Forum Fantastyka Star Trek UFP a Romulanie [UWAGA: Spoilery z DS9] Re: UFP a Romulanie [UWAGA: Spoilery z DS9]

Tazman
Participant
#14845

Ehhh dorośnij wreszcie 😛

No już nie przesadzaj 😀 dyskusje można prowadzić wcielając, się w czyjąś rolę. Przecież nie można niektórych spraw dobrze rozpatrzyć i argumentować nie utożsamiając się z nimi. Ale oczywiście bez pszesady ... jednak w tych wypowiedziach wrażenia, że ktoś przesadza nie odniosłem.

Nie pod sad, ale nikt jakoś nie wypiera się ze śmigłowiec, samolot, czy samochód to pojazdy bojowe, z odmianami cywilnymi (z samochodem jest odwrotnie ale to detal)

Widzisz Coen sprawa ze śmigłowcem jest bardzo podobna do Genesis ....

Sikorsky dobrze wiedział, że jego wynalazek może zostać uzyty jako broń, jednak tworzył go z zamiarem ułatwienia życia ludziom, niesienia pomocy itd. Teraz powiedz mi czy on jest winny, iż jego wynalazek został użyty m.in. w Wietnamie ?. Czy winni by byli wynalazcy Genesis gdyby ta technologia została wykorzystana np. przez Kardasjan do zniszczenia planety ? Bo Federacja jednak tego nie użyła, i nigdy nie miała zamiaru w tym celu tego wykorzystać.

Co do DS9 to jednak Coen nie powiesz mi, że Klingoni nie chcięli nikogo skrzywdzić ... Po prostu nie docenili jej siły a po drugie, jak sam mi podsunąłeś rozwiązanie nie chcęli jej zniszczyć tylko opanować , co jest dużo trudniejsze, a mimo że walka była dość dokładnie ujęta nie znaczy, że była pokazana całkowicie w 100% i nie można twierdzić z takowym 100% przeświadczenniem, że torpedy użye nie były.

Co do niektórych wypowiedzi zwolenników Federacji możesz mieć i rację, ale czy to znaczy, że każdy tak się do wszystkich spraw odnosi ? Mi to pokazało dobitnie, że jeśli nawet tak się dzieje to czy jesteś bardziej obiektywny od nich ? Nie sądzę, ja patrze na siebie jako typowy Federasta, ale staram się patrzeć na niektóre sprawy, raczej bezosobowo i bezinteresownie .... tym bardziej w sferze sojuszu z Klingonami.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram