Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Ixion
Participant
#13499

Utopista...

Ależ nie! To jest rzeczywistość! Popatrz choćby na ludzi, którzy przy pomocy rodziny i organizacji charytatywnych (nie państwowych oczywiście) wyszli z nałogu. Jak się chce, to można zrealizować większość swoich zamierzeń.

W jakim sensie są szkodliwe? Oczywiście że nie mamy tej pewności. Ale nie mamy też pewności ,że ich nie naprawi.

Więzienia są szkodliwe, ponieważ nie resocjalizują, tylko szkolą następne generacje przestępców. Jeśli jakiś młody człowiek trafi tam na rok za średnie przestępstwo, to po roku wychodzi tak zdegenerowany, że jest gotowy do popełniania większych zbrodni. Starzy więźniowie wpływają na nowych i przekazują im swój system wartości. Więzienia to fabryki przestępców.

A jeśli chodzi o pewność, to możemy wybrać: albo odstraszymy wszystkich od popełniania przestępstw (np. przez strzelania do demolujących miasto demonstrantów), albo inwestujemy w nich pieniądze, licząc, że nam je później zwrócą. Ja wybieram pierwszą możliwość ponieważ jest tańsza i jest w niej mniej niewiadomych.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram