Forum Fantastyka Star Trek UFP a Romulanie [UWAGA: Spoilery z DS9] Re: UFP a Romulanie [UWAGA: Spoilery z DS9]

Coen
Participant
#14811

Ale chcieli się pozbyć rady Cardasiańskiej, chociaż myśle tak samo jak ty, że spokojnie mogliby roznieść stacje nawet bez pomocy wspomnianych torped tylko nie wiem po co takie spekulacje na temat czegoś co jest wiadome, a czego nie było w scenariuszu.

Po to aby pokazać, zwłaszcza tym co czytają ten temat a DS9 nie oglądali ze stacji nie wystarczyło dmuchnąć aby kilkadziesiąt okrętów poszło do piachu

Za Defiantem leciały 3 okręty, a że wśród nich był Vor'Cha to się zgadzam (możliwe że tłumacz Polsatu się pomylił  ).

Widać to kwestia kopii ale u mnie widać tylko 2 okręty, B'Rela i Vor'Che, poza tym sam dukat potem mówił "dwa okręty przeciw stacji? Nie zaryzykują"

To był początek 4 sezonu więc Bashir nie był jeszcze zmiennym (chyba  )poza tym nie tylko on potrafi pobrać krew (nawet Nog to potrafi  ).

Ale to właśnie Bashir przeprowadzał te testy, a jako że zmienny (bo w końcu nie wiadomo czy już to nie był zmienny) podszywał się pod głównego lekarza mógł wybierać osoby którym robił fałszywe testy krwi, tak aby zmiennych nie ujawnić

A nie pomyślałeś, że jak na pokładzie Defianta jest już rada (ta właściwa) to zmienni znajdujący się np. nadal na planecie łatwo można wykryć, że to "podróbka" poza tym w obliczu zagrożenia zawsze mogli się zamienić w kogoś zupełnie innego.

Tutaj trochę nie zrozumiałem sensu wypowiedzi, możesz powtórzyć tak aby tępy klingon za jakiego mnie większość fedearstów uważa zrozumiał?

Cardas przyłączyłoby się do Dominium tylko wtedy gdyby władza nie była w "odpowiednich" rękach.

Np. zmiennych w rządzie

A uratowaniu owych tyłków IK przez załogę DS9? Nie pamiętam już odcinak ale --> SPOILER Wśród nich też był zmienny (Generał Martok lub jakiś z jego bezpośrednich podwładnych nie pamiętam dokładnie jego nazwy)

Mówimy tu o oficjalnej polityce państwa a nie tajnych misjach poszczególnych jednostek, poza tym jako ze o tym wiemy to albo tylko dlatego ze o owych bohaterach właśnie był serial i chcieli efektywnie zacząć nowy sezon, albo dlatego ze spartolono kwestie utajnienia misji

Raz: To, że np. w filmie nie pokazali torped nie znaczy, że nie były takowe wystrzelone. Jeśli faktycznie Klingoni ich nie użyli to mogą być tylko dwa powody: 

Raz: Dowódca dupa, i nie doceniła stacji ( W co raczej wątpie, bo po takim manewrze to pierwszy by go podziurawił na miejscu ) 

Dwa: Klingoni przez Kardasjan mięli problemy z zaopatrzeniem 

Nie wciskaj takiego kitu, że sojuszników zabijać nie chcięli, bo Disruptory raczej nie gilgotają, a batleHy też, raczej miłych dla oka śladów nie zostawiają.

Raz; bitwę pokazano dość dokładnie, wiec raczej byłoby widać jakby były użyte

Raz: lub jak pisałem nie chciał z niej zrobić sterty gruzu

Dwa: tyle ze w większości były to krety majace w cholerę torped, np taki Negh'Var miał ich 2200, nie tak łatwo i nie tak szybko je wystrzelić

I nie wciskam ci kitu, tylko stwierdzam prościutki fakt, w walce ze stacja to dezruptory właśnie łaskotają, a betleH można wykorzystać do obezwładnienia przeciwnika (np tak jak Worf obezwładnił Dax w tym samym odcinku). Zaś co do traktowania sojuszników to federacyjny ket pierwszy zniszczył klingoński, nie na odwrót

Co do DS9 to nikt nie mówi, że pierdnięciem całą flotę Imperium zdmuchnie. Co ciekawsze to ty napisałeś, że jedną salwą torped okręty zdmuchłyby DS9 co też raczej śmieszne jest biorąc pod uwagę, że większoś okrętów to stare jednostki. Dwa zawsze równie można taką stacje z torped uszkodzić i to szybciej niż bronią pokładową.

Owszem, napisał, Reyden i to nie tylko w tym temacie, to po pierwsze, po drugie to jak chcesz to ci wyliczę, 40 okrętów razy 2 wyrzutnie razy średnio 3 torpedy na salwę daje nam 240 torped a to daje nam 96000000 PU czyli o 10000000 więcej niż maja osłony DS9, a wiec zostaje 5000000 na kadłub , zaś kadłub stacji ma wytrzymałość zaledwie 1009760, wiec owszem, po pełnej salwie torped ze stacji nie byłoby czego zbierać.

Co do zdrady: Nie wiem ale ty już chyba spisek Federacji na każdym rogu zaraz będziesz widział. Takim stwierdzeniem to mnie osobiście obraziłeś. Owszem Federacja ma swoje ciemne strony, ale Klingoni zawsze mają złote rączki co ?

Na pewno nie złote, klingoni raczej preferują srebro. Poza tym, przyznaje się do win imperium, ale federacja jakoś tego raczej nie robi, choć pewnie zaraz mi tu wciśniesz ze to dlatego iż ich nie ma.

Zaś to co mowie nie było przejawem spisku ale raczej za głęboko posuniętego pacyfizmu, lub nawet tchórzostwa niektórych członków rady, zaś co do obrazy to przykro mi, ale sami walicie na mnie i na klingonów co krok i jakiś uważasz ze to jest dobre.

Rules of Engagment: Tak perfidnie próbować zdyskredytować sojusznikia  Czy takie jest zachowanie sprzymieżeńca nawet w takich trudnych czasach 

Przypomnij mi bo nie kojarzę odcinka

ST III: Zniszczenie USS Grissom ( i to bez dania mu jakiejkolwiek możliwości obrony, toż to był nóż w plecy, tak postępują Klingoni ? )

Jako nóż w plecy? Imperium i federacja były wtedy w stanie zimnej wojny, takie ataki z obu stron były jak najbardziej normalna rzeczą

A potem jeszcze skarżenie Kirka o zabicie załogi i porwanie tegoż Drapieżnego Ptaka  To przecież bezczelność.

A w sprawie USS Hood niby co robiliście? Wysłaliście okręt z misja zdobycia naszego urządzenia maskującego (tak jak Entka w ToSie do romulan) i potem byliście strasznie oburzeni ze nie wrócił

Oczywiście sprawa Genesis: Każdy widzi sprawę z własnej strony, mimo iż Federacja tłumaczyła to wielokrotnie Imperium woli to traktować to po swojemu, dlaczego  Bo ta cała akcja z Grissom i Enterprise okazała by się zwykłą napaścią.

No, zwłaszcza ze federacja stworzyła bron zdolna jednym strzałem zniszczyć cała planetę, co zdaje się tez jest zabronione przez jedna z konwencji miedzyrządowych (tak jak to ze federacja nie może mięć maskowania, co swoja droga tez złamaliście, skoro już zacząłeś wyliczać)

Mozesz czuć osobisty uraz do Federacji ale ze względu na pare osób nie powinieneś wypowiadać takich rzeczy publicznie tym bardziej, że są raczej dziwnie udokumentowane.

Mówisz tak jakby reyden, Krusty czy inny federasta powstrzymywał się od nawalania na imperium ze względu na kilka osób które są na forum

Kto sieje wiatr, zbiera burze.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram