Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#13542

Oczywiście że jego decyzja! Tyle ,że co z tego. Większośc ludzi nie ma na tle odpornej psychiki by walczyć z tą depresją.

Moim zdaniem oni po prostu nie są świadomi możliwości które mają. Ale nawet gdyby było prawdą to co piszesz, to dlaczego inni obywatele mają płacić za utrzymanie i leczenie tych ludzi depresji.

Kiedyś rzeczywiście przestępcy wiedzieli że postępowali źle. Teraz ta granica się zatarła. Przestepcy najczęsciej działają pod wpływem patologicznych zachowań w środowisku dorastania. Po prostu nie ma kto wskazać im drogi poprawnego zachowania. Odpowiedzialne jest za to społeczeństwo które nie dopilnowało by ci ludzie wychowali się w godziwych warunkach. A jeżeli tego nie dopilnowało to teraz powinno za to odpokutować. Oczywiście można człowieka zamknąć na całe życie lub zabić ,ale błądzić jest rzeczą ludzką...

Kiedyś nie było takiego rozbudowanego systemu socjalnego i jakoś nikt nie skarżył się, że to środowisko go zdegenerowało. Każdy jest kowalem własnego losu. Społeczeństwo nie ma obowiązku troszczyć się o nikogo, bo żaden człowiek nie ma takiego obowiązku. Społeczeństwo nie ma prawa mieszać się do prywatnego życia konkretnej osoby. Poza tym stosowanie odpowiedzialności grupowej jest niesprawiedliwe. Błądzić jest rzeczą ludzką, ale za błędy trzeba odpowiadać.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram