyjny: Biegnę, kapitanie.Ja: Pierwszy, kieruj okręt według najnowszych zapisów sensorów, dopóki nie będziemy mieli tego wahadłowca. Spróbuj odlecieć jak najdalej od Sfery. I to jak najszybciej. Operacyj... Chorąży, otworzyć kanał kodowany do wszystkich okrętów koalicji.Chorązy: Kanał otwarty.Ja: "USS Livingston do wszystkich okrętów. Sytuacja jest fatalna. Nie mamy osłon i sensorów. Potrzebujemy pomocy. Sami sobie nie poradzimy. Seldon wyłącza się."Chorąży: Prom nas wywołuje, kapitanie.Ja: Proszę przełączyć.USS Asiomov: "Kapitanie, prom jest przed Livingston'em. Mogę was prowadzić. Będę przesyłał dane z sensorów na okręt, i chyba sobie poradzicie."Ja: "Najwyżej uderzymy w jakąś asteroidę, co to dla mnie."USS Asimov: "Postaram się to panu umożliwić. Niestety wszystkie asteroidy 'ten' sześcian już zniszczył."Ja: "Tak, sześcian. Lepiej nie żartuj i zajmij się manewrami."USS Asimov: "Tak jest, sir. Lenoir wyłącza się."Ja: W jakiej odległości od Sfery jesteśmy?Pierwszy: Przeszło 450 000 km, i dalej się oddalamy. Chyba raczej nie będziemy ścigani. Borg rzuci się pewnie na Valda'ę.Ja: Pewnie nie. Oni z całą pewnością już się nauczyli, że Excelsiory szybko się naprawiają. Na okręcie kapitana Tazmana. Dlatego ukryjcie nas pomiędzy asteroidami i wyłączcie wszystko, kiedy będziemy gdzieś 600 000 km od Sfery. Mam nadzieję, że flota szybko sobie z nią poradzi. Nawet nie wiemy, ile uszkodzeń zadał Sferze ostatni atak.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram