Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka UE za....Czy przeciw? Re: UE za....Czy przeciw?

Raphael
Participant
#13431

Gdyby Milosevicia sądziły jego ofiary to zawisłby on na gałęzi. Miedzynarodowe trybunały mają jak najbardziej prawo sądzić zbrodniarzy wojennych z innych krajów.

I to by było w porządku. Trybunały nie mają żadnego prawa sądzić suwerennego przywódcy narodu.

To by nie było w porządku. Każdy człowiek zasługuje na mozliwośc obrony w procesie sądowym. Gdyby Milosevica sądziły jego ofiary to wyrok byłby z góry przewidziany...

Dyktatorzy, którzy mordują swoich obywateli zazwyczaj nie muszą się obowiać tego, że bedą sądzeni przez swoich obywateli daltego ktoś z zewnątrz musi wymierzać im sprawiedliwość.

Ilu ludzi do tej pory umarło z głodu z powodu braku zasiłków? Państwo w demokracji to wyborcy, więc to oni są temu winni

N a razie w naszym kraju są przyznawane zasiłki i inne niezbedne swiadczenia socjale wiec zgonów nie jest tak dużo.

Mam za to wysoki szacunek dla ludzi. Jeśli człowiek nie reaguje na ostrzeżenia i działa dalej łamiąc prawo, to znaczy, że akceptuje karę jaka go za to spodka. Ludzie to nie zwierzęta, oni myślą i odpowiadają za swoje czyny. Jeśli nie chcą przestać łamać prawa, to trzeba ich powstrzymać, ale z zachowaniem ich godności. Nie należy więc ich łapać i ganiać jak zwierzęta, bo to obraża ich jako ludzi. Jeśli się godzą na łamanie prawa z premedytacją, to konsekwencją tego jest kara śmierci (choć oczywiście nie chciałbym jej użyć).

Człowiek demolujacy sklepy na pewno nie spodziwa się kary śmierci bo takowej nie ma w naszym prawie. Wiec dlaczego chcesz do niego strzelać?

Ludzi łamie się nie po to, zeby ich ponizać ale po to, żeby ich resocjalizować.

Więc jesli demokratycznie wybrany przywódca zamorduje tłum demonstrujących to współmordercami są obywatele, którzy go wybrali, tak?

Tak, jeżeli użyje do tego państwowych środków i złamie prawo.

Precież to jest nonsens. Skąd ludzie mogą wiedzieć, że nowowybrany przywódca bedzie mordercą?? Po raz kolejny powtarzam, ze człowiek nie jest maszyną więc nie mozna obliczyć jego przyszłych decyzji.

Bo jest. Co to jest niby wspólna polityka rolna, jeśli nie socjalizm.

I to już ma przesadzać o wyłącznie socjalistycznym charakterze UE???

A podatek za dostep do internetu może niedługo może być wprowadzony przez nasz rząd (takie są przynajmnie plany).

Co jest konsekwencją dostosowania się do standardów UE.

I tu się mylisz :P! UE nie wymaga zwiększenia stawki podatku VAT na usługi internetowe. poczytaj najnowszy Newsweek, jest tam artykuł na ten temat.

To strajki się wyeliminuje siłą, a potem przystąpi do polepszania sytuacji kraj. Jeśli górnicy nie zrozumieją tego, że nie mają specjalnych praw i nie mogą pasożytować na reszcie społeczeństwa, to będą musieli być wyeliminowani siłą.

Sztuka polega na tym aby drogą dyplomatyczną dojść do kompromisu. Kto chce działać radykalnie (brutalnie pacyfikujac strajki) jest marnym negocjatorem i nie nadaje się do rządzenia.

Ale pieniądze te powinny być wykorzystywane w interesie tego, kto je wpłacił, a nie kogoś innego.

Pieniadze powinny być wykorzystywane w interesie wszystkich obywateli. Aby np. wybudowac drogę wielu ludzi musi wyłożyc fundusze aby mozna ją było wybudować.

Gdyby pieniadze z podatków miały by byc wykorzystywane wyłącznie w interesie tych ludzi, którzy je płacą to samo sciąganie podatków byłoby bezcelowe. Nasi przodkowie zrozumięli to już dawno temu, zaczęli się organizować i w rezultacie powstawały wspólnoty plemienne a póxniej państwa. Dzięki temu też powstała rozwinieta cywilizacja człowieka.

Zobaczymy. Kapitalizm to wolność, a wolność to najlepszy system.

W ST mamy przedstawiony ustrój, w którym wszyscy są szczęsliwi i nie jest to kapitalizm lecz pewien rodzaj komunizmu. Taka forma ustroju jest o wiele lepsza od kapitalizmu. Niestety wprowadzenie jej teraz jest nierealne więc na razie kapitalizm jest najlepszym ustrojem. W przyszłości się to zmieni.

Nie zgadzam się. Każdy powinien płacić tyle samo, bo dla każdego państwo robi to samo.

Co to to nie. Państwo na pewno nie robi dla karzdego tyle samo.

Nie, jeśli mielibyśmy niższe podatki niż Meksyk.

Myslisz, ze tak łatwo obnizyc podatki? Gdybysmy jakims cudem zdołali znaczaco obniżyć podatki i zaczeli na tym duzo zyskiwac to pozostałe państwa zrobiły by podobnie a moze poszłyby dalej bo maja od nas o wiele wieksze ku temu możliwości.

Przecież to stworzy mnóstwo sytuacji korupcjogennych. Rządy tych państw dogadają się z tymi, którzy rozdzielają pomoc i podzielą się pieniędzmi, podczas gdy dla społeczeństwa nic nie zostanie.

W przypadku pomocy USA dla Europy Zachodnie tez istniała sytuacja korupcjogenna ale pomoc ta i tak okazała się znacząca.

Ale to nie jest wyścig szczurów tylko normalna konsekwencja wolności. Jeśli chce się osiągnąć sukces to trzeba się poświęcać. Jeśli się nie chce, to należy zaakceptować wszelki konsekwencje tego faktu.

Mozna osiagnąć sukces bez wyścigu szczurów. Patrz: podany przeze mne przyklad ustroju społecznego w ST.

Pieniądze nie powstają z niczego. Jeśli transferowałoby się je do Afryki, to byłoby ich mniej na Zachodzie. Moim zdaniem to nie byłoby rozsądne, bo na Zachodzie te pieniądze zostałyby lepiej wykorzystane.

No i bardzo dobrze Zachód jest juz na tyle bardziej rozwiniety, że mógłby zacząć zwiekszać pomoc dla krajów biedniejszych kosztem pewnego spowolnienia rozwoju. Cieszyłbym się gdyby przecietna rodzina afrykańska posiadała jeden nawet niskiej jakosci samochód niż gdyby przecietna rodzina z Zachodu zwiakszyła swój stan posiadania z 4 samochodów do 6.

Książki z takich dziedzin jak psychologia są często tworzone na zamówienie konkretnego lobby. To, że ktoś ma problemy psychiczne nie wynika z tego, że jest bogaty czy biedny. Te rzeczy są niezwiązane ze sobą.

Hehe widzę, ze tonący się brzytwy chwyta :P. Przeczytaj sobie parę dobrych ksiazek psychologicznych potem spróbuj zawarte w nich rady wcielić w zycie i oceń efekty. I nie pisz tu tego typu bzdur o lobby naciskajacych autorów książek psychologicznych bo taki zarzut mozna postawic dosłownie każdej ksiązce a to byłoby oczywiście bezsensowne.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram