Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#15321

Co innego uzasadniony powód a co innego zwykły pretekst do interwencji. W Polsce nie łamie się praw mniejszości niemieckiej a już na pewno nie łamie się praw ludzkości więc gdyby Niemcy zaatakowali nasz kraj to byłby to zwykły zamach na naszą niepodległość.

To, co dla jednych jest uzasadnionym powodem dla innych nim być nie musi. Wystarczy trochę propagandy na arenie międzynarodowej i cały świat (lub większość, poza naszymi sojusznikami) uwierzy w każdą bajkę. I wtedy niestety instytucje międzynarodowe, będące pod wpływem państw, zaakceptują ten hipotetyczny atak na Polskę. Dlatego jestem przeciw istnieniu instytucji, które ingerują w sprawy wewnętrzne państw. Jak to np. było z Pinochetem w Chile. Obronił kraj przed komunizmem, który dręczy obecnie większość Ameryki Południowej. Dzięki niemu Chile to najlepiej rozwinięte państwo tego regionu. Ale stosował metody, o których mówi się, że były niezgodne z prawami człowieka. Czy trybunał międzynarodowy ma prawo sądzić Pinocheta? Moim zdaniem NIE!

W cywilizowanym świecie życie jest uznawane za najwyższą wartosć. Czy tego chcesz czy nie. Honor nie ma tu nic do rzeczy. Ktoś może cenić swój honor wyzej od swojego życia ale nie może cenić swojego honoru wyżej od czyjegoś zycia bo to już byłoby niehonorowe a więc występuje tu sprzeczność. 

Wolnosc natomiast jest zjawiskiem powszechnie występującym w cywilizowanym swiecie więc rónież nie koliduje ona z obroną życia.

Jeśli życie jest na świecie najwyższą wartością, to nie jest to już cywilizowany świat. Ale tak nie jest. Chociażby fakt, że państwa walczą o swoją wolność czy suwerenność. Poświęcają życie swoich obywateli dla wyższych celów. Więźniowie polityczni, mordowani za swoje przekonania, to też przykład, że życie nie jest najważniejsze. Poza tym większość Polaków akceptuje karę śmierci. Czy świadczy to o tym, że są niecywilizowani?

Może się mylę ale uważam, że sama sprawność sądów wcale nie musi przekładać się na sprawiedliwość wyroków. Poza tym taka wysokośc kar za nieusprawiedliwione użycie broni mogłaby skutecznie zniechęcić obywateli do ich użycia w jakimkolwiek przypadku i wtedy cała ustawa byłaby niepotrzebna.

To w takim razie spokojnie możesz zaakceptować mój pomysł. Jeśli uważasz, że tak będzie, to nie powinieneś mieć nic przeciw temu, by ludzi mogli mieć swobodny dostęp do broni.

przykład chociazby Hiszpanii wskazuje, że fundusz płynace z UE przyczyniają się do poprawy sytuacji w kraju, do którego są one przekazywane. Różnica między krajem z półwyspu pirenejskiego a rozwiniętymi państwami Europy Zachodniej, m.in. dzięki pomocy UE dla Hiszpanii, wcale się nie pogłębiła lecz zmniejszyła się.

Nie wiadomo, jak rozwinęłaby się Hiszpania przy braku pomocy UE. Może zmuszona to całkowitej liberalizacji prawa ściągnęłaby do siebie mnóstwo inwestorów zagranicznych. Poza tym fakt, że fundusze dały w Hiszpanii efekt, oznacza, że ten efekt był kosztem inwestycji w Niemczech czy innym dobrze rozwiniętym kraju. Tą samą inwestycję w Hiszpanii zrealizowano większym kosztem, więc nie było to korzystne.

Ukraść majątek o wartosci 1 mln jest dużo trudniej ukraść niż majatek warty 100 tys. Więc do tego pierwszego muszą sie dobrać bardziej wyrachowani przestępcy, których póxniej jest duzo trudniej złapać no i policja musi angażować większe środki aby odzyskać ten majątek.

Popatrz na polską politykę prywatyzacyjną i zastanów się, czy nie jest to nawet łatwiejsze. Poza tym, na ej samej zasadzie człowiek nieuważny, któremu łatwiej coś ukraść, powinien płacić kilka razy więcej na policję, bo jest bardziej narażony na kradzież.

Pisząc o pomocy Zachodu dla Afryki miałem na myśli głównie właśnie inwestycje w ten kontynent. Myślę, że przyniosłyby one spodziwewane efekty.

Oczywiście, że by przyniosły. Ale powinny być to inwestycje firm prywatnych, a państwa zachodnie powinny tylko wymusić obniżkę podatków i stabilizację prawa w Afryce. Resztę załatwi wolny rynek.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram