Forum Fantastyka Star Trek UFP a Romulanie [UWAGA: Spoilery z DS9] Re: UFP a Romulanie [UWAGA: Spoilery z DS9]

Vidmo
Participant
#14759

Faktami jest tez ze odpadło ich 10 (jak muchy, niech mnie), oraz że okręty klingonskie nie użyły torped w tej walce, bo tak to jak pisałem po jednej salwie było by pa pa ze stacją.

Mi wydaje się, że torpedy nie były używane z innego powodu.

Zastanawiłeś się może kiedyś dlaczego przy zbiorowym ataku (np Dominium na stacje) nie używa się osłon? Moje zdanie na ten temat jest takie, że w wielkich gromadach podczas uników okrętów przelatują one blisko siebie, a wiadomo że osłony działają w pewnej odległości od kadłuba więc mimo uniknięcia zderzenia kadłubami okręty mogłyby "zderzać" się osłonami co byłoby podobne w skutkach. Możliwe, że podobnie jest z torpedami i które zamiast trafiać w stacje mogłyby trafiać w okręty klingoński będąc na trajektorii lotu torpedy bo w końcu torpedy wolniej się poruszają od strzałów z dezruptora (nie mówie tu o mijaniu stacji przez torpedy bo w nieruchomu obiekt trudno jest nie trafić).

Innego powodu na razie nie widze bo w końcu chodziło o "dorwanie" rady Cardas (możliwe że by ich "uśmiercili") więc równie dobrze mogli zniszczyć stacje, a nie powiesz mi, że przestraszyli się Federacji 😉 .

Bo federacja ponownie zdradziła imperium i nie przyłączyła się do wojny z kadazianami, poczym niszcząc kilka okrętów ewakuowała władze kardachów na DS9 a klingoni chcieli ich odbić.

Wojny, w której Imperium nie miało racji --> SPOILER Klingoni byli niemal pewni, że władze Cardas przejeli zmienni. Sisko był za przeprowadzeniem tzw. próby krwi w celu sprawdzenia tego jednakże IK nie przystało na ten warunek, więc Benjamin wziął Dax, Worfa, Bashira i paru innych załogantów na "Defka" i postanowili, że będą osłaniać okręt Kardaziański. Gdy dolecieli na umówione miejsce okręt Cardas ostrzeliwały 2 okręty klingońskie Defiant zajął się pierwszym i chciał aby okręt z radą Cardas poleciał za nimi jednak okręt miał uszkodzone silniki, zniszczone osłony i systemy uzbrojenia. Sisko postanowił przetransportować radę i Ducata na Defianta. Wszyscy przesłani przeszli próbę krwi i okazało się żaden z nich nie jest zmienny. Po dołączeniu do bitwy jeszcze pary (3) okrętów Klingońskich Defiant mimo uszkodzonego kamuflaza poleciał z max. warp do DS9. Tymczasem na miejscu czekała już cała flota IK i zaządali wydania rady. Sisko tłumaczył, że rada nie jest zmiennymi więc nie ma powodu do ich przejęcia przez Klingonów, którzy powiedzieli, że to jest nieistotne! A że B.S. nie chciał wydać (a przy okazji zdradzić) rządu Cardas rozpoczeła się bitwa.

I ty mi mówisz, że Klingoni chcieli walczyć w słusznej sprawie, a Federacja ich zdradziła bo nie przyłączyi się do walki z Cardas i późniejszej jej okupacji? W tym przypadku to IK nie miało racji, a po prostu zwęszyło niezłą okazję do okupacji Imperium Kardaziańskiego i przejęcia wielu cennych kolonii.

Ps:Nie wiem czemu się wykłocasz, że Klingoni mogli użyć torped i roznieść DS9 skoro nie użyli. Może żeby usprawiedliwić porażkę Klingonów (bo te pare okrętów i nieudany abordaż ...)

Pps: Nie wykłocaj się w sprawie odcinka bo w ostatnim miesiącu oglądałem go 3 razy bardzo uważnie z VHS i znam go na pamięć.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram