Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Raphael
Participant
#12831

Nie wiem jak zakaz wszczepiania silikonu wpływa na moje bezpieczeństwo i porządek w państwie. 🙂

Znowu przekręcasz moje słowa 👿 . Napisałem: "Każde prawo ogranicza wolność. Taka jest cena za bezpieczeństwo i porządek". Wyraźnie widać, że chodzi o prawo ogólnie.

Ja jestem gotów przymierzać 3 pary butów niż marnować pieniądze na tworzenie prawnych uregulowań.

Cóż, za to się płaci naszym władzom żeby tworzyły m.in. prawo. Jeśli zrezygnujemy z wprowadzenia w życie tej czy innej ustawy prawnej to przeciętny obywatel wcale na tym nie zaoszczędzi(bo płaci stałe podatki).

Raport nie przewiduje po prostu możliwości która jest najbardziej korzystna dla Polski: niskie podatki i przyjęcie do Europejskiego Obszaru Gospodarczego bez członkostwa w UE. Jeżeli porówna się taki scenariusz z wejściem Polski do UE, to widać to drugie jest mniej korzystne.

Raport także nie przewiduje: wizyty Marsjan w naszym kraju, zdobycia przez polskich piłkarzy mistrzostwa świata, przekroczenia prędkości światła przez rakietę Ariane 5 i innych nierealnych zdarzeń :D. Dostaliśmy zaproszenie członkostwa w UE a nie w Europejskim Obszarze Gospodarczym Członkostwo we Wspólnocie to nie tylko unia gospodarcza ale również: brak granic (to jest na prawdę duże udogodnienie, wiem to z własnych doświadczeń), możliwość osiedlania się w dowolnym kraju Unii i pracy tamże, itp. UE działa na zasadzie: w jedności siła. Razem państwa UE stanowią największą po USA superpotęgę gospodarczą. Taka Europa ojczyzn (a nie jedno superpaństwo) wreszcie zapewnia pokój i współpracę po latach wyniszczającyh wojen na Starym Kontynencie.

Jakich znasz w Polsce mężów stanu?  😀

Słownik języka polskiego, wyd. PWN: mąż stanu - "wybitny polityk, dyplomata". A więc np. były premier Tadeusz Mazowiecki, były prezydent Lech Wałęsa, a nawet Jan Nowak Jeziorański czy też papież Jan Paweł II.

20% a nie 80% bo podobnie było we wszystkich krajach które przystąpiły do UE. Poza tym chyba widzisz co się dzieje z funduszami z których korzystamy obecnie. SAPARD- wykorzystany mniej niż w 1% wśród prywatnych osób.

A z tym VATem to z tego co ja wiem UE chce go wprowadzić na wszystko.

Nawet jeśli te dane są prawdziwe (chciałbym znać źródło tych danych, adres strony jeśli to możliwe) to dlaczego nie możemy być lepsi? Możemy przecież korzystać z doświadczeń takich państw jak Grecja, Hiszpania, Irlandia czy Portugalia, które pokazały już jak (nie)należy korzystać z pomocy Unii. Poza tym ww państwa miały do wykorzystania o wiele wieksze pieniądze (które dużo trudniej jest w pełni wykorzystać) niż my. Te i inne fakty skłaniają mnie do wiary w to, że wykorzystamy jednak przynajmnie 50% funduszy pomocowych UE (a przynajmnie wyjdziemy na plus :)).

Inna sprawa, że w walce o rozwój gospodarczy Polski gra tylko w niewielkiej mierze toczy się o dopłaty Unii. Kwestia nie bycia płatnikiem netto to w głównej mierze kwestia zadowolenia społecznego. Prawdziwa gra toczy się o pozyskanie inwestorów zagranicznych (wielu z nich (dziesiątki mld $) pozyskaliśmy m.in. dzięki stowarzyszeniu z UE). Tych pozyskamy głównie dzięki nam samym (wprowadzimy niezbedne reformy(szczególnie finansów publicznych), poprawimy prawo, itp.) a nie funduszom z UE.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram