Forum Fantastyka Star Trek UFP a Romulanie [UWAGA: Spoilery z DS9] Re: UFP a Romulanie [UWAGA: Spoilery z DS9]

Vidmo
Participant
#14841

No to puścił by salwe potem, wtedy kiedy spuscił 18'stki ze smyczy, chyba ze jak mówie nei chciał niszczyc stacji.

To czy chciał niszczyć czy nie już omawialiśmy. Kwestia czy popełnił błąd czy "nie docenił siły ataku DS9 i tego, że nie będą chcieli się poddać"

Jednak w efekcie powstała broń, a i naukowcy tworzacy genezis doskonale zdawali sobie że jednak bedzie to broń 

"Przecież to co robimy moze w kazdej chwili byc urzyte jako niszczycielska broń" - cytat z ST II

Powiem inaczej. Naukowcy tworzyli Genesis w celu wspomnianym już przeze mnie w poprzednim poście jednakże doskonale zdawali sobie sprawę, że będzie ona "soczystym kąskiem" dla tych, którzy zechcą ją wykorzystać do działań wojennych lub szantazu i dlatego był to projekt ściśle tajny nawet jeżeli nie była to broń bo bronią jest coś co było od początku tworzone do walki, a nie np suszarka do włosów, która służy do czego innego, a można "z jej pomocą" zabić człowieka wrzucając np do wanny 😈 . A to, że jakaś technologia zostanie zastosowana w innym celu od zakładanego już nie jest sprawą inżynierów ją tworzących bo mimo iż może być groźna dla innych osób naukowcy ją tworząc zawsze projektują ją względem podstawowego celu.

Ja też siebie nie uwazam za klingona tylko za człowieka słurzacego w e Flocie imperium, a i dalej sie bede wypowiadał jako przedstawiciel imperium bo za takiego sie uwazam.

Ehhh dorośnij wreszcie 😛

Ad ps: dane na DITL podaja juz siłe wzmocnionych osłon, zas wzmocniono tam systemy nie osłony i to o nich była rozmowa w dialogu który przytoczyłes. 

Jak wspominałem w innym temacie nie ufam danym DITL'u ponieważ roi się w nich od buraków więc to do mnie nie przemawia 😛

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram