Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#12642

-Firmy szukają zdolnych uczniów, mają specjalną kadrę ludzi tym się zajmujących. Firmy szukają co prawda najlepszych, ale to właśnie ci najlepsi powinni mieć stypendia. Reszta uczniów będzie zdobywać kwalifikacje odpowiednie do ich poziomu umiejętności. I nie będzie to wcale takim obciążeniem dla rodziny, jeżeli podatki będą niskie (teraz fiskus zabiera każdemu pracującemu człowiekowi ok. 75% procent dochodu, w postaci różnych podatków i składek). Przy okazji, czy sądzisz, że podatek VAT w wysokości 22% na książki (efekt dostosowania się do UE) pomoże biednym rodzinom w kształceniu dzieci?

-Osobiście znam osoby które wykorzystują państwa socjalne (np. Szwecję), by nie wiele robiąc otrzymywać wysokie wsparcie socjalne. Poza tym w Niemczech na przykład niektórzy Turcy wcale nie pracują, bo świadczenia socjalne z tytułu posiadania ośmiorga dzieci wystarczają im na utrzymanie.

-Straty Skandynawii w czasie II Wojny Światowej poniosły Finlandia i Norwegia. Szwecja jako państwo neutralne nie odniosła prawie żadnych strat. Ale i tak były to obszary peryferyjne działań wojennych. Straty ludnościowe też były mniejsze niż w Polsce czy w Niemczech.

-Plan Marshalla miał obejmować całą Europę, a pomoc w sumie wyniosłą 13 mld. USD (straty wojenne były jednak istotnie wyższe). Skupiała się na odbudowie przemysłu, a nie na odbudowy mienia osób prywatnych. Skandynawia (przy niewielkim wsparci planu Marshalla) miała łatwiejszy start niż kraje zniszczone wojną z pomocą Amerykanów. Poza tym nadal potrzeba było na to czasu i nakładu pracy, który przy braku wojny (lub znacznie mniejszych stratach), można by wykorzystać do produkcji nowych dóbr.

-chociażby link

2001.06- 3.8%

2002.06- 4.3%

2003.02- 4.5%

2003.03- 4.5%

2003.04- 4.6%

2003.05- 4.6%

2003.06- 4.7%

1 stycznia 2002 roku Irlandia podniosła CIT z 10% do 12,5%, a już pod pół roku bezrobocie wzrosło o 0.5 pkt. procentowego.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram