Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#12896

Niestety obawiam się, że w dzisiejszym świecie ludzie nie bardzo wiedzą co jest dla nich dobre. Tempo życie, stres, itp. prowadzą do depresji i innych chorób psychicznych. W tym momencie do akcji powinien wkroczyć psycholog lub terapeuta lecz niestety zamiast tego ludzie sięgają po zakazane używki lub nadużywają tych dozwolonych. To ich jeszcze bardziej pogrąża.

Może to zabrzmi brutalnie, ale niestety zawsze było tak, że jednostki silne były w stanie przetrwać, a słabe nie. Jesteśmy jednak ludźmi i w naszej naturze leży pomoc innym. Tak pomoc jest jednak skierowana do konkretnych ludzi. Nie pomagamy całemu społeczeństwu, ale naszym znajomym, krewnym i otoczeniu. Tak samo znajomi, krewni i otoczenie pomaga nam, gdy my potrzebujemy pomocy. Wszystko odbywa się w małej skali, a ludziom zależy na tym, by komuś pomóc. Nie miesza się w to państwo, które w małych sprawach jest bardzo nieefektywne, a jego działania są bardzo kosztowne.

Niektórzy ludzie zażywają niedozwolone substancje po to tylko żeby spróbować (chciaż wiedzą jak są niebezpieczne), co świadczy o ich niedojrzałości (więc sama edukacja tu nie wystarczy).

Jeśli ludzie są niedojrzali, to niestety jest to ich problem. Ludzie mają wolną wolę i mogą odróżniać dobro od zła. To nie jest wcale trudne.

Brak zakazu na sprowadzanie narkotyków mógłby pociągnąć za sobą jeszcze gorsze skutki. Mogłoby dojść do katastrofy społecznej. Zresztą praktycznie wszystkie państwa (Holandia dopuszcza tylko tzw. "miękkie" narkotyki) tępi handlarzy narkotyków i dealerów jak tylko się da.  

Rozwiązaniem tego problemu może być nowy typ społeczeństwa, w którym nie ma tzw. "wyścigu szczurów", życie jest spokojniejsze i ludzie koncentrują się bardziej na swoim rozwoju duchowym. Takie społeczeństwo występuje w Star Treku

Jeśli społeczeństwo jest już zdegenerowane, to nic mu nie pomoże. Odrzucenie wszelkich systemów kontroli używek spowoduje, że zdegenerowana część społeczeństwa wymrze śmiercią naturalną. Pozostanie zdrowa cząstka, która będzie budować nowy, lepszy świat. Jeśli ktoś z potomków tego „zdrowego” społeczeństwa zechce odejść od jego zasad, to wymrze tak jak ci zdegenerowani. I tak będziemy mieli podstawę do budowy takiego społeczeństwa jak w Star Treku.

Ale powinno być to istotne prawo, dotyczące głównych celów wspólnoty. W UE dotyczy to ustaw gospodarczych.

UE to przede wszystkim wspólnota gospodarcza.

Chodziło mi o to, że UE jako wspólnota gospodarcza powinno się skupić na tworzeniu prawa dotyczącego gospodarki, a tego właśnie nie robi, tworząc też liczne ustawy w innych dziedzinach.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram