Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Raphael
Participant
#12898

Jeśli ludzie są niedojrzali, to niestety jest to ich problem. Ludzie mają wolną wolę i mogą odróżniać dobro od zła. To nie jest wcale trudne.

Tak jest najłatwiej powiedzieć: Radźcie sobie sami mnie/nas to wcale nie obchodzi. Jednak zauważ, że przez okres pewnej niedojrzałości przechodzi każdy człowiek, niektórzy wychodzą z niego bez szwanku inni zaś nie. Tych drugich nie wolno za to winić, że brak im jeszcze doswiadczenia i mądrości życiowej bo to przychodzi z wiekiem. Tak to już niestety bywa, że w tym właśnie okresie jesteśmy najbardziej podatni na wszelkiego rodzaju puapki i niebezpieczeństwa.

Jeśli społeczeństwo jest już zdegenerowane, to nic mu nie pomoże. Odrzucenie wszelkich systemów kontroli używek spowoduje, że zdegenerowana część społeczeństwa wymrze śmiercią naturalną. Pozostanie zdrowa cząstka, która będzie budować nowy, lepszy świat. Jeśli ktoś z potomków tego „zdrowego” społeczeństwa zechce odejść od jego zasad, to wymrze tak jak ci zdegenerowani. I tak będziemy mieli podstawę do budowy takiego społeczeństwa jak w Star Treku.

Społeczeństwo jako całość nie jest zdegenerowane tylko jego niewielka część. Likwidacja kontroli wszelkiego rodzaju nielegalnych (i za razem niebezpiecznych) używek wcale nie doprowadzi do śmierci naturalej tej zdegenerowanej cześci społeczeństwa. Gorzej, może doprowadzić do powiększenia się wyżej wspomnianej cząstki społeczeństwaa najbardziej niebezpieczny odłam tej cząstki (kryminaliści) może w skrajnym przypadku nawet skutecznie sterroryzować "zdrową" część społeczeństwa.

Zdegenerowana część społeczeństwa nie umiera ponieważ "wstępują" do niej nowi członkowie.

Inny możliwy bieg wypadków to trwała separacja "zdrowej" części społeczeństwa i tej zdegenerowanej a więc skuteczne zblokowanie jednostkom ze zdegenerowanej części społeczeństwa drogi powrotnej do normalnego życia.

Chodziło mi o to, że UE jako wspólnota gospodarcza powinno się skupić na tworzeniu prawa dotyczącego gospodarki, a tego właśnie nie robi, tworząc też liczne ustawy w innych dziedzinach.

UE tworzy prawo w swerze gospodarczej jak również i w innych sferach bo Unia to coś więcej niż tylko wspólnota gospodarcza.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram