Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Raphael
Participant
#12783

Piernik do wiatraka ma mąkę. 🙂  Jeżeli Niemcy dalej będą płacić takie składki to dalej będą wyrzucać pieniądze w błoto, bo będzie je marnować UE. 

PKB to nie to samo co budżetu (czyli te składki nie są porównywane z 1900 mld tylko z o wiele mniejszym budżetem). Dziś, w sytuacji problemów Niemiec takie kwoty nie są bez znaczenia, a długi Berlina to nic, w porównaniu z długiem publicznym całego kraju. Problem w tym że dług powstaje przez wszelkie marnowanie pieniędzy, a mieszanie się państwa (lub UE) do gospodarki to właśnie marnowanie pieniędzy.

Oczywiście wiem co to jest budżet. Wartość 1900 mld euro podałem aby ukazać skalę problemu a mianowiecie jaką częśc swojego budżetu (którego wielkości niestety nie znam 🙁 ) Niemcy płacą do kasy UE. Długi Berlina to był tylko taki przykład...

Każdy dług powstaje również w skutek niewłaściwego dysponowania zasobami pieniężnymi jakie się posiada, tzn. wydaję wicej niż mam.

Umowa to oczywiście umowa, ale Niemcy mogą doprowadzić do przekształcenia się UE z powrotem w EWG i wtedy ich składki znacznie się zmniejszą (o ile oczywiście wyeliminują wspólną politykę rolną i wsparcie regionalne).

Nie sądże by do tego doszło. Gdyby jednak tak się stało to w każdej chwili możemy wystąpić z UE. Myślę jednak że taka sytuacja się nie wydarzy

Francja ma niski wzrost ponieważ została totalnie zsocjalizowana.

Francja to również był tylko przykład. Powiedzmy USA też nie imponuje szybkim wzrostem gospodarczym.

To że cła byłyby dla nas niekorzystne jest oczywiste, ale byłyby też niekorzystne dla UE. Jeżeli w Polsce panowała by względna wolność gospodarcza, firmy z np. Niemiec przeniosłyby się do Polski. To my mielibyśmy wysokie inwestycje i UE długo by nie wytrzymała, bo żaden socjalistyczny organizm nie wytrzyma konkurencji z wolnorynkową gospodarką.

Bardzo bym chciał aby w Polsce zagościł pełny liberalizm gospodarczy ale nie wydaje mi się to możliwe...

Jednak gdyby się tak stało UE wcale by na tym tak bardzo nie ucierpiała. Kraje UE to potężne gospodarki, które potrafią sobie poradzić z przejściowymi problemami. Nasz kraj z powodu m.in.:

1. Ogromnych zniszczeń podczas obu wojen światowych

2. 50 lat komunizmu

3. Pewnego zacofania z poprzednich epok

jest w tyle za Zachodem więc nie może być dla niego poważną konkurencją. Daltego mam nadzieję, że wejście do UE przynajmniej częściowo wynagrodzi nam straty z przynajmniej dwóch pierwszych punktów. Europ jest nam to winna.

A co do straszenia tym socjalizmem, to postaram się wkrótce zdobyć ciekawostki związane z biurokracją w UE.

Nie wątpię, że czasami dochodzi do pewnych nadużyć ale tak jesy wszędzie.

P.S. Dyskusja o UE i ekonomii to to, co tygrysy lubią najbardziej. 🙂

Otóż to! 🙂

Thengel, socjalizm niszczy wolność, zmusza ludzi do płacenia wysokich podatków i powoduje patologie korupcyjne.

Chcę w tym miejscu zaznaczyć, że ZDECYDOWANIE nie popieram socjalizmu a nawet jestem przeciwny jego założeniom. Liberalna gospodarka to najlepsze rozwiązanie dla każdego państwa!

Jaki jest socjalizm mogliśmy się przekonać w latach 1945-89 a także teraz (gospodarka Niemiec, o której tak dużo piszemy a także nasz kraj pod rządami brygady Leszka M. 😉 i wiele innych)

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram