Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#13516

Nie zgodzę się. Oganizacje kościelne czy charytatywne nie każdemu potrafią pomóc i nie wszyscy mają rodziny. Isnieje coś takiego jak kompleks bezrobotnego i jest się z niego trudno wyleczyć. Trzeba do tego psychologa ,a po pierwsze pracy. A o to jest trudno (przynajmniej w Polsce)

W kompleks bezrobotnego wpędza się sam bezrobotny. To jego decyzja, że woli pić lub gapić się w telewizor niż zrobić coś pożytecznego. Musi więc sam ponieść odpowiedzialność za takie postępowanie.

Jeżeli trzymałoby się ich tak jak mówisz nie odniosłoby to skutku. A raczej odniosłoby odwrotny skutek. Moja trzecia droga brzmi tak: 

-Rozwinięcie usług socjalnych (główie dla emerytów, i wielodzietnych rodzin) 

-Zatrudnienie terapeutów, pokazanie przestępcom że to co robią jest złe. 

-Zamykanie najgroźniejszych przestępców w psychiatrykach (może to i straszne.. ale ci ludzi to wariaci!)

Moim zdaniem to nie odniosłoby skutku, bo płacenie za takie usługi przez społeczeństwo jest niemoralne (zmuszamy człowieka, by płacił za przyzwoite życie mordercy, złodzieja lub kogoś podobnego). Przestępca musi być odizolowany i ukarany. A w takiej klatce może siedzieć nawet do końca życia. Jest to tanie i skuteczne. Poza tym przestępcy wiedzą, że robią źle, nie trzeba ich o tym przekonywać! To ich świadomy wybór!

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram