Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Thengel
Participant
#13521

W kompleks bezrobotnego wpędza się sam bezrobotny. To jego decyzja, że woli pić lub gapić się w telewizor niż zrobić coś pożytecznego. Musi więc sam ponieść odpowiedzialność za takie postępowanie.

Oczywiście że jego decyzja! Tyle ,że co z tego. Większośc ludzi nie ma na tle odpornej psychiki by walczyć z tą depresją.

Moim zdaniem to nie odniosłoby skutku, bo płacenie za takie usługi przez społeczeństwo jest niemoralne (zmuszamy człowieka, by płacił za przyzwoite życie mordercy, złodzieja lub kogoś podobnego). Przestępca musi być odizolowany i ukarany. A w takiej klatce może siedzieć nawet do końca życia. Jest to tanie i skuteczne. Poza tym przestępcy wiedzą, że robią źle, nie trzeba ich o tym przekonywać! To ich świadomy wybór!

Kiedyś rzeczywiście przestępcy wiedzieli że postępowali źle. Teraz ta granica się zatarła. Przestepcy najczęsciej działają pod wpływem patologicznych zachowań w środowisku dorastania. Po prostu nie ma kto wskazać im drogi poprawnego zachowania. Odpowiedzialne jest za to społeczeństwo które nie dopilnowało by ci ludzie wychowali się w godziwych warunkach. A jeżeli tego nie dopilnowało to teraz powinno za to odpokutować. Oczywiście można człowieka zamknąć na całe życie lub zabić ,ale błądzić jest rzeczą ludzką...

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram